Προς το περιεχόμενο

laptop apple


karolos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επισης στα περισσοτερα λαπτοπ εχουν θερμοκρασιες 50-60 βαθμους ο επεξεργαστης σε χαλαρη χρηση.

Το απο κατω μερος εχει ακομα χαμηλοτερες.

Γιατι θυμαμαι οτι τα apple ειχαν 60-70 αλλα ακομα και 85 βαθμους θερμοκρασια?

 

MacBook Pro φίλου έχει μέση θερμοκρασία γύρω στους 40-45 με απλη χρήση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 48
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

macbook pro coreduo 60-70 problima den exw to exw kai sta podia

den lew pianei kai 80aria otan anigw kanena wow

 

 

twra

sta macbook core 2 duo kai me tis kenurgies LED Otheones kai to chip santa rosa oi thermokrasies exun pesei sta 40aria me aples xrisies ta leme

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@HaHa, έχεις κάποιο mb ή mbp υπο την κατοχή σου?

 

Με χαλαρη χρηση το mb μου πρώτης γενιάς temp 60C , ανεμιστήρες ούτε που ακούγονται. Για να ακουστεί ανεμιστήρας πρέπει το CPU utilization να ξεπεράσει το 50 , 60% για κανενα 2λεπτο 3λεπτο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έλεος ρε χάχα το ζητούμενο ενός laptop είναι να το βάζεις στα γυμνά σου μπουτάκια το καλοκαίρι? για μένα πάντως μη πάρεις macbook γιατί δεν με βοήθησε καθόλου το πάσχα που έστριβα τις ρώγες μου και επίσης προχθές που άπλωνα τραχανά δεν ήξερα που να το βάλω το macbook αφου παραλίγο να αρχίσω το κάπνισμα απο την απόγνωση.

για να μιλήσουμε λίγο σοβαρά το μόνο θέμα άξιο για συζήτηση είναι η κάρτα γραφικών αν είσαι gamer θέλεις final cut, aperture καλύτερα να πας σε macbook pro (εγώ αυτό θα κάνω σύντομα!!!) όποτε είσαι καλυμμένος απο κάθε άποψη!

δεν μιλήσαμε καθόλου για την πνευματική υγεία/ηρεμία όταν πάρεις mac θα σταματήσεις τα ηρεμηστικά απλά λειτουργεί!!!! τέρμα τα spam antivirus format ανεξήγητα κολλήματα θόρυβος φασαρία κλπ κλπ κλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έλεος ρε χάχα το ζητούμενο ενός laptop είναι να το βάζεις στα γυμνά σου μπουτάκια το καλοκαίρι? για μένα πάντως μη πάρεις macbook γιατί δεν με βοήθησε καθόλου το πάσχα που έστριβα τις ρώγες μου και επίσης προχθές που άπλωνα τραχανά δεν ήξερα που να το βάλω το macbook αφου παραλίγο να αρχίσω το κάπνισμα απο την απόγνωση.

για να μιλήσουμε λίγο σοβαρά το μόνο θέμα άξιο για συζήτηση είναι η κάρτα γραφικών αν είσαι gamer θέλεις final cut, aperture καλύτερα να πας σε macbook pro (εγώ αυτό θα κάνω σύντομα!!!) όποτε είσαι καλυμμένος απο κάθε άποψη!

δεν μιλήσαμε καθόλου για την πνευματική υγεία/ηρεμία όταν πάρεις mac θα σταματήσεις τα ηρεμηστικά απλά λειτουργεί!!!! τέρμα τα spam antivirus format ανεξήγητα κολλήματα θόρυβος φασαρία κλπ κλπ κλπ.

 

swstos o filos

apla leitourgei,xereis ti einasi na mhn asxwleise me update tou adivirus kai twn upoloipwn xazoprogrammatwn synthrishs?

 

apla anoigeis to kapaki(ta forita ths appla spania ta klhneis)

kai kaneis th douleia sou,milame gia allh fash

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά, καλά τα λέτε, αλλά μην θεοποιούμε τα πράγματα διότι έχουν και αυτά τα προβλήματά τους.. voila μερικά λοιπόν:

 

Από ΜΒΡ 15άρι 2.16GHz 1ης γενιάς που αγόρασα πέρυσι τον Ιούνιο

 

1. Αντιμετώπισα πρόβλημα μπαταρίας νωρίς - νωρίς, αλλά οκ, όχι σοβαρό, φυσικά την άλλαξαν αλλά μου το έφεραν πίσω μετά από καιρό. 1½ μήνα, αν θυμάμαι καλά.

