Προς το περιεχόμενο

Κατσαριδοκτόνο... αμέσως!!!


gponiris

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα. 

Πέρσι ξαφνικά, μέσα σε ένα βράδυ εμφανίστηκαν στο μπάνιο καμία 25αρια γιγάντο κατσαρίδες, οι οποίες αραζαν με θράσος στον τοίχο. 

Ο γείτονας μου έδωσε ένα φάρμακο της Bayer σε σκόνη την οποία αραίωσα με νερό, ψεκασα όλο το σπίτι , το άφησα για 5 μέρες και για έναν χρόνο δεν είδα ούτε δείγμα ζωντανής. Το θέμα είναι ότι τώρα θέλω να ξανά κάνω την ίδια διαδικασία και δεν βρίσκω το φάρμακο, έχει κανείς ιδέα που μπορώ να το προμηθευτώ; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 443
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, Lecter D είπε

Καλησπέρα. 

Πέρσι ξαφνικά, μέσα σε ένα βράδυ εμφανίστηκαν στο μπάνιο καμία 25αρια γιγάντο κατσαρίδες, οι οποίες αραζαν με θράσος στον τοίχο. 

Ο γείτονας μου έδωσε ένα φάρμακο της Bayer σε σκόνη την οποία αραίωσα με νερό, ψεκασα όλο το σπίτι , το άφησα για 5 μέρες και για έναν χρόνο δεν είδα ούτε δείγμα ζωντανής. Το θέμα είναι ότι τώρα θέλω να ξανά κάνω την ίδια διαδικασία και δεν βρίσκω το φάρμακο, έχει κανείς ιδέα που μπορώ να το προμηθευτώ; 

Αυτο μηπως;

20160621115705_bayer_k_othrine_2_5wp_50g

 

Επεξ/σία από Lacepo
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, Lecter D είπε

Πέρσι ξαφνικά, μέσα σε ένα βράδυ εμφανίστηκαν στο μπάνιο καμία 25αρια γιγάντο κατσαρίδες, οι οποίες αραζαν με θράσος στον τοίχο. 

Θα αποθρασυνθουν περισσοτερο  οταν αρχισουν να βολταρουν πανω στο κρεβατι σου ενώ κοιμάσαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως προαναφέρθηκε maxforce έχω χρησιμοποιήσει και εγώ με πολύ καλά αποτελέσματα. Μεγάλη σημασία παίζει το σημείο τοποθέτησης του κατσαριδοκτονου. Παρατηρούσα από από που μπαίνουν και βγαίνουν και το τοποθέτησα ανάλογα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 ώρες πριν, rus είπε

Xειμωνιατικα λογικο να μην ειδες.

Δε ξερω τι είναι το mf, σπρεϋ?  Εγω και φετος θα εμπιστευτω τoν Γολιαθ.

Χειμωνιάτικα; Στο Βόρειο ημισφαίριο ζω 😛

Το mf (= max force) είναι gel.

Επεξ/σία από SOADNICK
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Ενδεικνυται να αρχισω να ριχνω χλωρινη στα σιφωνια μπανιου, νιπτηρα, νεροχυτη; (εχω ακουσει για πετρελαιο αλλα το θεωρω λιγο πιο μπελαλιδικο);

Δεν αντιμετωπιζω θεωρω ιδιαιτερο προβλημα, συνηθως στο μπανιο βρισκω μια καθε 7-8 μερες.

Ποσο πιθανο ειναι να μπαινουν απο το σιφωνι του μπανιου που το εχω σφραγιζει με ταπα ή απο τον νιπτηρα του μπανιου, οπου ειναι "σφραγισμενος" οταν δεν τρεχει νερο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

FB_IMG_1561901203927.jpg

Έκαναν την εμφάνιση στην οικοδομή αρκετές μαύρες. Δεν είχαμε φέρει άτομο για απεντομωση. Πάλι καλά ήρθε γιατί τις έκοβα αν το αφήναμε να σουλατσαρανε σε όλα τα διαμερίσματα σε όλους τους ορόφους. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 ώρες πριν, geiasass είπε

Ενδεικνυται να αρχισω να ριχνω χλωρινη στα σιφωνια μπανιου, νιπτηρα, νεροχυτη; (εχω ακουσει για πετρελαιο αλλα το θεωρω λιγο πιο μπελαλιδικο);

Δεν αντιμετωπιζω θεωρω ιδιαιτερο προβλημα, συνηθως στο μπανιο βρισκω μια καθε 7-8 μερες.

Ποσο πιθανο ειναι να μπαινουν απο το σιφωνι του μπανιου που το εχω σφραγιζει με ταπα ή απο τον νιπτηρα του μπανιου, οπου ειναι "σφραγισμενος" οταν δεν τρεχει νερο;

Εισαι βεβαιος ότι ψοφανε με τη χλωρινη?

Για να βγουν από το μπανιο ή το νιπηρα πρεπει να είναι μικρες σε μέγεθος. Αν δεν υπηρχε το τρυπητο θα μπορουσαν να βγουν και ποντικια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στη δική μου περίπτωση οι φτερωτές πρέπει να έρχονται από το χωμα του κήπου αρκετά μακριά και να ακολουθούν γραμμή προς τα πάνω από τις σωλήνες ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εσεις που χρησιποποιησατε το K-otherine ποσες μερες το αφησατε πριν ριξετε νερα, σφουγγαρισετε η γενικα καθαρισετε την περιοχη ψεκασμου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΑΣΤΑΜΑΤΗΤΕΣ

Οι κατσαρίδες αγγίζουν την «αθανασία» -Σε λίγο καιρό θα νικούν κάθε εντομοκτόνο

https://www.iefimerida.gr/green/oi-katsarides-aggizoyn-tin-athanasia

  • Sad 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, tigergreg είπε
ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΑΣΤΑΜΑΤΗΤΕΣ

Οι κατσαρίδες αγγίζουν την «αθανασία» -Σε λίγο καιρό θα νικούν κάθε εντομοκτόνο

https://www.iefimerida.gr/green/oi-katsarides-aggizoyn-tin-athanasia

cfb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπερα σας.Σε μερικες μερες θα παω στο εξοχικο που ειναι κλειστο εδω και κανα τριμηνο.Δυτυχως ο ανθρωπος που κανει απεντομωσεις στην περιοχη, δεν ειναι καθολου διαθεσιμος για να ερθει ωστε να γινει σωστη δουλεια.

Το ερωτημα ειναι, αφου παω, τι μπορω να κανω μονος μου για κατσαριδες, αραχνες, σαρανταποδαρουσες και μυρμηγκια που θα ειναι γεματος ο τοπος;

Προτεινετε να παρω καποιο απο τα σκευασματα που αναφερθηκαν παραπανω και να κανω ψεκασμο μονος μου με καποιο ψακαστηρι;

 

Επεξ/σία από Λουκ Ταίρι
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...