Προς το περιεχόμενο

The X-Files (1993-2002)


anthony_88

Προτεινόμενες αναρτήσεις

http://www.youtube.com/watch?v=Arzx-ZmNpY0&mode=related&search=

http://www.youtube.com/watch?v=JB-zqSuojNU&NR

http://www.youtube.com/watch?v=F86Drba3TnU&mode=related&search=

http://www.youtube.com/watch?v=GXB-Dtmh-t8&mode=related&search=

 

Οριστε μερικα video γαι την αναπωληση μεγαλων στιγμων καθως και σκηνες απο τα παρασκηνια Exoskeletor...

 

Kai ενα ακομη γ@μ@το

http://www.youtube.com/watch?v=LMmORc4tT5k&mode=related&search=

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 979
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • 1 μήνα μετά...

να πω κι εγώ την άποψή μου για την αναμφίβολα ιστορική αυτή σειρά:

όταν την έβλεπα μικρότερος στο Σταρ μου άρεσε πολύ. Πέρσι την ξεκίνησα απο την αρχή και μπορώ να πω ότι καμία σχέση με την αρχική πολύ καλή εικόνα που μου είχε δημιουργήσει στην παιδική μου ηλικία. Οι πρώτες 2 σεζόν ήταν αρκετά καλές με αρκετά ατμοσφαιρικέ επεισόδια. Στη συνέχεια όμως αρχίζει και κουράζει με αποκορύφωμα τον 5ο κύκλο που αρχίζει εμφανώς η παρακμή. Άλλους κύκλους δεν είδα. Πάντως αυτό το παρατηρώ και σε άλλους φίλους μου που συμφωνήσαμε ότι την είχαμε εξιδανικεύσει πιθανότατα και λόγω έλλειψης άλλων ποιοτικών σειρών πριν τόσα χρόνια, ιδιαίτερη προβολή τότε κλπ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σκεψου ομως οτι βλεπεις επεισοδιο του 93-94 και λες φοβερο,οπως και το γεγονος οτι για εκεινη την εποχη ηταν απιστευτα υψηλο το επιπεδο της.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Members

To X-files ήταν από τις πρώτες σειρές που είχαν κινηματογραφική αισθητική. Αν δεν ήξερες τι βλέπεις, μπορούσες άνετα να νομίσεις πως παρακολουθείς ταινία.

Παρόλα αυτά, συμφωνώ σε αρκετά μεγάλο βαθμό με τον Panathinaikara. Από ένα σημείο και μετά άρχισαν να το κουράζουν. Έφταιγε βέβαια κι ο τρόπος με τον οποίο προβλήθηκε στα ελληνικά κανάλια (μία το σταρ, μία ο αντέννα, ανακατεμένα επεισόδια, απίθανες ώρες κλπ), κάποια στιγμή σταμάτησα να την παρακολουθώ γιατί είχα χάσει τελείως τη ροή των εξελίξεων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σκεψου ομως οτι βλεπεις επεισοδιο του 93-94 και λες φοβερο,οπως και το γεγονος οτι για εκεινη την εποχη ηταν απιστευτα υψηλο το επιπεδο της.

 

με την καμία δε λέω φοβερό για κανένα επεισόδιο.Πολύ καλό ναι. Απλά θεωρώ ότι τα επεισόδια είναι υψηλού επιπέδου με κινηματογραφική ατμόσφαιρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχως, εδω στην Ελλαδα οι ξενες σειρες χαντακωνονται απο τα καναλια που τις προβαλλουν.

Ειχα την τυχη να παρω σχεδον μαζεμενους και τους 9 κυκλους και να τους δω μεσα σε 3 χρονια απο το 2003-2006...

Οντως, η σειρα κανει τρελη κοιλια αλλα οχι και απο την 5η σεζον. Ειδικα, το τελειωμα της 4ης σεζον και η αρχη της 5ης (Redux trilogy) ειναι μία απο τις κορυφαιες στιγμες δραματουργιας σε σειρα οποιασδηποτε εποχης με εκπληκτικες ερμηνειες, ακριβη παραγωγη, ανατρεπτικο σεναριο και μεταβολη του προορισμου της σειρας.

Και η 6η και 7η σεζον εχουν εκπληκτικα stand-alone επεισοδια ενω και η mythology σεβεται τον εαυτο της.

Απο την 8η και μετα, η ολικη αποκαθιλωση. Ακομα και εγω δυσκολευομουν να παρακολουθησω την πλοκη, ενω και τα stand-alone ηταν το ενα χειροτερο απο το αλλο.

Τι μυγανθρωποι, τι Ινδοι που ζουνε σε κοιλιες ανθρωπων κλπ χαλασαν τη σειρα και σε συνδυασμο με τη φυγη του Duchovny εχασε καθε λαμψη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταπληκτική σειρά. Μία από τις λίγες αγαπημένες μου. Ορίστε και ορισμένα βιντεάκια από τα γυρίσματα για λίγο γέλιο... Έτσι για να ανέβει το κέφι!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ego otan protoeida ena epeisodio x-files nomiza pos eblepa teneia k poly kalh kiolas. kai molis sto telos eida pou elege to be continued leo kana ayto to aristourgima seira eine? Bebea meta kourastika me ta kanalia kai protimisa na ta do ola mazh meta apo xronia pou htan oti kalitero mporousa na kano.

 

Bale kiala video man, eine tromera

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα χ-files ειναι απο τις αγαπημενες μου σειρες τα εβλεπα απο μεσα δεκαετιας 90 που τα εδειχνε στον αντ1 νομιζω

οταν βγηκαν και σε dvd ειχα δει ολοκληρη περιοδο σε μια μερα σερι!μεγαλο κολλημα

τωρα ομως που πηρα ξανα τα dvd και αρχισα να τα βλεπω απο τον 1 κυκλο δεν ξερω δεν με ενθουσιαζουν οπως παλια ενα επεισοδειο βλεπω το πολυ παν οι παλιες καλες εποχες που δεν μπορουσα να σταματησω!

ισως φταει οτι βγηκανε νεες σειρες Lost prison break κλπ και μας φαινονται τα αγαπημενα μας x-files καπως ξεπερασμενα

παντως ειναι σιγουρο οτι ειναι πια cult η σειρα!~

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...