Προς το περιεχόμενο

Το "Ευρωπαικο" Ποδοσφαιρο


Alsos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

νταξει πως να βγαλουμε ακρη..

εγω μιλαω για βια εσυ μιλας για διαιτησιες...λες και η διαιτησια στα ευρωπαικα πρωταθληματα ειναι τελεια.. μονο στην ελλαδα εχουμε προβλημα...

 

Εδω βγηκε ο Ζοσέ Μουρίνιο και εκανε δηλωσεις...

Δεν είδα το παιχνίδι της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ με τη Φούλαμ, αλλά πληροφορήθηκα ότι το αποτέλεσμα ήταν πέρα για πέρα άδικο. Αλλά έτσι είναι το ποδόσφαιρο. Κάποιες φορές δεν αξίζεις να νικήσεις αλλά έρχεται το αποτέλεσμα. Ηταν ένα ματς το οποίο θα μπορούσαν να έχουν χάσει, αλλά νίκησαν. Διανύουν μία σεζόν χωρίς τραυματισμούς και κάθε παίκτης είναι διαθέσιμος να αγωνιστεί".

 

..δεν το ειδε αλλα τον πληροφορησαν... και εβγαλε και συμπερασμα απο τις πληροφοριες...

 

Ο Πορτογάλος τεχνικός δεν παρέλειψε να σχολιάσει την πορεία της Γιουνάιτεντ και στο Champions League, μένοντας στο παιχνίδι με τη Λιλ: "Πηγαίνουν στο Champions League, όπου ακυρώνεται γκολ της αντίπαλης ομάδας και στη συνέχεια προηγούνται με ένα περίεργο γκολ. Στη συνέχεια πηγαίνουν στη Φούλαμ, όπου φαίνεται ότι αξίζουν να χάσουν, αλλά κάτι τέτοιο δεν συμβαίνει. Παίζουν με την Τότεναμ και στο 0-0 ο Κριστιάνο Ρονάλντο πέφτει κάτω και δίνεται πέναλτι. Φαίνεται πώς όλα είναι με το... μέρος τους".

 

καταλαβαινεις οτι τετοια προβληματα παιζουν παντου?

παντα θα υπαρχουν παραπονα..παντα θα υπαρχουν νεκροι ... αυτη ειναι η αληθεια..

και στην τελικη αυτο που ηθελα να πω εξαρχης ειναι οτι ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΕΙΩΣ ΑΚΥΡΟ ΝΑ ΕΞΥΜΝΑΣ ΤΑ ΕΥΡΩΠΑΙΚΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΑ ΚΑΙ ΝΑ ΒΡΙΖΕΙΣ ΤΟ ΔΙΚΟ ΣΟΥ..ΟΤΑΝ ΕΙΝΑΙ ΣΧΕΔΟΝ ΤΑ ΙΔΙΑ ΣΚΑΤΑ ΟΛΑ ΤΟΥΣ.. και απο αποψη ευνοιας και διαιτησιας..και απο αποψη βιας...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 49
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
  • Super Moderators

Μα, γι' αυτό σου λέω ΔΕΝ συνεννοούμαστε. Εσύ κατάλαβες ότι μιλάω για διαιτησίες. Μα, δε μιλάω για διαιτησίες. Μιλάω για ισονομία.

 

Από εκεί χάνεται το παιχνίδι. Και βέβαια, δεν εξυμνώ τους ξένους. Απλά, λέω, πριν πούμε ότι "το ίδιο σκατά είναι κι αυτοί" (άρα πριν κοιτάξουμε να νοιώσουμε καλύτερα για την τύφλα μας, λέγοντας, δείτε, κι αυτοί γκαβοί είναι) προτείνω να δούμε ρεαλιστικά αν αυτά τα έστω λίγα και ανεπαρκή που κάνουν έξω συγκρίνονται με το τίποτε που γίνεται εδώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δλδ η μαντσεστερ γιουναιτεντ ειναι ισονομη με την Γουότφορντ? δε νομιζω..

 

μεγαλοι και μικροι θα υπαρχουν παντα και παντου..

 

Και βέβαια, δεν εξυμνώ τους ξένους. Απλά, λέω, πριν πούμε ότι "το ίδιο σκατά είναι κι αυτοί" (άρα πριν κοιτάξουμε να νοιώσουμε καλύτερα για την τύφλα μας, λέγοντας, δείτε, κι αυτοί γκαβοί είναι) προτείνω να δούμε ρεαλιστικά αν αυτά τα έστω λίγα και ανεπαρκή που κάνουν έξω συγκρίνονται με το τίποτε που γίνεται εδώ.

