Προς το περιεχόμενο

Playstation 3 Topic v1


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1080p me HDMI vgazeis mono... :P

 

Τσου, το component ανεκαθεν εβγαζε 1080p απλα δεν το υποστηριζει μεσω component η δικη μου, για αυτο κολλησα..

 

λαθος 1080p βγαζεις και με component αρκει να το υποστηριζει η tv.

 

 

Αυτο ακριβως.. Η Dell μου δυστυχως επειδη το κοιταξα μονο μεσω hdmi->dvi βγαζει 1080p..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

simfono ki ego me ton sokrati_g diladi ti to diaforetiko exei to ps3 mipos ton skliro disko i to internet ti gia peite mlk einai. kalitera na pareis to xbox360 para to ps3 pou einai kai pio akrivo ....

 

Σε σχέση ΚΑΘΑΡΑ θέματος τιμής έχουμε επαναφόρτιση χειριστηρίου, next-gen video player (BR), card reader, wifi, +40gb hdd πράγματα που αν πας να τα βάλεις στο xbox360 (όσα μπαίνουν) πάμε στα ίδια λ7.

 

Από θέματος ποιότητας κατασκευής, κάποιος μπορεί να μην το θεωρεί σημαντικό, ενώ και το θέμα καλύτερης τεχνολογίας εξισορροπείται/εξουδετερώνονται από τη δυσκολία να βγουν παιχνίδια πλήρως εκμεταλευόμενα αυτήν την τεχνολογία, οπότε δεν τα υπολογίζουμε.

 

Επίσης για να καταλάβει κανείς πόσο σχετικός είσαι, "internet" έχει και το xbox360 (LIVE) και μάλιστα από πολλούς θεωρείται καλύτερο από το PSN.

 

Αυτά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θα ειναι λιγο περιεργο να μην μειωθει η τιμη και στην Ευρωπη?

 

Καθόλου περίεργο γιατί μη ξεχνάς ότι τη κονσόλα την βγάζει η SONY και η πολιτική της (χέσιμο κανονικό) για Ευρώπη δεν έχει καμία σχέση με Αμερική και φυσικά Ιαπωνία. Αν δεν ανακοινώσει κάτι μέσα στους επόμενους 2 μήνες, για Χριστούγεννα υπολόγιζε. Δεν μπορεί με τίποτα να το καθυστερήσει άλλο. 'Ηδη είναι πανάκριβη κονσόλα.

 

Σε σχέση ΚΑΘΑΡΑ θέματος τιμής έχουμε επαναφόρτιση χειριστηρίου, next-gen video player (BR), card reader, wifi, +40gb hdd πράγματα που αν πας να τα βάλεις στο xbox360 (όσα μπαίνουν) πάμε στα ίδια λ7.

 

Από θέματος ποιότητας κατασκευής, κάποιος μπορεί να μην το θεωρεί σημαντικό, ενώ και το θέμα καλύτερης τεχνολογίας εξισορροπείται/εξουδετερώνονται από τη δυσκολία να βγουν παιχνίδια πλήρως εκμεταλευόμενα αυτήν την τεχνολογία, οπότε δεν τα υπολογίζουμε.

 

Επίσης για να καταλάβει κανείς πόσο σχετικός είσαι, "internet" έχει και το xbox360 (LIVE) και μάλιστα από πολλούς θεωρείται καλύτερο από το PSN.

 

Αυτά.

 

Βασικά όλοι θεωρούν ότι το xbox live είναι καλύτερο του psn και με χιλίομετρα διαφορά. Μόνο γραφικοί τύποι παρελθόντος μπορούν να κάνουν το μαύρο άσπρο και να προκαλέσουν γέλια.

 

'Οσο για τα εξαρτήματα και τη τιμή τους πολύ σωστά αναλύεις θα πρέπει να δεχθείς ότι δεν θέλουν όλοι card reader, blu ray, wifi και 40gb περισσότερο δίσκο και θα προτιμούσαν σχεδόν όλοι να επιλέξουν για το αν τα θέλουν και όχι να περιμένουν 1.5 χρόνο παραπάνω για να παίξουν next gen.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

nai alla pleon to ps3 einai pleon edw ara i teleutaia protasi sou einai akiri ws pros auto to thema.

