Προς το περιεχόμενο

Playstation 3 Topic v1


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στα multiplatform δεν γίνεται να κάτσει ο κάθε dev να κάνει δουλεία με τις SPUs. Αλλιώς δεν θα ήταν multi, αλλά exclusive. Γι' αυτό το 360 είχε προβάδισμα εκεί. Πάντως μιλώντας για το RDR, το Max Payne 3 ήταν ίδιο και στις 2 κονσόλες, και λογικά μετά απο τόσα χρόνια και το GTA V θα είναι πανομοιότυπο και στα 2 μηχανήματα, χωρίς υποχωρήσεις όπως το IV (640p, χειρότερο ΑΑ στο PS3).

 

Πάντως πιστεύω οτι το GΟW4 θα είναι οπτικά ανώτερο του Uncharted 3, και θα χρησιμοποιεί το πραγματικό 100% της κονσόλας. Δεν λέω το Last of Us γιατί οι απαιτήσεις του δεν θα είναι τόσο μεγάλες, αφού απ' όσο έχουμε δεί μέχρι στιγμής το 80% είναι σε κλειστά περιβάλλοντα με λιγότερο απαιτητικό φωτισμό κτλ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στα multiplaform αρχισαν σε καποια φαση να πετανε εργασιες στα spus.Λιγα πραγματα ομως.Μπακαλιστικα,αν στο uncharted 1 ειχαν ''γεμισει'' το 30%,το Battlefield 3,γεμισαν το 5 με 10%(MLAA και lighting).Γι αυτο και ισως ηταν καλυτερο στο ps3.Το ιδιο πιθανοτατα ισχυει και για το portal2(mlaa της sony για AA που τρεχει στα spus).

Κατα την αποψη μου αυτο ηταν το ''αρχιζουμε να μαθαινουμε το ps3'' ,τιποτα παραπανω.Και ειναι λογικο.Δεν γινεται να ξεκινησουν ενα παιχνιδια με βαση το τι θα ηταν καλυτερο να πεταξουν στα spus και τι θα ηταν καλυτερο να αφησουν στην καρτα(αυτο που κανει ας πουμε ή καθε ND,SM),ωστε να τρεξει καλυτερα το παιχνιδι στο Ps3.

Σου λεει,μια χαρα παιζουν τα multiplatform στο ps3,ακομα και ετσι.

 

Για το GoW4 το πιστευω και εγω.Το μονο που με φοβιζει ειναι οτι δεν ξερω αν εχουν ασχοληθει οσο με το 3,γιατι εχουν συνεργαστει με πολλα studios για αλλα παιχνιδια απο τοτε.

 

Για το last of us θα διαφωνησω μαζι σου :P

Νομιζω οτι συμβαινει το ακριβως αντιθετο.Ειναι πιο απαιτητικο παιχνιδι απο το uncharted με πιο απαιτητικο ΑΙ και παιζει σε πιο ανοιχτους χωρους(παρ'ολο που καθε επομενο uncharted επαιζε επισης σε πιο ανοιχτους απο το προηγουμενο).O φωτισμοε δε και οι σκιες ηταν ήδη καλυτερες απο το U3 μηνες πριν.

"From a rendering perspective, The Last of Us shares plenty of DNA with Uncharted 3, but enhancements to lighting and real-time shadowing are a class apart.

''

 

http://www.eurogamer...-the-last-of-us

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδια παιζει κανενας απο δω καθολου ονλινε?

να μπουμε να παιξουμε καμια φορα.

το πσν μου ειναι djadeGR παιζω τα παντα αρκει να μην χρειαζονται ονλινε pass XD

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επαιζα εγω φιλε αλλα λογω σχολης το εχω παρατησει τελειως.

Ειναι δυσκολες οι ωρες κ πρεπει να ξεκουραζομαι η να παιζω οποτε δεν βγαινει :Ρ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επαιζα εγω φιλε αλλα λογω σχολης το εχω παρατησει τελειως.

Ειναι δυσκολες οι ωρες κ πρεπει να ξεκουραζομαι η να παιζω οποτε δεν βγαινει :Ρ

 

Εσύ τι παίζεις τώρα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εσύ τι παίζεις τώρα?

 

εγω παιζω εργαστηρια φυσικης,ηλεκτρονικων κ ηλεκτρικων κυκλωματων κ μετα υπνος :Ρ

σημερα βρηκα λιγο χρονο κ επαιξα στο πισι dishonored.Καλο παιχνιδακι αλλα θελει ωρα μεχρι να εξικοιωθεις!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδια παιζει κανενας απο δω καθολου ονλινε?

να μπουμε να παιξουμε καμια φορα.

το πσν μου ειναι djadeGR παιζω τα παντα αρκει να μην χρειαζονται ονλινε pass XD

 

Έχεις το ΝΒΑ 2Κ12;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω παιζω εργαστηρια φυσικης,ηλεκτρονικων κ ηλεκτρικων κυκλωματων κ μετα υπνος :Ρ

σημερα βρηκα λιγο χρονο κ επαιξα στο πισι dishonored.Καλο παιχνιδακι αλλα θελει ωρα μεχρι να εξικοιωθεις!

 

Θέλει όντως κάποια ώρα. Εγώ το παίζω στο ps3 και είμαι στο 6ο mission. Δεν ξέρω για το PC πάντως στο ps3 τα γραφικά είναι άθλια. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχεις το ΝΒΑ 2Κ12;

δν το εχω γτ το ψιλοπαρατησα με τα αθληματα αλλα το βρσκω

το 13 θελει pass?

ετσι απλα για ενημερωσει προς το παρων εχω

tekken tag tournament 2

mortal kombat 9

little big -planet 1 kai 2

killzone 3

assasins creed 3

def jam icon

GRAN TOURISMO 5

top spin 4

red dead remeption

bulletstorim

αν υπαρχει κανα παιχνιδακι που θελεται να μαζευτουμε καμια μερα να παιξουμε ειμαι μεσα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω για το PC πάντως στο ps3 τα γραφικά είναι άθλια. :P

 

κλασσικα :Ρ γ αυτο κ επαιζα μονο αποκλειστικοτητες με εξαιρεση το RDR :Ρ Στο pc αν και με 16αρα οθονη με full φραφικα τρεχει πολυ ωραια χωρις σκαλωματα(C2D6600 stock,GTS250)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν θυμάμαι καλά, ο Vole Maulder ρωτούσε για το In Motion DLC του Portal 2.

Bάση πρόσφατου άρθρου απο joystiq θα κυκλοφορήσει 6 Νοεμβρίου.

 

Πηγή

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κλασσικα :Ρ γ αυτο κ επαιζα μονο αποκλειστικοτητες με εξαιρεση το RDR :Ρ Στο pc αν και με 16αρα οθονη με full φραφικα τρεχει πολυ ωραια χωρις σκαλωματα(C2D6600 stock,GTS250)

 

16άρα? Ήμαρτον ρε συ εγώ σε 23άρα παίζω. Σε 16 ούτε λεπτό δεν μπορώ. Παραείναι μικρή για μένα :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...