Προς το περιεχόμενο

Τιμές διδάκτρων, Σπουδές ΑΝΤ1


S4Lv4Ti0N

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
On 16/5/2007 at 02:28, S4Lv4Ti0N said:

Μ'αρέσει το γράψιμο αλλα πολύ παραπάνω το ραδιόφωνο, βασικά να σας πώ την αλήθεια πιο πολύ θέλω το πτυχίο ωστε να έχω ένα χαρτί...μετά θα δώσω διαγώνισμα για διπλωματικό σώμα, και βούρ για εξωτερικό ως διπλωματικός ακόλουθος...ψαγμένα πράγματα, οικογένεια.

Ο λόγος που δε φεύγω εξωτερικό είναι το απολυτήριο μου το οποίο είναι κάτω του 15-16 (είμαι ομογενής, και όπως όλοι οι ομογενείς δίνουμε εξετάσεις το σεπτέμβριο), το απολυτήριο μου βγήκε απο τις πανελλήνιες του Ιουνίου, και δεν έδωσα σημασία... ε τώρα το βρίσκω μπροστά μου!

Συγγνώμη που παρεμβαίνω αφού δεν εχω να πω κάτι περις σχολής του ΑΝΤ1 αλλά δεν μπορώ να βλέπω παραλογισμούς. Δεν έχεις ούτε και δει την προκήρυξη της διπλωματικής Ακαδημίας έτσι δεν είναι; 

Θετει ως προαπαιτούμενο για τους υποψήφιους "να κατέχουν πτυχίο Πανεπιστημιακής Εκπαίδευσης Ελληνικού Α.Ε.Ι. ή Ελληνικού Ανοικτού Πανεπιστημίου (Ε.Α.Π.) ή αναγνωρισμένο ισότιμο τίτλο της αλλοδαπής."

 

αυτο που ακριβώς θα το βρεις εσυ με την σχολή του ΑΝΤ1; Εντάξει έχει ο καθένας το δικαίωμα να λέει ότι θέλει, αλλά να μην παραλογίζεται κιόλας. Είσαι ο,τι δηλώσεις στην Ελλάδα αλλά όλα έχουν ένα όριο 

Επεξ/σία από marmagia
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
18 ώρες πριν, nitsa21 είπε

Είχα τη τύχη α δουλέψω στο υπουργείο εξωτερικών. Σε διαβεβαιώ ότι κανείς δεν είχε α προσόντα σου. Ξέρεις τι είναι διαπραγματεύεσαι και να εκπροσωπείς τη χώρα; Δε μπορούν  να το κάνουν πολλοί. Πολλοί με πτυχία πολύ πιο κατώτερα από τα δικά σου όπως Harvard, ΕΚΠΑ, ΚΛΠ δυσκολεύονται σε αυτόν το τομέα. Θα τολμούσα να πω δε πως θα ήταν και ντροπή ακόμα να δώσεις εσυ με τα προσόντα σου και τον αδαμάντινο χαρακτήρα  "διαγώνισμα". Και σου απαντώ. Γκελ μπουρντα. Η Ελλάδα σε χρειαΕται.

Περιμενε απαντηση απο σχολιο που γραφτηκε το...2007.

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για την ιστορία να πω οτι ο topic starter είναι εδώ και χρόνια στο διπλωματικό σώμα (παλιό μέλος του ινσόμνια κ ιντερνετικός φίλος εδώ κ χρόνια). Πλέον βρίσκεται από τον Ιανουάριο στην Ελληνική Πρεσβεία της Αμπούτζα στη Νιγηρία.

 

  • Like 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...