Προς το περιεχόμενο

The X-Files (1993-2002)


anthony_88

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 979
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

ΟΚ σωστος...

Το ονομα αυτης Marita Covarubias! Αντιζηλος με τον εχοντα Ρωσικες ριζες Krycek κανανε μαζι ντου στο Kazakshtan κλπ κλπ.

 

Ξερεις, τωρα εμεις το καναμε private board, αλλα αφηνουμε και intriguing spoilers για οσους δε γνωριζουν τη σειρα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Antpny_88 το τελευταίο επεισόδιο της σειράς σου άρεσε εσένα?

Εγω όταν το είδα, μου έδωσε την εντύπωση πως έπρεπε να κάνουν κάτι καλύτερο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον...

Γενικα η 8η και 9η σεζον ηταν πολυ περιεργες. Σχεδον χωρις Mulder και την ολη υποθεση συνομωσιας εξωγηινων κλπ να πηγαινει κατα διαολου με supersoldiers, μωρο Scully, will Mulder be back και τετοια περιεργα, θεωρω οτι τελικα το τελευταιο επεισοδιο ηταν αρκετα καλο, σιγουρα το καλυτερο επεισοδιο που αφορα την mythology των σεζον 8-9.

Δεν μαθαμε κατι καινουριο, ουτε τι θα γινει τελικα... Ωστοσο, μου αρεσε το γεγονος οτι συγκεντρωθηκαν ολοι οι παλιοι πρωταγωνιστες (ειτε ως καταθετες στη δικη, ειτε ως οραματα) και τελικα συνεθεσαν μαζι με την καταθεση του mulder το παζλ αυτων των 9 χρονων.

Αφηνει και ενα μεγαλο παραθυρο για τη δημιουργια της 2ης ταινιας(πιθανη εξηγηση καποιων λεπτομερειων κλπ) αλλα οπως βλεπεις υπαρχουν ακομη πολλα κολληματα ως προς την νεα ταινια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως ρε παίδες και εγώ άρρωστος ήμουνα με τα X αλλά μετά απο 7-8 κύκλους άρχισα να αναρωτιέμαι Is it really the truth out there? Δηλαδή κουράστικα να μην παίρνω σχεδόν ποτέ μία straight απάντηση για κάτι. Έβλεπε ο Mulder εξωγήινο, μιλάγανε, κάνανε τσιγάρο και μετά ερχόντουσαν οι υπόλοιποι και λέγανε δεν το είδες ποτέ. Είχες απο μικρός κάποιο πρόβλημα με την όραση σου και σε συνδυασμό με τις φαντασιώσεις σου είδες αυτα που είδες.

 

Π.Σ Την σειρά την λάτρεψα και την λατρεύω αλλά κουράστικα σε όλο αυτό το σκάνδαλο..............Where is the truth Mr Carter?????I need to know the truth!!!!!!!Somebody pleaseeeeeeee!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να'ναι καλά ο θείος Torrent που μου έδωσε τη δυνατότητα να δω και τις 9 seasons των X-Files μέσα σε ένα καλοκαίρι...

Αρκετά καλή σειρά μπορώ να πω,αλλά όντως προς το τέλος χάλασε....Πάντως θα γούσταρα κάποια στιγμή να τα ξαναρχίσουν.Ξέρετε, να φτάσει και καλά η ημερομηνία που είδε ο Mulder στο τελευταίο επεισόδιο όποτε να μας δείξει την τελική μάχη ανθρώπων-εξωγήινων.Λέεεεμε τώρα.....:mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως θα γούσταρα κάποια στιγμή να τα ξαναρχίσουν.Ξέρετε, να φτάσει και καλά η ημερομηνία που είδε ο Mulder στο τελευταίο επεισόδιο όποτε να μας δείξει την τελική μάχη ανθρώπων-εξωγήινων.Λέεεεμε τώρα.....:mrgreen:

 

Oτι θα υπαρξει δευτερη ταινια, θα υπαρξει, το θεμα ειναι πότε? Αν και εφοσον διευθετηθουν οι δικαστικες διαμαχες.

Τα X-files επαθαν αυτο που παθαινει σχεδον καθε επιτυχημενη σειρα. Ενω πηγαιναν για 4-5 σεζον θελησαν να το τραβηξουν παραπανω, ανακυκλωνοντας τα ιδια και τα ιδια. Αλλωστε, για τις σεζον 8-9, χωρις Mulder ηταν αδυνατο να τραβηξουν, οσο καλοι και να ηταν οι νεοι χαρακτηρες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mprabo oreos pou anikses tetoio thread. kserete ti tha ithela polu? na broume k na mazepsoume skhnes k plirofories apo ta paraskinia kai apo ta bonus dvd ths seiras. eine ta mona pou den exo dei diladi.

 

Ayth h seira me trelane. eida ola ta epeisodia se 3-4 mhnes peripou. 1-3 kathe mera, girnaga kourasmenos alla den elega oxi pote :)

 

Elpizo ayto to -2002 pou exeis balei na ginei sintoma -2007 :)

Sizitiete gia ena x-files 2 h mou fenete? kai gia merika nea epeisodia.

 

Emena oles oi season mou aresan k oles mou edinan kati neo. kai alles toses season na ebgazan tha ths eblepan. kai oi neoi praktores htan tromeroi an k tous pira apo kako mati meta mou aresan polu. apla pisteyo ithelan na baloun ena telos kapoia stigmh (an k malon den to ebalan pote)

 

Elpizo h teneia x-files 2 na afisi iponooumena gia mia nea seira..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέκινησα να τα βλέπω το 2006 και ακόμα είμαι στο season 7.Τελειώνω που θα πάει. Γαμάνε πάντως. Περνάει η ώρα ευχάριστα. Ιδίως οι πρώτες season είναι φοβερές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Exoskeletor wrote:

Emena oles oi season mou aresan k oles mou edinan kati neo. kai alles toses season na ebgazan tha ths eblepan. kai oi neoi praktores htan tromeroi an k tous pira apo kako mati meta mou aresan polu. apla pisteyo ithelan na baloun ena telos kapoia stigmh (an k malon den to ebalan pote)

Ακριβως ετσι νιωθω και εγω. Πανω που αρχισαν οι νεοι χαρακτηρες να μου αρεσουν σταματησαν.

Sizitiete gia ena x-files 2 h mou fenete? kai gia merika nea epeisodia.

Οντως, δευτερη ταινια ειχαν υποσχεθει και φαινεται οτι θα κανουν... Το θεμα ειναι ποτε??

 

 

Full pack με bonus κλπ δε γνωριζω αν μπορει να βρεθει καπου στην Ελλαδα. Το σιγουρο ειναι οτι στο amazon θα βρειτε σιγουρα. Μια απο τις λιγες σειρες που οι fan πρεπει να αποκτησουν!

 

Bloopers και σκηνες απο παρασκηνια, extras κλπ υπαρχουν πολλα στο youtube. Aργοτερα ισως ποσταρω και μερικα links...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eνα απιστευτο site με μουσικη απο τα X-files (οτι μπορειτε να φανταστειτε)

Ειναι στα γερμανικα, αλλα στο μενου αριστερα βλεπετε τις σεζον, διαλεγετε και απολαμβανετε!

 

http://www.x-filesmusic.de/

 

Προτεινω απο τη σεζον 7 το Closure theme Και απο τη σεζον 8 το Scully's Theme!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...