Προς το περιεχόμενο

Playstation 3 Topic v1


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το εχεις τελειωσει υποθετω.Ετσι?

 

Γιατι εσυ οταν βλεπεις gameplay video ενος παιχνιδιου, δεν μπορεις να καταλαβεις αν προκειται για μαπα ή οχι;

Παιζεις δηλαδη οτιδηποτε κυκλοφορει και μετα λες "ναι, τελικα ηταν μ@λακια" ;

Το Haze ειναι ενα FPS της σειρας....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα το Haze ειναι μεγαλη πατατα (το ειχαμε σχολιασει και εδω αυτο μου φαινεται πριν ανακοινωθει ως time exclusive)

 

ε, τοτε που το κραζαμε ηταν για 360, αρα καλα καναμε :mrgreen:.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Γιατι εσυ οταν βλεπεις gameplay video ενος παιχνιδιου, δεν μπορεις να καταλαβεις αν προκειται για μαπα ή οχι;

Παιζεις δηλαδη οτιδηποτε κυκλοφορει και μετα λες "ναι, τελικα ηταν μ@λακια" ;

Το Haze ειναι ενα FPS της σειρας....

 

Διαβαζω κανα review,βλεπω κανα βινεακι και ναι μετα περιμενω να το παιξω για να πω οτι ειναι ετσι ή ειναι αλλιως.

 

Υποθεσεις μπορουμε να κανουμε,πχ ''δεν μου γεμιζει το ματι'' αλλα να ειμαστε σιγουροι για ενα παιχνιδι οχι.

 

Μπορει να εχεις δικιο τελικα και οταν βγει να αποδειχθει οτι ειναι μαπα,αλλα δεν λεει κατι αυτο γιατι μπορει να ειναι καλο το game,κανεις δεν ξερει.

 

ε, τοτε που το κραζαμε ηταν για 360, αρα καλα καναμε :mrgreen:.

 

Δεν θυμαμαι καν αν ηταν για 360 και δεν με ενδιαφερει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαβαζω κανα review,βλεπω κανα βινεακι και ναι μετα περιμενω να το παιξω για να πω οτι ειναι ετσι ή ειναι αλλιως.

 

Υποθεσεις μπορουμε να κανουμε,πχ ''δεν μου γεμιζει το ματι'' αλλα να ειμαστε σιγουροι για ενα παιχνιδι οχι.

 

Μπορει να εχεις δικιο τελικα και οταν βγει να αποδειχθει οτι ειναι μαπα,αλλα δεν λεει κατι αυτο γιατι μπορει να ειναι καλο το game,κανεις δεν ξερει.

 

Πωπω ρε συ....εχω δει gameplay video σου λεω πριν κανα διμηνο και το παιχνιδι ηταν της σειρας.Μαλιστα το ιδιο ελεγε και ο τυπας (δεν θυμαμαι απο πιο site ηταν) που εκανε την περιγραφη....

Δεν ειμαστε δικαστηριο εδω να ισχυει το κριτηριο της αθωοτητας.Δηλαδη να τα θεωρουμε ολα παιχνιδαρες μεχρι αποδειξεως του εναντιου....

 

Ελα τωρα, σε επιασε αποτομα και ο καημος για το Haze...ετσι κι αλλιως αποψη μου ειναι βασει αυτων που ειδα...αν εσυ θελεις να πιστευεις οτι θα ειναι το FPS της δεκαετιας, με γεια σου με χαρα σου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Ελα τωρα, σε επιασε αποτομα και ο καημος για το Haze...ετσι κι αλλιως αποψη μου ειναι βασει αυτων που ειδα...αν εσυ θελεις να πιστευεις οτι θα ειναι το FPS της δεκαετιας, με γεια σου με χαρα σου

 

Δεν ειπα οτι θα ειναι το fps της 10ετιας.

Ουτε με επιασε αποτομα ο καημος για το haze.Oποιο game και να ηταν τα ιδια θα ελεγα.

Τεσπα το εξαντλησαμε το θεμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πωπω ρε συ....εχω δει gameplay video σου λεω πριν κανα διμηνο και το παιχνιδι ηταν της σειρας. Μαλιστα το ιδιο ελεγε και ο τυπας (δεν θυμαμαι απο πιο site ηταν) που εκανε την περιγραφη....

 

http://www.gamersyde.com/stream_3892_en.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

νομιζεις οτι αυτο που ειδαμε απο το killzone συγκρινεται τεχνικα με καποιο απο τα αλλα δυο που ανεφερα?

soy apanthsa hdh, den xereis na diabazeis? me to cod4 sygkrinetai, alla to cod4 ysterei se sxesh me to killzone, me to Halo 3 einai anekdoto h sygkrish.

 

σε θεματα gameplay, φυσικα και δεν υπαρχει συγκριση. halo & cod ειναι απο τα πιο πετυχημενα στην συγχρονη ιστορια των videogames,
kai alla eixan thn aiglh toy "gameplay" alla meta apo kapoies synexeies thn exasan, koinos an den bgoyn kai ta 3 poy anafereis, h toylaxiston an den bgoyn kapoia playable demos den mporeis na milas kan gia sygkrish

 

 

p.s. οσο για το haze... μπουαχαχαχα..

ps3 exclusive να ειναι (εστω και 2 μηνων) και αυτοματως ειναι καλυτερο απο το halo, ε? lolololololoool

αυτος ειναι ο ορισμος της λογικης του fanboy.

thn lista thn kathorisa kathara me optika kritiria opos moy zhthses na kano, kai mallon mono o pds13 to katalabe ayto, nai optika KAI to haze einai kalytero apo to Hali 3.

