Προς το περιεχόμενο

Guild Wars 2


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 3,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Με ξενερώνει απίστευτα το πως έχουν χωρίσει εντελώς το pve από το pvp.

Αν δεν έχεις αυτό το αίσθημα του "φόβου" για του απρόβλεπτο την ωρα που φαρμαρεις ότι καποιος μπορει να σου επιτεθεί, ποιο το νόημα? -_-

 

Η καλύτερες αναμνήσεις μου για παράδειγμα από το Vanilla wow ήταν όταν έμπαινα για πρώτη φορά σε contested territory. Απίστευτο αίσθημα. :wub:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομιζω δεν το χωριζουν ετσι οπως το λες.Απλα στo Structured PvP οπως το ονομαζουν δεν θα παιζει ρολο τα αντικειμενα που εχεις μαζεψει αφου θα δινεται σε ολους αυτοματα εξοπλισμος αλλα και max level.

Στο World PvP θα ειναι οπως τα γνωριζουμε,απλα θα υπαρχει το WvWvW, δεν ακουσα πουθενα να λενε οτι δεν θα μπορεις να βαρας τους αλλους στις PvE περιοχες.Μπορει να κανω και λαθος,δεν ειμαι σιγουρος.

 

Βασικα αυτο το βιντεο τα εξηγει σωστα:Link

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομιζω δεν το χωριζουν ετσι οπως το λες.Απλα στo Structured PvP οπως το ονομαζουν δεν θα παιζει ρολο τα αντικειμενα που εχεις μαζεψει αφου θα δινεται σε ολους αυτοματα εξοπλισμος αλλα και max level.

Στο World PvP θα ειναι οπως τα γνωριζουμε,απλα θα υπαρχει το WvWvW, δεν ακουσα πουθενα να λενε οτι δεν θα μπορεις να βαρας τους αλλους στις PvE περιοχες.Μπορει να κανω και λαθος,δεν ειμαι σιγουρος.

 

Βασικα αυτο το βιντεο τα εξηγει σωστα:Link

 

Αν τα έχω καταλάβει σωστά το pvp με το pve είναι εντελώς ξεχωριστά μεταξύ τους.

Όταν κάνεις pve δεν μπορεί να σου επιτεθεί κανείς, όλοι είναι friendly μεταξύ τους.

Το World PvP είναι ένα battlground στην ουσία που οι εχθροί σου είναι οι players από τους άλλους 2 server. Κάτι σαν Alterac Valley για παράδειγμα μόνο που θα διαρκεί για 1 εβδομάδα.

 

Δεν υπάρχει δηλαδή world pvp με την παλιά έννοια του όρου. Όλα είναι instance based. Ενα instance για PvE και ένα instance για PvP.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με ξενερώνει απίστευτα το πως έχουν χωρίσει εντελώς το pve από το pvp.

Αν δεν έχεις αυτό το αίσθημα του "φόβου" για του απρόβλεπτο την ωρα που φαρμαρεις ότι καποιος μπορει να σου επιτεθεί, ποιο το νόημα?

 

Η καλύτερες αναμνήσεις μου για παράδειγμα από το Vanilla wow ήταν όταν έμπαινα για πρώτη φορά σε contested territory. Απίστευτο αίσθημα.

Εμένα μ άρεσε το ότι στο πρώτο δεν είχες τέτοιους φόβους στο pve απολάμβαναν τις αποστολές πολυ καλύτερα!

Πάντως στο 2 θα έχει κ ξεχωριστό pvp και world pvp .

Φαντασου ότι σε μια αποστολή που ας πούμε κενταυροι επιτηθονται σε ΕΝΑ χωριό μπορείς ή να βοηθήσεις τους χωρικούς η τους κενταυρους. Φαντάζομαι ότι αν ΕΣΥ επιλέγεις τους πρώτους ένας άλλος μπορεί να επιλέξει τους δεύτερους κ να έχει pvp ενσωματομενο στο mission ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα μ άρεσε το ότι στο πρώτο δεν είχες τέτοιους φόβους στο pve απολάμβαναν τις αποστολές πολυ καλύτερα!

Πάντως στο 2 θα έχει κ ξεχωριστό pvp και world pvp .

Φαντασου ότι σε μια αποστολή που ας πούμε κενταυροι επιτηθονται σε ΕΝΑ χωριό μπορείς ή να βοηθήσεις τους χωρικούς η τους κενταυρους. Φαντάζομαι ότι αν ΕΣΥ επιλέγεις τους πρώτους ένας άλλος μπορεί να επιλέξει τους δεύτερους κ να έχει pvp ενσωματομενο στο mission ;)

 

Ενδιαφέρον ακούγεται αυτό αλλά πλέον μιλάμε για scripted pvp. Καμιά σχέση με World PvP με την παλιά έννοια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενδιαφέρον ακούγεται αυτό αλλά πλέον μιλάμε για scripted pvp. Καμιά σχέση με World PvP με την παλιά έννοια.

 

Μά θα έχει ΚΑΙ το κλασσικο world PVP. non scripted δηλαδή!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το βιντεάκι δεν μ άρεσε.

 

Το ότι μαζευομαστε νουμπάδες και χαρντκοράδες να ρίξουμε ένα δράκο, σαλατοποίηση μου μοιάζει

Επίσης που είναι η ομαδική δουλειά όταν ο καθένας κάνει του κεφαλιού του. Στο wow πχ υπήρχε συνεργασία. Αν μπορώ να κάνω και healing και να μαι range και tank τι νόημα έχει ένα group. Εν αναμονή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.youtube.com/watch?v=kkI1SUvk1PY

 

 

Ενα βιντεο απο pvp. (Structured PvP οχι World PvP)

 

Και για οσους θελουν να δουν τα μεχρι τωρα skills ---> http://gw2.luna-atra.fr/skills_tool/?lang=en

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.youtube.com/watch?v=kkI1SUvk1PY

 

 

Ενα βιντεο απο pvp. (Structured PvP οχι World PvP)

 

Και για οσους θελουν να δουν τα μεχρι τωρα skills ---> http://gw2.luna-atra.fr/skills_tool/?lang=en

 

Πάνε και καλά να το κάνουν esport σαν τις αρενες του wow? not bad, not bad.

Υπερβολικά scripted όμως αυτό το mmo ρε παιδια <_<

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...