Προς το περιεχόμενο

The [Old] Official Off Topic Thread


Lucifer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

οχι...απλα οταν παρεις ας πουυμε για test drive το opel corsa opc τοτε δεν θελεις τον αντιπροσωπο μεσα....:-D

 

Υπαρχουν και αντιπροσωποι που δεν λενε τιποτα. Ενας φιλος μου ειχε δοκιμασει ibiza και το ειχε λιωσει, με τον αντιπροσωπο μεσα :twisted:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 61,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
Υπαρχουν και αντιπροσωποι που δεν λενε τιποτα. Ενας φιλος μου ειχε δοκιμασει ibiza και το ειχε λιωσει, με τον αντιπροσωπο μεσα :twisted:

 

μαλιστα....οποτε ειμαι για τηλεφωνα:twisted:

 

 

και ελεγα οτι θα τα γλιτωσω....:evil::evil:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"Flashia κουφής πιθανόν ερώτησης"για κάποιους....Κατ' εμέ πολλές φορές είναι αυτό που ακούμε είτε από τηλεοράσεις είτε από ραδιόφωνα, διάφορους χαρακτηρισμούς και εκφράσεις που μπορεί να αφορούν πρόσωπα- αντικείμενα ή οτιδήποτε άλλο και μετά από μέρες- μήνες- χρόνια αναρωτιόμαστε τι μπορεί αν σήμαινε το τάδε και για ποιόν λόγο λέγεται έτσι!

Ακούγοντας πάμπολες φορές το όνομα "Τζίγγερ" (παρακολουθώ μπάλα και μ'αρέσει και και!-σε γήπεδο να πω την μαύρη αλήθεια δεν έχω πάει και πάλι θα μπορούσα να την είχα την απορία anyway) το οποίο μισογνώριζα ότι αναφέρεται στον εκπρόσωπο της ΠΑΕ Παναθηναϊκός Γιάννη Βαρδινογιάννη αλλά αυτό που δεν ξέρω είναι πώς και από πότε βγήκε αυτό το παρατσούκλι-ψευδώνυμο!

 

P.S. Μυαλό είναι αυτό...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έντιτ: small change με πρόλαβες!

 

Δες και εδώ http://www.rally.gr/default.asp?menu_code=gr_rally-race-history&race_id=105

 

για του λόγου το αληθές. Δυστυχώς στο γούγλη το 99% των αποτελεσμάτων αναφέρει μόνο ότι αφορά Τζίγγερ-ΠΑΟ και δεν μπόρεσα να βρω άλλα για την αγωνιστική του ιστορία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά στο λεξικό η λέξη jigger μεταφράζεται σαν: εργαλείο, γρήγορος.

 

Επίσης δείτε κι αυτά τα αποτελέσματα, ίσως να βρείτε τίποτε ενδιαφέρον που να εξηγεί το παρατσούκλι: http://www.google.com/search?q=jigger&sourceid=opera&num=0&ie=utf-8&oe=utf-8

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει χίλιες ερμηνείες η λέξη jigger, από κάποιον που χορεύει jig (ανάλαφρος χορός), μέχρι κάποιου είδους μπαστούνι στο γκολφ. Το ρήμα jig πάντως σημαίνει μεταξύ άλλων τραντάζομαι, ταρακουνιέμαι, που μπορεί να έχει να κάνει με τον οδηγό ενός αγωνιστικού αυτοκινήτου.

 

Πολύ διασκεδαστική πάντως η εξής ερμηνεία:

jigger or chigger: a tiny mite whose parasitic larvae live on or under hte skin of warm blooded animals, where they cause irritation nad dermatitis and sometimes transmit scrub typhus. Also called Harvest Mite. Genus Trompiculae, family Trompiculidae: many species.

 

Δηλαδή ο Τζίγκερ, εκτός του ότι είναι παράσιτο και προκαλεί ερεθισμό και σοβαρες δυσλειτουργίες... Είναι και ΤΡΟΜΠΙΚΟΥΛΑΣ!!!!

λοοοοοοοοοοοολλλλλ!!!!

Ως βάζελος το βρίσκω εξαιρετικά πετυχημένο!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και για να μην βαλει το ονομα βαρδινογγιαννη στα ραλλυ, για ευνόητους λογους

 

Δεν νομίζω ότι αυτός ήταν ο λόγος. Ανέκαθεν οι οδηγοί ράλλυ είχαν την τάση να χρησιμοποιούν ψευδώνυμα. Έτσι έχουμε τον Ιαβέρη, Στρατισσίνο, Λεωνίδα και πολλούς άλλους που δεν μπορώ τώρα να θυμηθώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...