 

Kai kati akoma, gia mena to Halo einai isos to poio overhyped paixnidi ever, to eixa paixei arketa (den to eixa teleiosei) se filo epeidh moy elege oti einai etsi kai einai gioybetsi , kai olo halo akoyga , opote phga prokateleimenos na do kati to exeretiko, kai mono etsi den eniosa otan to epaixa, kai epeidh tha arxiseis ta dika soy esy tora , na soy dieykrinhso oti tote oxi mono ps2 den eixa (phra dekembrh 2004) alla oyte kan skepsh gia na agoraso konsola den eixa, Otan meta apo kana xrono enamisy bghke kai se pc leo katse na to xanapaixo mpas kai to eixa adikhsei, mia apo ta idia, apla yparxoyn kai anthropoi poy den toys trexoyn ta salia gia Halo , pos na to kanoyme.

μιλα τεχνικα (οπως παλια) αλλιως δεν εχει νοημα.

τα "περι γουστου" και τα "προτιμω sci-fi" ειναι επιχειρηματα που δεν τα περιμενω απο καποιον που περσι μου μετραγε τα πολυγωνα στις ροδες.. ;)

e nai more otan soy teleiosoyn ta "epixeirhmata" rixe kai tipota asxeto mpas kai pas thn koybenta alloy poy tha se pairnei, gnosth ayth h taktikh soy.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

e nai more otan soy teleiosoyn ta "epixeirhmata" rixe kai tipota asxeto mpas kai pas thn koybenta alloy poy tha se pairnei, gnosth ayth h taktikh soy.

 

Ε τι να κανεις...αλλοι πεταν ασχετα, αλλοι κρυβονται σε λαγουμι για 1,5 χρονο...καθενας οπως βολευεται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kai kati akoma, gia mena to Halo einai isos to poio overhyped paixnidi ever,

Είναι λίγο, άλλα είναι και κορυφαίο.

to eixa paixei arketa (den to eixa teleiosei) se filo epeidh moy elege oti einai etsi kai einai gioybetsi , kai olo halo akoyga , opote phga prokateleimenos.

Αυτό είναι το μόνο σίγουρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως και σε μένα το Halo μια απο τα ίδια.Ποτέ δεν μου άρεσε.Παρόλο που παίζω μόνο τέτοια παιχνίδια κατα 90%.Νομίζω οτι έχει κουράσει.Ωραίο το 1,καλό το 2 άλλα μην το κουράζουν άλλο.Το Killzone φαίνεται καλό.Το cod θα είναι σίγουρα απίστευτο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

me to cod4 sygkrinetai, alla to cod4 ysterei se sxesh me to killzone, me to Halo 3 einai anekdoto h sygkrish.

 

 

Nomizo oti ypervaleis ligo me to Halo auto pou les.. To killzone den exei deixei tipota brosta sto Halo (san franchise). kaneis den eipe to killzone 2 tha einai patata san to prequel tou kai o monos logos pou les oti to halo 3 den syggrinetai me to halo3 einai poly apla epeidi den exeis dei pote sou to halo 3 live!! (opos kanenas mas allwste).. Opos eipe loipon o petran to COD kai to Halo einai franchises ta opoia exoun apodeixei kai me to parapano tin axia tous epomenws i MS prepei na prospathisei PAAAAARA poly wste na to gamisei..

pantos oti kai na ginei to thema (kai edo prepei na meinoume OLOI MAS) oti milame gia 3 APLA APISTEUTA APISTEUTA APISTEUTA paixnidia... (killzone,halo,COD4)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά γιατί τέτοια προκατάληψη για το Haze? Από στοιχεία gameplay φαίνεται να εχει αρκετές καινοτομίες (δεν γνωρίζω αν έχει γίνει σε κάποιο άλλο παιχνίδι το 4 co-op με το τζιπάκι) και ότι έχω δει από γραφικά είναι μια χαρά. Το COD4 σίγουρα θα τα σπάει, αν και μπορώ να πω πως με χαλάει που πλέον δεν είναι Β' ΠΠ... το είχα συνδέσει με αυτήν την περιοδο...

 

Άσχετο με τα FPS (τα οποία δεν γούσταρα και καταφέρανε να με αλλαξοπιστίσουνε): Πόσα BoothInterview βιντεάκια έχετε βρει στο PS Store USA? Εγώ έχω βρει μόνο 5 από τα 7: LBP, HS, NBA08, R&C:FTOD και Singstar. Έχει βρει κάποιος τα άλλα δύο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πόσα BoothInterview βιντεάκια έχετε βρει στο PS Store USA? Εγώ έχω βρει μόνο 5 από τα 7: LBP, HS, NBA08, R&C:FTOD και Singstar. Έχει βρει κάποιος τα άλλα δύο?

 

eisai kai melos panathema se

http://www.ps3forums.gr/vb3/showthread.php?t=143&page=8

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

soy apanthsa hdh, den xereis na diabazeis? me to cod4 sygkrinetai, alla to cod4 ysterei se sxesh me to killzone, me to Halo 3 einai anekdoto h sygkrish.

 

μιας και πιασαμε τα ανεκδοτα...

για σχολιασε μου λοιπον τεχνικα 2 θεματακια...

 

a) texture quality (killzone)

KZ2smallSET6.jpg

 

B) lighting quality και number of light sources on (slighlty) open areas (killzone και παλι)

KZ2smallSET3.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...