Προς το περιεχόμενο

AVIAddXSubs: Πρόγραμμα ενσωμάτωσης υποτίτλων σε DivX αρχεία


dimitk

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Φιλε μου μαλλον θα πρεπει να βρεις παλι τους υποτιτλους καθε ταινιας, στον ιδιο φακελο ιδιο ονομα...και τα γνωστα..με winavi που ειναι και πιο

γρηγορος,καλο κουραγιο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 299
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Υπόψη ότι κυκλοφόρησε η έκδοση 4.0 που επιτρέπει την ενσωμάτωση μέχρι 2 υποτίτλων.

 

Με ποιον τροπο αν και λιγο καθυστερημενα τι λιγο λεμε τωρα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πρόγραμμα σου φίλε μου είναι καταπληκτικό!! Δούλεψε άψογα και εύκολα, πραγματικά σου βγάζω το καπέλο - σου αξίζουν πολλά συγχαρητήρια!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

trustfm σωσε με!πολυ καλο το προγραμμα και το εχο δουλεψει πολυ,τωρα τελευταια ομωs μου βγαζει σε πολλα avi το μην ΄΄invalid floating point operation'' kai ''unable to open file,might be read only".plz help me

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω το LENCO MDV-6 DVD/MPEG4 MICRO HIFI SYSTEM ένα φθηνό Home Cinema.

Η τηλεόραση μου είναι LG 32' 16:9

Εχω ρυθμίσει TV και DVD σε 16:9 και PAL

 

 

Εχω γράψει 3 CD αλλάζοντας το configuration του προγράμματος και πειράζοντας το vertical σε 450 , 400 , και 546... δυστυχώς δεν βλέπω τίποτα (ενεργοποιώ και το sub από το πληκτρολόγιο)

 

Βοήθεια παίδες βοήθεια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

trustfm σωσε με!πολυ καλο το προγραμμα και το εχο δουλεψει πολυ,τωρα τελευταια ομωs μου βγαζει σε πολλα avi το μην ΄΄invalid floating point operation'' kai ''unable to open file,might be read only".plz help me

 

Φίλε footsy25, εδώ μιλάμε για το AVIAddXSubs και όχι το AVISub του trustfm.

 

Για όσους δεν βγαίνουν οι υπότιτλοι στο DVD/DivX player παρόλο που είναι επιλέξιμοι από το τηλεχειριστήριο και μετά την επιλογή τους: Οτι μπορούν να κάνουν είναι να πειραματιστούν με τις επιλογές του προγράμματος. Το Vertical Postion, Center At, Mark DivX as, Full Screen. Επίσης ελένξτε στο site του προγράμματος τα players για τα οποία έχει αναφερθεί από έναν τουλάχιστον χρήστη ότι έχει δει υπότιτλους και είναι ικανοποιημένος, μήπως και το player σας συμπεριλαμβάνεται. Κάποια, θυμάμαι, players δούλεψαν με update του firmware.

 

Αν όλα τα παραπάνω τα κάνετε και δεν δείτε υπότιτλους, δυστυχώς δεν υπάρχει κάτι άλλο να σας προτείνω.

 

Τρέχουσα έκδοση του προγράμματος η 5.7. To λινκ στο αρχικό ποστ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα σε ολους,

με το AVIAddXSubs,πως προσθετουμε ελληνικους και αγγλικους στο ιδιο divx?

προσπαθω αλλα δεν ενσωματωνει 2 υποτιτλους....μονο τον 1 ...καμια βοηθεια για αυτο?

 

ενω με το Sub2DivX

http://userxp.tripod.com/

προγραμματακι μπορω και μεχρι 3-4 υποτιτλους αλλα σε μερικα Divx δεν φαινονται...στο DVDplayer μου,philips 5980

ενω με AVIAddXSubs αλλαζοντας στα 400 το μεγεθος των γραμματων ειναι ΟΚ....αλλα δεν μπορω να προσθεσω 2 υποτιτλο....

και δεν ξερω τι να κανω....καμια καλη απαντηση?

thanks....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με το AVIAddXSubs μπορείς να ενσωματώσεις μέχρι δύο υπότιτλους. Υπάρχει και ένα readme.htm βρε παιδί. Απλά το αγγλικό μετονόμασέ το σε "όνομα αρχείου-en.srt".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστω για την απαντηση,

αλλα εννοειται οτι ταχω κανει ολα αυτα...

oπως παραδειγμα

4x03 - Lassoed_EN ....to srt

4x03 - Lassoed_GR....to srt

4x03 - Lassoed ....το avi

τακανω drag μεσα στο AVIAddX shortcut,

βλεπω μετα οτι δεχεται μονο τον ενα υποτιτλο!

ας κανει καποιος ενα τεστ...μηπως ειναι καποια λεπτομερεια που δεν κανω καλα...

ομως το ιδιο ακριβως κανω στο Sub2DivX χρονια τωρα..και μια χαρα...

anyway....θα δουμε....cya

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ χρήσιμο προγραμματάκι. Εμένα όμως βρε παιδιά μου παίζουν οι υπότιτλοι λίγο πιο αριστερά απ' ότι θα πρεπε. Ποια ρύθμιση πρέπει να αλλάξω και πως? Έχω την 5.7 έκδοση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στο configurarion ,align, click .... center,

οσο για 2 υποτιτλους εγω προσπαθησα για πολλη ωρα,και δεν επαιρνε τον δευτερο.

Τα καταφερα ομως με το -

παραδειγμα

1x01-Pilot

1x01-Pilot

1x01-Pilot-en

 

cya

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To align το έχω center, αυτό δεν παίζει ρόλο.

 

Μάλλον το center at είναι. Αλλά το πρόγραμμα δεν λέει πήγαινε τους υπότιτλους δεξιά ή αριστερά, μου έχει μια default τιμή 320. Αν την μειώσω πως θα μετακινηθούν οι υπότιτλοι, αν την αυξήσω που θα πάνε δεξιά ή αριστερά? Το readme δεν βοηθάει σε αυτό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Align δεν έχει σχέση με την θέση εμφάνισης των γραμματοσειρών αλλά προς τα που θα κεντράρονται τα γράμματα. Η ρύθμιση γίνεται με το Subtitle Position τώρα στην έκδοση 5.7. Δοκίμασε να αυξήσεις τα νούμερα για να ταιριάζει στην οθόνη σου. Εγώ τα ρύθμισα στο 392 CP και 498 VP

Με την ευκαιρία θα ήθελα να ρωτήσω αν ξέρει κάποιος πως γίνεται να ενσωματώσω ελληνικούς και ρουμάνικους υπότιτλους αφού όταν προσπαθώ να το πετύχω και ορίζω (στο Language Code) την ελληνική γλώσσα τα ρουμάνικα δεν εμφανίζονται σωστά και το αντίθετο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...