 

2. Λίγο στραβό κάθισμα στο καπάκι. Όταν επέστρεψε για τη μπαταρία ήταν επισκευασμένο και οκ!

 

3. Υπερβολικά ζεστό μέχρι που βγήκε εκείνο το προγραμματάκι με τα ανεμιστηράκια. Φυσικά με WOW από τους πιτσιρικάδες πιάνει φωτιά, αλλά με Vista και MEDIEVAL II (ελπίζω να το λέω καλά) σχεδόν κάνει επανεκκίνηση.

 

4. Το κουμπάκι που πατάς για να ανοίξει το καπάκι, δυστυχώς ξεβάφει!

 

5. Άμα σου κάτσει μέσα το CD/DVD, σου βγαίνει η Παναγία ανάποδα να το βγάλεις. Την τελευταία φορά μου έκατσε μέσα ένα 10ήμερο!

 

Από αυτό της 2ης γενιάς 2.33GHz που αγόρασα φέτος το Γενάρη

 

1. Το κουμπάκι που ανοίγει το καπάκι, δυστυχώς καμία βελτίωση, και αυτό ξεβάφει.

 

2. Το κουμπάκι ενέργειας (on-off) έχει βουλιάξει λίγο.

 

Μπορεί να σας πίκρανα λίγο, πλην όμως, δεν παρουσιάζουν άλλα προβλήματα και σε σύγκριση με όλα τα άλλα laptops που έχουν περάσει από τα χέρια μου - και πιστέψτε με, είναι πολλά - αποτελούν την κορυφαία επιλογή μου μέχρι στιγμής!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω συμφωνω σε αυτο που λες.Αλλα τα κοινα laptop εχουνε εγγυηση και κανεις επεκταση μνημη και το πας στην αντιπροσωπια για service βγανει οff το laptop

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να και ενας αντικειμενικος! Να λεμε ολα τα θετικα, αλλα να μην αρνουμαστε τα κακα.

 

Αυτο εκανε ο φιλος απο πανω και μπραβο του!

 

Δεν ειναι πανακεια τα apple.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
εγω συμφωνω σε αυτο που λες.Αλλα τα κοινα laptop εχουνε εγγυηση και κανεις επεκταση μνημη και το πας στην αντιπροσωπια για service βγανει οff το laptop

 

Όχι, στη συγκεκριμένη περίπτωση η Apple δεν θεωρεί ότι "παραβιάστηκε" το laptop και συνεχίζει να καλύπτει το μηχάνημα με εγγύηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι, στη συγκεκριμένη περίπτωση η Apple δεν θεωρεί ότι "παραβιάστηκε" το laptop και συνεχίζει να καλύπτει το μηχάνημα με εγγύηση.

 

Χμ, πώς το καταλαβαίνουν άραγε; Κάνουν μικροσκοπική εξέταση στις βιδούλες προφανώς, ε; Οπότε, εγώ που άνοιξα το 2ο για να φτιάξω το κουμπάκι on/off, όσο προσεκτικά και αν το έκανα, μάλλον την πάτησα... βέβαια, πριν το κάνω τους πήρα τηλέφωνο και μου είπαν ότι το ίδιο διάστημα (1½ μήνα) θα ξανακάνει και τώρα μέχρι επιστροφής του... οπότε αποφάσιασα να το φτιάξω μόνος μου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν είσαι gamer θέλεις final cut, aperture καλύτερα να πας σε macbook pro (εγώ αυτό θα κάνω σύντομα!!!) όποτε είσαι καλυμμένος απο κάθε άποψη!

 

Προς αποκατάσταση της αλήθειας και το Final Cut και το Aperture τρέχουν τέλεια σε Macbook. Αυτό που δεν τρέχει τέλεια είναι το Motion αλλά εν πάση περιπτώσει λειτουργεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...