 

gia na eimai pali ontopic, molis mou irthe diafimistiko email apo to eshop.gr

ps3 = 569euro

kodikos prosforas = 0715

isxus prosforas = 28/7

 

den einai asxima... sinexeia peftei. apo 659 pige 639 k tora eite me prosfores(eshop k den thimamai poios allos eixe kanei) eite se megala katastimata (makro to exei 599) i timi k to kapelo psalidizetai. makari na exoume kati ousiastiko monima k sintoma.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρκει η εγγυηση να εχει να κανει κατευθειαν με τη Sony...γιατι αν συμβει κατι και μπλεξεις με το eshop την πατησες....

 

Ε όχι ρε σύ, δεν νομίζω. Sony Hellas θα είναι η εγγύηση.

 

Μια χαρά η τιμή του eshop. Εγώ αν ήθελα PS3 θα το χτύπαγα. Το eshop έφερε το EU price drop νωρίτερα μοτ φαίνεται:mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά όλοι θεωρούν ότι το xbox live είναι καλύτερο του psn και με χιλίομετρα διαφορά. Μόνο γραφικοί τύποι παρελθόντος μπορούν να κάνουν το μαύρο άσπρο και να προκαλέσουν γέλια.

 

'Οσο για τα εξαρτήματα και τη τιμή τους πολύ σωστά αναλύεις θα πρέπει να δεχθείς ότι δεν θέλουν όλοι card reader, blu ray, wifi και 40gb περισσότερο δίσκο και θα προτιμούσαν σχεδόν όλοι να επιλέξουν για το αν τα θέλουν και όχι να περιμένουν 1.5 χρόνο παραπάνω για να παίξουν next gen.

 

Δεν αναφέρθηκα ειρωνικά στο θέμα του live, απλά δεν έχω εμπειρία από live,οπότε ανέφερα τι έχω ακούσει από τους περισσότερους. Ελπίζω να μην αναφερόσουν σε μένα.

 

Στο δεύτερο πάλι θα συμφωνήσω, απλά εγώ είχα ήδη σκάσει 20πόσα ήταν ευρώ για το φορτιστή και θεωρώ απαράδεκτο να συνδέομαι με καλώδια οπότε ήμουν στο τσακ να πάρω και το ανταπτοράκι του wifi. Το PS3 το πήρα 530 ευρώ από προσφορά του Carrefour οπότε αγόρασα BR player με 30 ευρώ σε σύγκριση με X360.

 

Σε ότι αφορά τα παιχνίδια δεν θέλω να αναφερθώ περαιτέρω, αυτή τη στιγμή το PS3 έχει περισσότερα παιχνίδια που θέλω να παίξω, χωρίς καν να υπολογίζω τα παιχνίδια του PS2. Όλα αυτά είναι υποκειμενικά βέβαια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το PS3 το πήρα 530 ευρώ από προσφορά του Carrefour οπότε αγόρασα BR player με 30 ευρώ σε σύγκριση με X360.

 

"πηρες το ps3 530ε προσφορα απο το carrefour, με 30ε διαφορα απο το 360"

 

σορρυ αλλα εισαι ο ορισμος του fanboy, μιας και περα απο το γεγονος οτι κανενα 360 δεν κανει 500,

ακριβως στο ιδιο μαγαζι που πηγες εσυ για την προσφορα του ps3, εχουνε και προσφορες xbxox360 premium στα 299 με +1 joypad.

 

οποτε εσκασες 230ε παραπανω φιλε μου, και οχι 30. icon12.gif

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"πηρες το ps3 530ε προσφορα απο το carrefour, με 30ε διαφορα απο το 360"

 

σορρυ αλλα εισαι ο ορισμος του fanboy, μιας και περα απο το γεγονος οτι κανενα 360 δεν κανει 500,

ακριβως στο ιδιο μαγαζι που πηγες εσυ για την προσφορα του ps3, εχουνε και προσφορες xbxox360 premium στα 299 με +1 joypad.

 

οποτε εσκασες 230ε παραπανω φιλε μου, και οχι 30. icon12.gif

 

:grin::grin::grin::grin::grin:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...