Προς το περιεχόμενο

Ασφάλεια Αυτοκινητου


Arxon

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

τι πιο λογικο να ειναι οι μεγαλες ασφαλιστικες?

ιντεραμερικαν,εθνικη,φοινικας...

http://www.asfalisinet.gr/%ce%98%ce%ad%ce%bc%ce%b1%cf%84%ce%b1%ce%91%cf%83%cf%86%ce%ac%ce%bb%ce%b9%cf%83%ce%b7%cf%82/%ce%99%ce%b4%ce%b9%cf%89%cf%84%ce%b9%ce%ba%ce%ae%ce%91%cf%83%cf%86%ce%ac%ce%bb%ce%b9%cf%83%ce%b7/tabid/53/ItemID/1962/View/Details/Default.aspx

Επεξ/σία από kage
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φίλε αν θέλεις φτηνή και μεγάλη εταιρία πήγαινε στην http://www.anytimeonline.gr είναι της interamerican και ανάλογα με τον τρόπο που πληρώνεις σου κάνει και εκπτώσεις. ειδικά αν δεν έχεις κάνει ατύχημα που να φταις είναι ιδιαίτερα χαμηλές οι τιμές. μπες στο site και πάρε τιμή άμεσα έχουν online τιμολόγιο

 

σημ: κοίτα τα ετήσια ασφάλιστρα για το πρόγραμμα plus

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη στην ελλαδα ζουμε και ειδικοτερα οσοι κυκλοφορουν και αθηνα 1 φορα στη διετια/τριετια δε το γλυτωνουν το προφυλακτηρα και κανα φτερο μακρια απο "φθηνες" ασφαλιστικες...

Ειδικα στη μικτη ασφαλιση που τη βλακεια σου τη πληρωνει η δικια σου ασφαλιστικη για εσενα και οχι καποια αλλη οι "φθηνες" δε σου δικαιολογουν αυτα που δικαιουσαι πολυ συχνα.

Επισης νομιζω υπαρχει καποιο μετρο οπου την αποζημιωση αμα σε εχει τρακαρει αλλος τη παιρνεις απο τη δικια σου εταιρεια και οχι του αλλου...

Παντως η γνωμη μου οτι καλυτερα να βαλεις "ευρωστη" ασφαλεια πχ εθνικη ασφαλιστικη εταιρεια που δε κανει "γυφτιες" στις αποζημιωσεις οταν τη χρειαστεις,δηλαδη τα λεφτα σου να πιασουν τοπο.

Τωρα κατι δευτεραντζες (οι περισσοτερες) εχουν και το αναλογο ρισκο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και ο ταριφας που ξερει?

:-)

 

Αυτοί έχουν τα ποιό συχνά ατυχηματάκια (προφυλακτήρες κτλπ) και μαθαίνουν απο πρώτο χέρι ποιές ασφαλιστικές αποζημιώνουν γρήγορα και με συνέπεια.

 

Σα γενικό κανόνα πάντως να αποφεύγετε τις φθηνές ασφαλιστικές που είναι μόνο Γενικών ασφαλειών (αυτοκίνητα, πυρός, κτλ) και να πηγαίνετε σε ασφαλιστικές που έχουν και άλλους κλάδους πέρα απο των Γενικών (Ζωής, αμοιβαία κτλ).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο ταρίφας έχει τρακάρει άπειρες φορες και εχει εμπειρια... Αλλα εγώ σε απάντηση του φίλου που λέει "μη γενικεύουμε", δεν μίλησα γενικά. Μίλησα πολύ ειδικά για τις συγκεκριμένες 2 εταιρίες.

 

Όταν μία εταιρεία με το μέγεθος της Εθνικής σου απαντάει ότι η φιλική δήλωση του πελάτη μας, μας "παραέπεσε" οπότε 1 μήνα μετά στα κεντρικά "δεν γνωρίζουν για το ατύχημα σας", τότε το "καφενές" είναι πολύ επιοικής χαρακτηρισμός.

 

Όταν χρωστάς χιλιάδες ευρώ σε κάποιον ασφαλισμένο και σου "παραπέφτει" η δήλωση του πελάτη, μόνο υπεύθυνη εταιρία δεν είσαι.

 

Και άντε και έγινε το σφάλμα. Μετά δεν οφείλεις να επισπεύσεις τη διαδικασία για το συγκεκριμένο πελάτη? Συνεχίζεις εκέι... τα ζώα μου αργά να απαντήσεις πάλι σε 10 μέρες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • 2 μήνες μετά...

Γεια σας και πάλι μετά από αρκετούς μήνες.

 

Έτσι για τα πρακτικά της ιστορίας, από τις 3 Νοεμβρίου που εκανα δήλωση φιλικού διακανονισμού με το Σκούρτη, θα πληρωθώ μεθαύριο!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
Ρε παιδια ψάχνω για μια ασφάλεια αυτοκινήτου απλή και φτηνή. Το μόνο που με ενδιαφέρει ειναι να μην κλείσει η εταιρεία. Έχετε στο νου καμία εταιρεία που να δινει καμια προσφορά τώρα ή που να ειναι αρκετά φτηνή. Αν δεν βαριέστε πείτε γνωμες για τις διάφορες ασφαλιστικές εταιρείες...

 

ασφάλεια αυτοκινήτου απλή και φτηνή http://www.asimakos.gr/asfaleiaautokinitou.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Μπορει καποιος να μου πει ποσο περιπου ειναι τα ασφαλιστρα για ενα honda civic 1.4 μοντ 98-99(νεο συμβολαιο).Μπαινω στο asfalistra.gr,sinco.gr αλλα δεν ανοιγουν οι σελιδες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Παιδιά, θέλω γνώμες. Έχω ένα opel corsa 1.200cc 5d 9ος/2004. Ως τώρα ήμουν ασφαλισμένος στην ασφάλεια που μου είχε βάλει η αντιπροσωπεία (Διεθνής ένωσης). Ήρθε το χαρτί για το εξάμηνο στα 233 ευρώ. Είπαμε να ψαχτούμε, και ρώτησα σε μια εταιρία ονόματει Dask (βρίσκεται στην Γρ.Λαμπράκη, Κορυδαλλός) και μου είπαν ότι μου το ασφαλίζουν μέσω Εθνικής ασφαλιστικής (διαβάζω ότι είναι από τις πιο αξιόπιστες) στα 240ε/6μηνο.

Αλλά: η ασφαλεια που έχω ήδη μου το έχει ασφαλισμένο σαν όχημα αξίας 8.000ε, αυτοί θα μου το ασφαλίσουν για 5.500ε (τόσο είναι η αξία του όντως). Η κυρία με την οποία μίλησα μου είπε ότι με την Διεθνή Ένωση, σε περίπτωση κλοπής κλπ, θα πάρω τα λεφτά μου σε κανα τετράμηνο, και με την καμία 8000ε γιατί όταν θα περάσει από έλεγχο θα δουν ότι είναι υπερασφαλισμένο. Ισχύει κάτι τέτοιο;

Τι θα επιλέγατε στην θέση μου;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...