 

αυτοι ειναι τα ιδια σκατα και χειροτερα..γιατι εκει παιζονται ΠΟΛΛΑ ΠΟΛΛΑ περισσοτερα χρηματα στη μεση...

 

και κατα τη γνωμη μου δεκαρα δεν τους καιγεται..θα την πληρωσουν κανα δυο και οι υπολοιποι ADIOS AMIGOS με ελαφρα πηδηματακια...

το thread το ανοιξα για να δουνε και αλλοι οτι δεν ειναι τοσο ροδινα τα πραγματα στην ποδοσφαιρικη ευρωπη ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Μπερδεύεις τις έννοιες. Ίσο βάρος δεν έχει ως όνομα, ίση αντιμετώπιση από το νόμο έχει.

 

Που σημαίνει, ότι άμα οι μαγκίτες της Μάντσεστερ τα κάνουν λίμπα, η έδρα τους θα τιμωρηθεί όπως θα τιμωρηθεί και της Γουότφορντ. Κι άμα κάνουν έφεση (όπως έκανε η Φέγενορντ) θα πέσει φάπα. Δε θα μειώσουν τις αγωνιστικές κεκλεισμένων των θυρών όπως γίνεται εδώ, καλή ώρα.

 

Σαφώς και αλλιώς βλέπει ο διαιτητής την Ρεάλ από την Ατλέτικο Μαδρίτης. Όμως, ζει σε μια χώρα που μπορεί να βγει και να πει "ναι, τους αδίκησα". Εδώ, αν σου πουν ότι η ομάδα σου έτυχε ευνοϊκής μεταχείρισης, πάω στοίχημα ότι θα καταλήξουμε να συζητάμε ποιος έπαιρνε τα πιο πολλά φράγκα επί χούντας και αν ο ΠΑΟ έπαιξε μπάλα με τους Γερμανούς.

 

Και σου ξαναλέω, η ειδοποιός διαφορά είναι ότι την πληρώνουν, έστω κάποιοι. Από τον Ιωνικό, καλύτερα να βλέπεις τη Μίλαν να χάνει βαθμούς.

 

Και τέλος πάντων, επειδή το κουράσαμε το θέμα και "συζητάμε" μόνοι μας, εσύ πιστεύεις ότι τα ίδια σκατά είναι παντού, εγώ όχι. Απλό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καθολου..οταν τα κουτουλιδια πανε σε βαζελους..ηδονιζομαι .. τπτ πιο ουσιαστικο εχεις να πεις?

 

Σε παραπέμπω στο προηγούμενο post μου. Και λυπάμαι πραγματικά που οι υποψίες μου είχαν βάση. Δεν μπορείς να λες κάποια άλλα πράγματα και σε μερικές ώρες να κάνεις λεκτικά οτι χαρακτήριζες πριν θλιβερό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η ειρωνεία απο την πρόθεση είναι έννοιες πολύ συγκεχυμένες, όταν το μόνο που υπάρχει είναι ο γραπτός λόγος. Και να με συγχωρέσεις, αλλά, έχοντας δεί απο κοντά το τι συνέβει στη Ριζούπολη, δεν το θεωρώ ειτωνεία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω πάει στη λεωφόρο, φίλε μου, ίσως και σε εποχές που εσύ έβλεπες μπάλα μόνο απο την τηλεόραση. Όταν πρωτοπήγα στη Λεωφόρο, δεν υπήρχαν ακόμα πλαστικά καθίσματα. Τάφο, δεν λένε το ποδοσφαιρικό τμήμα της Λεωφόρου, λλά το κλειστό, γιατί είναι απελπιστικά μικρό και θυμίζει κρύπτη. Και η πλήρης ονομασία του είναι "Ο τάφος του Ινδού" πιθανότατα απο την ομόνυμη ταινία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ίδωμεν... πάντως, αν γίνουν καφρίλες στο ντέρμπυ, θέλω να δω πως θα δικαιολογηθούν μερικοί τύποι (δεν πηγαίνει σε εσένα αυτό alsos).

off-topic αυτό, αλλά το nick σου είναι απο το πάλαι ποτέ άντρο των sunrise;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...