Προς το περιεχόμενο

Guild Wars 2


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Νομίζω ότι θα πρέπει να "τσιγκλίσω" λίγο τους παλιούς παίχτες του Guild Wars αλλά και να "μπριζώσω" λίγο όσους σκέπτονται να παίξουν το Guild Wars 2.

Δεν βρήκα άλλη αναφορά στο θέμα και νομίζω ότι αξίζει να το αναφέρω τόσο για τους "καμμένους" του Guild Wars όσο και για όσους ακόμα ψήνονται αραιά και πού.

 

Hall Of Monuments -> Hall of Monuments Reward Calculator

 

Κοινώς, ανάλογα με το πόσους τίτλους έχεις μαζέψει στο Guild Wars, στο Guild Wars 2 θα σου δώσουν κάποια επιπλέον weapons, armors, pets, minipets, τίτλους.

 

Ουσιαστικά ο εξοπλισμός αυτός δεν θα σου δίνει κάποιο πλεονέκτημα αλλά ξέρετε πως είναι τώρα, άλλο είναι να φοράς "Just an Armor" και άλλο na φοράς μια "Heritage Armor" ;)

 

Παράδειγμα ΗοΜ από έναν σχεδόν καμμένο. :)

 

 

Νομίζω το έχει αναφέρει ο Σπύρος (Check 2 Fire) λίγο πιο πίσω :P

 

Ρε μάγγες για πείτε όσο παίζατε Gw1 όνομα χαρακτήρα και Guilds μπας και γνωριζόμαστε

 

Ξεκινάω εγώ:

 

Real name: Χρήστος

Guilds: Power of Greece [gree], System of a [DOWN], We play the gree [way], Made in Greece[grc] και διάφορα ξένα GvG guilds που βαριέμε να κάτσω να τα θυμιθώ.

In Game name, συνήθως κάτι με Hatori όπως Hatori Taichou, Hattori Sin κτλ, επίσης Noroimaru και Ignition Zero

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Ας ακολουθήσω το παράδειγμα του Χρήστου και να πώ και εγώ τα δικά μου.

 

Real Name: Αλέξανδρος

Guilds:System of a [DOWN], Power of Greece [gree] και μια πληθώρα ξένων guilds που δέν θυμάμαι.

In game Name: Wah Zah, Fou Sekis, Nowi Tzki

 

PS: Nai Χρήστο γνωριζόμαστε :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Guild Wars 2 Thief Skills

 

http://www.youtube.com/watch?v=gF3ZSJ6-rOU&feature=player_detailpage

 

 

Υ.Γ.

Αν δεν έγραφα κάτι στα Ελληνικά δεν με άφηνε να κάνω post.

Εντάξει τον καταλαβαίνω τον πόνο με τα greeklish αλλά τι φταίνε οι πλήρεις Αγγλικές φράσεις ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καθως και περισσοτερες πληροφοριες σε οτι αναφορα τα equips και τα skills πανω στους Thief στη επισημη σελιδα http://www.guildwars2.com/en/the-game/professions/thief/

 

Ενω υπαρχει βιντεο και απο την GDC 2011

http://www.gametrailers.com/video/gdc-11-guild-wars-2/711233

 

 

Και gameplay με Norn Guardian

 

http://www.gametrailers.com/video/gdc-11-guild-wars-2/711235

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Λοιπόν μάγγες λέω να ετοιμάσω ένα site σε joomla + forum για το ελληνικό community. Αν έχει ξεκινήσει ήδη κάποιος άλλος ή προτιμάτε κάνα guildlaunch ξέρω εγώ πείτε το! αλλιώς ακούω προτάσεις για domain. www.guildwars2.gr?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπέρα παιδιά. Μόλις έχω δει τα μηνύματα. Ετοιμάζουμε εμείς την πρώτη προσπάθεια εδώ και λίγο καιρό στο guildwars2.gr. 2 άτομα είμαστε αυτή τη στιγμή για να ακριβολογούμε. Θα ήταν χαρά και τιμή μας να δουλέψουμε μαζί για κάτι αξιόλογο, για ένα τόσο υποσχόμενο παιχνίδι όπως το guild wars 2.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έλα φίλε επειδή εγώ τρέχω με το site της υπογραφής μάλλον θα αργούσα έτσι και αλλιώς να το κάνω μόνος μου! Κάντε εσείς την προσπάθειά σας και θα ρθούμε και εμείς :P Έχει μερικούς αρκετά καμμένους εδώ μέσα :P

EDIT: το guildwars2.gr πως και έχει θέματα μόνο για το SWOTOR?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτόν τον καιρό δεν έχω πολύ χρόνο, όμως το καλοκαίρι πλησιάζει και αναμένεται... καυτό!!!

(και από θερμοκρασίες αλλά και από νεώτερα για το παιχνίδι ;) )

Επειδή προβλέπεται να καώ μ'αυτό, όπως κάηκα και με το πρώτο αλλά και με το ΑΙΟΝ (ναι, σας επιτρέπω να με λιθοβολησετε... δεν θα είναι η πρωτη μου φορά :mrgreen: ) πιστεύω να ασχοληθώ ενεργά με το site του GW2. Θα το ήθελα, οπωσδήποτε.

Από ταλέντο... λίγο.

Δείτε πάντως, όποιος θέλει, τι έστησα για το ΑΙΟΝ - και κυρίως το wiki κομμάτι του :-)

 

my AION site !

 

Εντελώς SOLO, έτσι;

 

B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

to guild wars ζει? υπαρχει κοσμος μεσα?? μετα απο 6 χρονια ειπα να το ξανακανω εγκατασταση αλλα το 8εμα ειναι οτι εχω ξεχασει κωδικουσ και εμαιλς :P οποτε 8α πρεπει να ξαναγορασω το game , δεν με πειραζει αυτο γιατι ετσι και αλλιως οπως ειπε και ο γιωργακης

λεφτα υπαρχουν. το θεμα ειναι μην το αγορασω και ειναι αδειοι οι servers :P , ασε που 8α χρειαστω και help για να παρω κανενα πρασινο οπλακι για τον necro μου.

οσοι πεζετε ακομα υπαρχει κοσμος μεσα?? ελληνικα guild?? oxi guild που να εχει 500 ατομα και απο αυτους να ειναι οι 5 ενεργα μελοι και οι αλλοι να μπαινουν κα8ε 2μηνο

πειτε μου αν ειναι να ερθω δεν μπορω να περιμενω αλλο το gw2 μας πειρανε τα χρονια

 

ekana ena trial gia tora me to nick shinigami ryuk gr sto profesies

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...