Προς το περιεχόμενο

Playstation 3 Topic v1


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδια βαζω τα cd μεσα στο ps3 και δεν τα ανοιγει, ουτε τα διαβαζει... Γιοκ το lazer reader? παω για αλλαγμα; Να σημειωθεί οτι το προβλημα εγινε αμεσως μετα το τελευταιο update :fear:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παιδια βαζω τα cd μεσα στο ps3 και δεν τα ανοιγει, ουτε τα διαβαζει... Γιοκ το lazer reader? παω για αλλαγμα; Να σημειωθεί οτι το προβλημα εγινε αμεσως μετα το τελευταιο update :fear:

δηλαδη με το τελευταιο update δε στο διαβασε ποτε;

τι μοντελο εχεις και ποτε το αγορασες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δηλαδη με το τελευταιο update δε στο διαβασε ποτε;

τι μοντελο εχεις και ποτε το αγορασες;

 

Εβαλα το black ops μεσα, μου βγαλε να κανω update το ps3, το κανα, εγινε restart απο μονο του, μπηκα στο παιχνιδι την 1η φορα και εκει κολλησε η οθονη... το κλεισα και απο κει και περα δεν διαβαζει τπτ :fear:

 

Το μοντελο ειναι το fat 80gb και το αγορασα τους πρωτους μηνες που βγηκε το ps3, παλαιο :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

- Κάτω απο 400€ δεν πρόκειται να είναι η τιμή. 400€ κοντεύει το Wii U τώρα με parts προηγούμενης γενιάς.

 

Βαση leaked στοιχειων τα parts του PS4 ειναι παλιοτερα απο αυτα του WiiU.

 

Καρτα γραφικων HD 7000 για WiiU και 6000 για PS4. Επεξεργαστης συγχρονης αρχιτεκτονικης Power PC για WiiU και modified AMD A-10 για PS4. Δεν νομιζω οτι ενδιαφερει καποιον ποσο παλια ή ποσο καινουργια ειναι τα parts οσο η ιδια η αρχιτεκτονικη αυτων και το κοστος τους. Το WiiU με 420 παιρνεις το πληρες premium πακετο που ειναι πιτα στα καλουδια + παιχνιδι. Το ιδιο θα κανει και η Sony, αλλωστε παντα της αρεσε να ακολουθει τακτικες Nintendo (στις home consoles τουλαχιστον).

 

Ριχνω μια προβλεψη οτι η κονσολα θα εχει σαν βασικη τιμη τα 300-350 ευρω και θα φτασει μεχρι τα 450 με διαφορα καλουδια μεσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί δεν είναι?

 

Ναι είναι. Αν το συγκρίνεις με το Super Slim. Αλλά αν το συγκρίνεις με το fat, τότε υπολείπεται πολύ.

Και προσωπικά, ποτέ δε μου άρεσε σχεδιαστικά το slim, ιδιαίτερα το μαύρο. Μου θύμιζε τοστιέρα.

 

Αλλά όταν βλέπω τώρα το super slim, αρχίζει και μου φαίνεται ξαφνικά πιο ωραίο το slim, ειδικά το ασημί slim:

http://www.amazon.it/PlayStation-Console-Chassis-Controller-Dualshock/dp/B0069NCVHC/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1352208841&sr=8-1

 

Και είναι και σε καλή τιμούλα γενικά εδώ για Silver - άσχετο βέβαια.

 

Aυτό για μένα αποδεικνύει πόσο πατάτα είναι το super slim. Και ειδικά η έκδοση με τα 12gb storage, δε μπορώ να καταλάβω γιατί την τιμολογούν ίδια τιμή πάνω-κάτω με το slim στα 160gb. Tίποτα σε αυτή την έκδοση δεν είναι καλύτερο από το Slim.

 

Το WiiU με 420 παιρνεις το πληρες premium πακετο που ειναι πιτα στα καλουδια + παιχνιδι. Το ιδιο θα κανει και η Sony, αλλωστε παντα της αρεσε να ακολουθει τακτικες Nintendo (στις home consoles τουλαχιστον).

