Προς το περιεχόμενο

Τι ευθύνες έχεις ξέρω γω;


ippo00

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Aν ειναι ανηλικη την πουτσισε,ειδικα αν ειναι ενηλικος

 

Αν ειναι και οι 2 ενηλικοι, χαλαρα το κραταει αυτη αν γουσταρει -ασχετο που διαφωνω οτι απλα επειδη ΜΠΟΡΕΙ η γυναικα,της δινει δικαιωμα ο νομος να το κρατησει, ενω αν θελει ο αντρας αλλα οχι η γυναικα της δινει δικαιωμα να το ριξει-απλα επειδη δεν ειναι παντρεμενοι δεν ξερω τι ειδους διατροφη θα του κατσουν. Αν και λογικα μια χαρα διατροφη θα πληρωσει για εξοδα ανατροφης. Ας απαντησει καποιος δικηγορος αν μπορει το δικαστηριο να επιβαλλει τεστ πατροτητας. Το οποιο μαλιστα νομιζω μπορει να γινει σε πολυ προχωρημενο μηνα-μην σου πω μετα την γεννα- αρα αν αφησει ο δικος σου τοσο πολυ τον χρονο να κυλησει και οντως την εχει κανει την μαλακια, πιαστο αυγο και κουρευτο.

 

Κοινως

 

1. ας φροντισει να το λυσει τωρα που ειναι καιρος.Να τσεκαρει μαλιστα αν του βγαινουν τα κουκια για να ειναι δικο του, γιατι το ψιλοδεσαμε κομπο μου φαινεται οτι η κοπελα ειναι "ενταξει". ΕΙΔΙΚΑ αν ισχυει το "μια αρπαχτη" πουχουμε δεσει κομπο,που ξερουμε οτι δεν ψαχνει μαλακα να φορτωσει το πιτσιρικι?

 

2. Μετα να παει να δωσει σπερμα σε τραπεζα.

 

3. Τελος να παει να κανει στειρωση γιατι ειναι γιωτομπαλος

 

Α, και διαφωνω με το "να ειχε προφυλακτικο" ΜΟΝΟ γιαυτον.Σορρυ κιολας αλλα στο φιναλε it takes two για να μεινει εγκυος, αυτη δεν προσεχει τι βαζει μεσα της? Πχ αν ο φιλος του παιδιου ειναι λεφτας και πει "Ναι ρε, δινω διατροφη αλλα δεν την παντρευομαι" να δω τι θα κανει η τυπισσα με ενα παιδι στην αγκαλια και ας εχει την διατροφη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 201
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Τι λεμε ρε παιδιά τώρα... την πήδηξε χωρίς προφυλακτικό, την άφησε έγκυο και πρέπει ντέ και καλά να γίνει πατέρας?

Εγώ δε το δέχομαι αυτό.... εκείνη δεν ήξερε τι έμπαινε μέσα της ή μήπως τη βίασε κιόλας? Άμα δε γούσταρε χωρίς προφυλακτικό ας μην του καθότανε. Αφού έκατσε έχει εξίσου ευθύνη με το αγόρι.

Αν εκείνη επιμένει να το κρατήσει χωρίς τη συγκατάθεση του αγοριού, με γειά της με χαρά της και καλή τύχη να έχει.

Αν πάλι όχι, να κάνει έκτρωση και τα έξοδα μισά μισά.

Έτσι είναι το δίκαιο.

Τώρα δεν νομίζω να μπορεί να επιβάλει κανείς και σε κανέναν να κάνει τεστ πατρότητας παρα μόνο αν θέλει ο ίδιος να κάνει.

Διατροφή δίνει κανείς μόνο στην περίπτωση που έχει αναγνωρίσει το παιδί σαν δικό του, μετά από διαζύγιο ή και εκτός γάμου...

Ειδικά στα εκτός γάμου παιδιά, δε νομίζω να μπορεί να κάνει και πολλά η γυναίκα αν ο άλλος δε θέλει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι λεμε ρε παιδιά τώρα... την πήδηξε χωρίς προφυλακτικό, την άφησε έγκυο και πρέπει ντέ και καλά να γίνει πατέρας?

Εγώ δε το δέχομαι αυτό.... εκείνη δεν ήξερε τι έμπαινε μέσα της? Άμα δε γούσταρε χωρίς προφυλακτικό ας μην του καθότανε. Αφού έκατσε έχει εξίσου ευθύνη με το αγόρι.

Αν εκείνη επιμένει να το κρατήσει χωρίς τη συγκατάθεση του αγοριού, με γειά της με χαρά της και καλή τύχη να έχει.

Αν πάλι όχι, να κάνει έκτρωση και τα έξοδα μισά μισά.

Έτσι είναι το δίκαιο

 

μάλλον δε διάβασες καλά το θέμα ή εγώ δεν θα το κατάλαβα καλά. Ο φιλαράκος προσπαθεί να την κάνει με ελαφρά χωρίς ευθύνες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θεμα δεν ειναι το αν εκατσε η κοπελα ή το αν χρησιμοποιησαν προφυλακτικο ή το αν ηταν ξεπετα στην τελικη..........το θεμα ειναι (νομιζω) οτι καποιοι καποιοι ταχαμ ταχαμ δεν αναλαμβανουν ευθυνες και ψαχνουν να βρουν τροπους για να την σκαπουλαρουν........γιαυτο αγορακια το πουλι και την υπογραφη προσεχουμε πολυ καλα που τα βαζουμε και κυριως σε τι κατασταση τα βγαζουμε :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε συ, αν θες να πηδας χωρις προφυλακτικο, καντο τουλαχιστον με παντρεμενες που δεν υπαρχει περιπτωση να κρατησουν το παιδι. Ασε που εχουν και λεφτα απο μονες τους οποτε δεν θα ξεπαραδιαστεις εσυ :P.

