Προς το περιεχόμενο

AVIAddXSubs: Πρόγραμμα ενσωμάτωσης υποτίτλων σε DivX αρχεία


dimitk

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 4 μήνες μετά...
  • Απαντ. 299
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Kαλησπέρα!!Εγώ έχω άλλο πρόβλημα:

Κάνω κανονικά την μετατροπή και την ώρα που αναπαραγωγή ταινίας ενώ μια υποσημείωση από την Divx λέει οτι το αρχείο περιέχει υπότιτλους δε μου τους βγάζει στην ταινία. Την πρώτη φορά που το έλεγξα αμέσως μετά την μετατροπή, μου τους έβγαλε και στην αρχή νόμιζα οτι ήταν εντάξει και έσβησα τα προηγούμενα αρχεία(απλή ταινία μαζί με υπότιτλους).Αργότερα όταν πήγα να την κάνω αναπαραγωγή μου εμφάνησε αυτό το πρόβλημα. Πήγα στις ρυθμίσεις όλων των players που δοκίμασα αλλα κανένας δεν είχε επιλογή ενεργοποίησης τους..

Και σε ένα αλλο αρχείο μου έγραψε μεν τους υπότιτλους αλλα τους πήγαινε πολύ πιο γρήγορα σε σχέση με την κανονική ροή της ταινίας..

Τι να πω όλα τα κουφά σε μένα θα γίνουν.

Anyway μήπως ξέρει κανένας τι συμβαίνει???:-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

zouz0una, κατ'αρχήν η χρήση του AVIAddxSubs συνίσταται κυρίως για να δεις divx σε επιτραπέζιους players και όχι στο PC. Αν θες να τους δεις στο PC χρησιμοποίησε τον DivX Player (από http://www.divx.com) και φυσικά πρέπει να τους ενεργοποιήσεις. Right Click/Subtitles κτλ.

 

Αλλά για PC σου συνιστώ το DirectVobSub. Εγκατέστησέ το από αρχεία που θα κατεβάσεις από http://www.cccp-project.net/

 

Μόλις το εγκαταστήσεις και με τον player των Windows, αν το srt αρχείο είναι μαζί με το avi, θα εμφανισθούν οι υπότιτλοι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Ψηνόμουν να απαντήσω «Μάθε αγγλικά», αλλά δε θα το κάνω γιατί είμαι καλό παιδί! =p

 

 

Λοιπόν, γράφει:

"Unpack packed bistream" option fails when applied to this avi. Uncheck this option and try again."

 

Βγάζεις το τικ από την επιλογή Unpack packed bitstream στην καρτέλα Configuration 2 και ξαναδοκιμάζεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψηνόμουν να απαντήσω «Μάθε αγγλικά», αλλά δε θα το κάνω γιατί είμαι καλό παιδί! =p

 

 

Λοιπόν, γράφει:

 

 

Βγάζεις το τικ από την επιλογή Unpack packed bitstream στην καρτέλα Configuration 2 και ξαναδοκιμάζεις...

Το εκανες.

Θα μπορουσες να απαντησεις (βοηθησεις) χωρις να σχολιασεις. Καποια αγγλικα ξερουμε αλλα τα κομπιουτεριστα καπως προχωρανε πιο γρηγορα απο αυτα που μαθαινουμε.

Το θεμα ειναι οτι εγω δεν πειραξα καθολου το configuration 2. Και γιατι συμβαινει αυτο απο τη στιγμη που εκανα 15 επεισοδια χωρις προβλημα?

Τεσπα, ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν πείραξες καθόλου το Configuration 2, αλλά αυτή η επιλογή είναι ενεργοποιημένη by default, το γράφει και στο αρχείο βοηθείας του προγράμματος. Το γιατί συμβαίνει στο ένα μόνο από τα 16 αρχεία: ίσως το συγκεκριμένο δεν έχει κωδικοποιηθεί με packed bitstream.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλους...

Αν μπορει κάποιος ας βοηθήσει.

Προσπαθώ να κάψω ενα dvd για να το βλέπω στο player στο home cinema με αποτέλεσμα οι υπότιτλοι να μην εμφανίζονται.

Για την ακρίβεια καθώς παίζει η ταινία εμφανίζονται οι συντεταγμένες των υποτίτλων στην οθόνη και όχι οι ίδιοι οι υπότιτλοι.

Π.χ κάθε φορά που μιλάει ο ηθοποιός εμφανίζεται μήνυμα:

AVIAddXSubs test 1,2,3.. vco=450 cpo=320

Και κάθε φορά άλλοι αριθμοί στη θέση τους αφού βρίσκονται σε διαφορετικό σημείο της οθόνης.

Ενώ όσα dvd έγραφα έπαιζαν κανονικά, ξαφνικά δημιουργείται το εξής πρόβλημα.

Αν γνωρίζει κανείς τίποτα θα το εκτιμούσα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Εγω παλι ανοιγω τον φακελο που περιεχει το αρχειο που δημιουργηθηκε και μου βγαζει ενα μηνυματακι που λεει AVI:stream count does not match strl contents.

Γιατι βγαινει αυτη η παπαρια?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...