 

Ριχνω μια προβλεψη οτι η κονσολα θα εχει σαν βασικη τιμη τα 300-350 ευρω και θα φτασει μεχρι τα 450 με διαφορα καλουδια μεσα.

 

 

Αυτή η προσφορά είναι η πλέον συμφέρουσα που έχω δει για Wii U premium μαζί με NintendoLand:

http://www.amazon.fr/Console-Nintendo-Wii-32-noire/dp/B0090LFL0E/ref=sr_tr_sr_2?ie=UTF8&qid=1352209209&sr=8-2

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Slim είναι πολύ καλή κονσόλα, ειδικότερα το CECH 2500 είναι το πιο αξιόπιστο PS3 μέχρι στιγμής. Δεν λέω το τελευταίο Slim 3000 (πρίν to Super Slim), γιατί του έριξαν και άλλο την ποιότητα κατασκευής, του έβγαλαν το glossy finish απο το drive, το logo της Sony που είναι σκαλιστό στο πλαστικό αντί για βαμμένο, και το πράσινο LED του Wi-Fi που αφαίρεσαν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκιμασε να ξαναπερασεις το firmware απο usb stick ξανα μεσω recovery mode

Σε 4.31 εισαι; και σε ποιο firmware ησουν πριν;

 

Στο προηγουμενο, θα δοκιμασω και αυτο που μου πες με το usb οταν βρω χρονο και θα ενημερωσω, thx για την βοηθεια ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι είναι. Αν το συγκρίνεις με το Super Slim. Αλλά αν το συγκρίνεις με το fat, τότε υπολείπεται πολύ.

Και προσωπικά, ποτέ δε μου άρεσε σχεδιαστικά το slim, ιδιαίτερα το μαύρο. Μου θύμιζε τοστιέρα.

 

Αλλά όταν βλέπω τώρα το super slim, αρχίζει και μου φαίνεται ξαφνικά πιο ωραίο το slim, ειδικά το ασημί slim:

http://www.amazon.it...52208841&sr=8-1

 

Και είναι και σε καλή τιμούλα γενικά εδώ για Silver - άσχετο βέβαια.

 

Aυτό για μένα αποδεικνύει πόσο πατάτα είναι το super slim. Και ειδικά η έκδοση με τα 12gb storage, δε μπορώ να καταλάβω γιατί την τιμολογούν ίδια τιμή πάνω-κάτω με το slim στα 160gb. Tίποτα σε αυτή την έκδοση δεν είναι καλύτερο από το Slim.

 

 

 

 

Αυτή η προσφορά είναι η πλέον συμφέρουσα που έχω δει για Wii U premium μαζί με NintendoLand:

http://www.amazon.fr...52209209&sr=8-2

 

Καλά εντάξει γούστα είναι αυτά. Εμένα μου άρεσε πάντα πιο πολύ η mat επιφάνεια του slim :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

E, σε σχέση με το phat μικρό είναι. Και σε σχέση με το 360. Ακόμα και με το S να το συγκρίνουμε, μπορεί να είναι λίγο πιο μεγάλο το εμβαδόν του, αλλά το πάχος και το σχήμα του το κάνουν πιο βολικό στη μεταφορά. Συν ότι δεν έχει κι ένα τούβλο να κουβαλάς μαζί του :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι είναι. Αν το συγκρίνεις με το Super Slim. Αλλά αν το συγκρίνεις με το fat, τότε υπολείπεται πολύ.

Και προσωπικά, ποτέ δε μου άρεσε σχεδιαστικά το slim, ιδιαίτερα το μαύρο. Μου θύμιζε τοστιέρα.

 

 

Τα μπέρδεψες, με τοστιέρα μοιάζει το παλιό.

 

pic0003thumbdc2.jpg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H αληθεια ειναι οτι ειχα παθει πλακα με το phat σε θεμα βαρους(το 60αρι,καθως το 80αρι ηταν πιο ελαφρυ).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...