 

Παντως σαφεστατα και εχουν και οι δυο το ιδιο μεριδιο ευθυνης, οποτε πρεπει και αυτος να ακουσει την κοπελα και αυτη το αγορι.

Εγω παντως θεωρω οτι σε περιπτωσεις που καποια μενει εγγυος απο ξεπετα, τοτε μιλαμε οτι πρεπει να κανει καραμπινατη εκτρωση γιατι το παιδι θα ειναι καταδικασμενο αν ο αλλος δεν την αποκαταστησει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν θέλει να την κάνει ο φιλαράκος σου... πες του, πως η καλύτερη κατ εμέ λύση έτσι σκ@τ@ που τα έκανε.. είναι να φάει ότι βρισίδι έχει να φάει απο την κοπελιά κ μετά να στρώσουν τον κwλαρ@κο τους κάτω να δούνε πως μπορεί να γίνει έκτρωση ή κάτι τέτοιο ώστε να μην υπάρχουν οι γ@μημένες δεσμεύσεις...

 

η έκτρωση είναι η χειρότερη λύση (ή ευθανασία - παράνομη ενέργεια για τα ελληνικά δεδομένα) αλλά σε αυτή την περίπτωση του φιλαράκου σου, μόνο έτσι μπορούν να ξεκαθαριστούν όσο είναι δυνατόν τουλάχιστον τα πράγματα.

 

αν προσπαθήσει να κρυφτεί κ τέτοια.. να ξέρει θα είναι μεγάλη μ@λ@κία και όλη του τη ζωή θα τον κυνηγάνε τύψεις ενοχές... και τα τσιχλομπαλονάκια που δε βάζει πρωτού δειχτεί σαν άντρας... άσε που αν η κοπελιά έχει κ τρέλα παίζει να βάλει τπτ του σογιού να τον παρακολουθάνε κ όταν βρουν ευκαιρία...μπάμ κ κάτω.. ποτέ δεν ξέρεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μάλλον δε διάβασες καλά το θέμα ή εγώ δεν θα το κατάλαβα καλά. Ο φιλαράκος προσπαθεί να την κάνει με ελαφρά χωρίς ευθύνες.

 

Μια χαρά κατάλαβα.

Για μένα αν ο ίδιος διαφωνεί με το να κρατηθεί το παιδί, η ευθύνη του φθάνει μέχρι να πληρώσει για την έκτρωση (τα μισά, όλα, δε θα σταθώ άλλο σ'αυτό).

 

Το θεμα δεν ειναι το αν εκατσε η κοπελα ή το αν χρησιμοποιησαν προφυλακτικο ή το αν ηταν ξεπετα στην τελικη..........το θεμα ειναι (νομιζω) οτι καποιοι καποιοι ταχαμ ταχαμ δεν αναλαμβανουν ευθυνες και ψαχνουν να βρουν τροπους για να την σκαπουλαρουν........γιαυτο αγορακια το πουλι και την υπογραφη προσεχουμε πολυ καλα που τα βαζουμε και κυριως σε τι κατασταση τα βγαζουμε :P

 

Και κοριτσάκια να προσέχετε τι βάζετε μέσα και σε τι κατάσταση το βάζετε... για να μην το παίζετε μετά αδικημένες-ατιμασμένες και δεν ξέρω και εγώ τι άλλο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδω ο αλλος γραφει στο πρωτο του ποστ πως μπορει να αρνηθει την οποιαδηποτε σχεση.........τι εκτρωσεις και τα σχετικα συζηταμε τωρα? ο ανθρωπος λεει καθαρα οτι δεν θελει να εχει καμια σχεση να την κανει λουης......οχι αν συμφωνει-διαφωνει.........

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν νομίζω να υποστηρίζει κανείς ότι πρέπει να δεχθεί ένα παιδί που δεν θέλει.

Από την άλλη, χρέος του δεν είναι μόνο να πληρώσει μέρος ή όλο το κόστος της έκτρωσης.

Χρέος του είναι να σταθεί και στην κοπέλα, στη διαδικασία της έκτρωσης.

Όπως πρέπει να πληρώσουν μισό-μισό το προφυλακτικό και την έκτρωση, έτσι μισό-μισό πρέπει να πληρώσουν και το μάρμαρο.

Τι σημασία έχει ακόμη κι αν πηδήχτηκαν τύφλα, έξω από ένα μπαρ;

Κοινή είναι η ευθύνη.

Και τέλος πάντων, άντρας δεν είσαι κατά τόπους, σαν την ηλιοφάνεια.

Είσαι σε κάθε σου πράξη.

 

Οφείλει να της σταθεί και ψυχολογικά, και όχι μόνο να ξοφλήσει με φράγκα.

Είτε αυτό περιλαμβάνει ακατάσχετο μπινελίκι προ της έκτρωσης γιατί αυτή χρειάζεται να εκτονωθεί, είτε απλά να πάει μαζί της στο γιατρό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σίγουρα δεν είναι αλλά σκέψου τι θα γίνει αν δε γίνει η έκτρωση. Αρχηγέ δε μας είπες πόσων ετών είναι ο φίλος σου. 18; 19; 20;

Παραπάνω δεν τον κάνω προσωπικά.

Άντε ζήτα ευθύνες από έναν 20άρη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...