Προς το περιεχόμενο

αδικία στον κόσμο...


sotoserres

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αδικία είναι όταν υπάρχουν 2 μέτρα και σταθμά.

Π.χ. θυμάμαι στο γυμνάσιο που ένας καθηγητής θρησκευτικών δεν με πήγαινε. Σε ένα διαγώνισμα έλεγα τις απαντήσεις σε έναν φίλος μου. Γράψαμε τα ίδια και αυτός πήρε 13 ενώ εγώ 8.

Άντε μετά να του την πεις χωρίς να κάψεις τον φίλο σου και τον εαυτό σου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

00111manualedamore00212bl7.jpg

 

Αδικία είναι να χαίρεται τη Μόνικα Μπελούτσι αυτός εδώ ο παραπληγικός. Όλα τα άλλα είναι απλώς πταίσματα....

 

 

Ο Σύνδεσμος δια του Προέδρου του ευχαριστεί θερμά το μέλος Grigas για την ενημέρωση σχετικά με την καινούργια ταινία της Μόνικα Μπελούτσι, Manuale d'Amore 2

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

sotoserres,στον πχ δεξί σου ώμο, είδες το κοριτσάκι να λέει αυτά στο μπαμπά σου, κ "ζήλεψες" που ο δικός σου μπαμπάς δεν έχει την οικ.δυνατότητα να στηρίξει την καθε σου κάβλα, το κάθε σου όνειρο...

Βέβαια,δεν ένιωσες το ίδιο αίσθημα αδικίας, όταν είδες δίπλα σου τον Χ λαθρομετανάστη, άπλυτο εδώ κ 10 ημέρες, που προσπάθησε να φύγει από τη χώρα του για μια καλύτερη ζωή,κ ήρθε εδώ κ δουλεύει για ένα κομμάγτι ψωμί (που λένε κ οι κατσιμιχαίοι)...ούτε το Χ πρεζόνι, που στην παιδική του ηλικία, μπορεί να βιάστηκε,κ να είδε τον πατέρα του να κερατώνει τη μάνα του.

Επιλεκτικά λοιπόν, θεωρώ αδικία κ εγω που ο πιο γνωστός ταρίφας στον κόσμο (=τζίγγερ), διοικεί τον παναθηναικό, ενώ εγώ που έχω αναμφισβητητα περισσότερες γνώσεις γύρω από το θέμα, κάθομαι στην κερκίδα...

Κ τέλος,θα συμφωνούσα 100% με τον ll_neo για το θέμα της μόνικας,αν ,.....ο παραπληγικός δεν ήμουν εγώ ....

(λέμε κ καμιά μαλακια να περάσει η ώρα)!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

00111manualedamore00212bl7.jpg

 

Αδικία είναι να χαίρεται τη Μόνικα Μπελούτσι αυτός εδώ ο παραπληγικός. Όλα τα άλλα είναι απλώς πταίσματα....

 

Μια χαρά κούκλος είναι ο συγκεκριμμένος παραπλήγας οπότε λύνεται και η απορία σου. Το 99% των γυναικών θα πήγαιναν μαζί του και μάλιστα στα 4.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για μένα μεγαλύτερη αδικία είναι να περνά ο κάθε νεόπλουτος και να πουλά μούρη με την οικονομική του κατάσταση, και δίπλα του να υπάρχουν άπλυτοι και πεινασμένοι ζητιάνοι που παρακαλάνε για λίγα λεφτά να πάρουν λίγο ψωμί. Την έχω δει πολλές φορές αυτή την σκηνή και ραγίζει η καρδία μου.

Μια φορά, εκεί που καθόμουν σε μια καφετέρια-φαστ- φουντ και έπινα ένα χυμό, πέρασε ένα παιδί, πιθανότατα ναρκομανής, κοντά στην ηλικία μου, και κοιτούσε με μεγάλο πόνο τον πάγκο με τα κρουασάν (ποιος ξέρει από πότε είχε να φάει...). Να βλέπατε με τι λαχτάρα κοιτούσε τον πάγκο, θα σας έκοβε την όρεξη για οτιδήποτε. Ε δεν άντεξα να βλέπω τον κόσμο να αδιαφορεί, και του έδωσα χρήματα να φάει.

Sotosseres, αυτό είναι για μένα αδικία. Το vaio, που (μεταξύ μας δεν είναι και από τα καλύτερα laptop...) μπορείς να το αγοράσεις κάποια στιγμή όταν θα έχεις τα λεφτά δεν είναι αδικία όταν το αγοράζει κάποιος άλλος. Έτσι ήμουν και εγώ κάποτε, αλλά με τον καιρό είδα πως δεν πρέπει να στεναχωρείσαι και να θυμώνεις για τέτοια πράγματα. Άσε που αύριο το vaio μπορεί να μην θεωρείτε κορυφαίο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να βλέπατε με τι λαχτάρα κοιτούσε τον πάγκο, θα σας έκοβε την όρεξη για οτιδήποτε. Ε δεν άντεξα να βλέπω τον κόσμο να αδιαφορεί, και του έδωσα χρήματα να φάει.

 

Nα εφαγε αραγε με τα λεφτα; Κατι που παντα με εμποδιζε να δινω λεφτα σε τετοια ατομα ήταν αυτη η σκεψη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιτά να δείς ρέ...και γώ τα περι αδικίας σκεφτόμουνα όταν πέρναγε το 18 χρονο με το Honda S2000 αέρα πατέρα ενώ εγώ οδηγούσα το ασθματικό polo μου (το οποίο ακόμα πληρώνω btw)...

 

3χμλ πιο κάτω αναθεώρησα τις απόψεις μου, αφού το συγκεκριμένο Honda είχε στενό μαρκάρισμα με μια κολόνα (υποχθόνιος γέλοντας)

 

Bottom line : Τα χρήματα δέν είναι το πάν!

 

 

edit: (Για να μήν παρεξηγηθώ). Ο οδηγός δέν έπαθε απολύτως τίποτα, το αμάξι όμως έγινε ένα πανάκριβο στικεράκι των 40000+ ευρώ. Δέν μπορώ να εγγυηθώ βέβαια για την μετέπειτα κατάσταση του παιδιού,όταν ανέφερε στον πατέρα του τον λόγο που γύρισε σπίτι μόνο με το τιμόνι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδιά το χοντρίνατε το θέμα.. κ λεφτά έχω, και όλα μια χαρά.. το είπα πιο πολύ στην πλάκα το σκηνικό... έχω λεφτά να πάρω πολλά vaio, αλλά μάλλον δεν το χρειάστηκα και τόσο γι'αυτό δεν πήρα ως τώρα... είναι στα σχέδια για το καλοκαίρι.

 

Υ.Γ.

 

1) τους μεταναστες τους βοηθαω..

2) τα πρεζονια στο χωριο μου κρυβονται..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...