Προς το περιεχόμενο

AVIAddXSubs: Πρόγραμμα ενσωμάτωσης υποτίτλων σε DivX αρχεία


dimitk

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
  • Απαντ. 299
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Γιάσας παιδιά ! αγόρασα μια μικρή συσκευή divx player απʼτο ebay που δέχεται όλες κάρτες μνήμης καθώς και usb , και έφτιαξα μια ταινία με ενσωματωμένους υπότιτλους με το AVIAddXSubs σε λειτουργία test , όμως την ταινία την βλέπει δεν εμφανίζονται όμως οι υπότιτλοι ενώ στο μενού που αναφέρονται οι υπότιτλοι είναι ενεργοποιημένοι στα Αγγλικά, υπάρχει περίπτωση να μη υποστηρίζει αυτή την λειτουργία?

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιάσας παιδιά ! αγόρασα μια μικρή συσκευή divx player απʼτο ebay που δέχεται όλες κάρτες μνήμης καθώς και usb , και έφτιαξα μια ταινία με ενσωματωμένους υπότιτλους με το AVIAddXSubs σε λειτουργία test , όμως την ταινία την βλέπει δεν εμφανίζονται όμως οι υπότιτλοι ενώ στο μενού που αναφέρονται οι υπότιτλοι είναι ενεργοποιημένοι στα Αγγλικά, υπάρχει περίπτωση να μη υποστηρίζει αυτή την λειτουργία?

Ευχαριστώ

Στο pc δεν παιζει ενσωματωμενους υποτιτλους εκτος απο μερικους players.Σε εμενα παιζει

μονο στο Dvix player και σε ορισμενα αρχεια στο vlc.Το προγραμμα εχει φτιαχτει για τα

επιτραπεζια dvd players

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιάσας παιδιά ! αγόρασα μια μικρή συσκευή divx player απʼτο ebay που δέχεται όλες κάρτες μνήμης καθώς και usb , και έφτιαξα μια ταινία με ενσωματωμένους υπότιτλους με το AVIAddXSubs σε λειτουργία test , όμως την ταινία την βλέπει δεν εμφανίζονται όμως οι υπότιτλοι ενώ στο μενού που αναφέρονται οι υπότιτλοι είναι ενεργοποιημένοι στα Αγγλικά, υπάρχει περίπτωση να μη υποστηρίζει αυτή την λειτουργία?

Ευχαριστώ

 

Μπορεί και να μην υποστηρίζονται. Βεβαιώσου, όμως, πρώτα ότι κάνεις ότι είναι απαραίτητο για να τους ενεργοποιήσεις. Επίσης αν χρησιμοποίησες τις default επιλογές του προγράμματος, στη λίστα των υποτίτλων θα έπρεπε να αναφέρεται το Greek και όχι το English.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά τζίφος δεν πρέπει να την υποστηρίζει αυτήν την λειτουργία, ήλπιζα ότι επειδή οι υπότιτλοι είναι σε μορφή bitmap θα τους έβλεπε μαζί με την υπόλοιπη εικόνα, ο μόνος τρόπος είναι η μόνιμη εμφάνιση επάνω στην εικόνα όπως γίνεται με το VirtualDub μόνο που αυτό είναι πάρα πολύ αργό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Τι ακριβώς εννοείς να το κάνει 4:3 ή 16:9; Αν εννοείς να "κόψει" ανάλογα το video, αυτό χρειάζεται άλλου είδους προγράμματα σαν το VirtualDub. Το AVIAddXSubs απλώς προσθέτει το stream των υποτίτλων στο avi και δεν επηρεάζει τα άλλα stream εικόνας ή ήχου που περιέχονται σ'αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Πολύ καλό το προγραμματάκι αλλά έχω μια ερώτηση.

Απο τα αρχεία που έχω φτιάξει με υπότιτλους πως μπορώ να αφαιρέσω τους υπότιτλους και να τους σώσω κάπου;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ καλό το προγραμματάκι αλλά έχω μια ερώτηση.

Απο τα αρχεία που έχω φτιάξει με υπότιτλους πως μπορώ να αφαιρέσω τους υπότιτλους και να τους σώσω κάπου;

 

Υπόψη ότι οι υπότιτλου που ενσωματώνονται δεν είναι σε text μορφή. Είναι σε συμπιεσμένες εικόνες. Για ποιο λόγο να τους βγάλεις από το avi και να τους φυλάξεις κάπου αλλού;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tην είχα πατήσει μια φορα με ενα βιντεο.

Ηταν χάλια ποιότητα κ έβαλα υπότιλους κ μετά τους έσβησα κ όταν βρηκα το βίντεο σε καλή ποιότητα ήταν αργά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω ενα προβληματακι. το παραγωμενο .divx οταν το ανοιγω με το divx player παιζει τους υποτιτλους αλλα τρεχει πιο γρήγορα η εικονα και οι υποτιτλοι συγχρονιζονται μονο με τον ήχο. και οταν το ανοιγω με vlc η εικονα με τον ηχο ειναι ενταξει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλλον κάποιο πρόβλημα με τα εγκατεστημένα codecs πρέπει να είναι. Πιθανώς να λυθεί αν απεγκαταστήσεις τον divx player και τον επαναγκαταστήσεις ξανά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλλον κάποιο πρόβλημα με τα εγκατεστημένα codecs πρέπει να είναι. Πιθανώς να λυθεί αν απεγκαταστήσεις τον divx player και τον επαναγκαταστήσεις ξανά.

ευχαριστώ το πρόβλημα λύθηκε. όπως τα είπες.:-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

παιδια καλησπερα. δουλευω το προγραμμα αλλα εχω ενα μικρο προβληματακι.

οι υποτιτλοι μου εμφανιζονται λιγο πιο αριστερα απ'οτι θα επρεπε με αποτελεσμα να χανονται 1-2 γραμματα απο την αρχη καθε γραμμης.δεν το κανει σε ολη την ταινια αλλα αρκετα συχνα.please help.το προγραμμα ειναι τελειο παντως. thanks εκ των προτερων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμ, διάβασε και λίγο τις οδηγίες, ρίξε και μια ματιά στην σελίδα configuration. Χρησιμοποίησε την επιλογή "Center at" ώστε να κεντράρονται καλύτερα οι υπότιτλοι. Βάλε μεγαλύτερο νούμερο εκεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...