Προς το περιεχόμενο

Μικρο Αυτοκινητο


stelios2809

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα ειμαι φοιτητης, και εχω σκοπο να αγορασω ενα μικρο αμαξακι να κινουμε στην αθηνα.

σαν επιλογες μου εχω το cinquecento, ciecento kai nissan micra.

η γνωμη σας για τα συγκεκριμενα??

τα 2.000 ευρω που λεω να διαθεσω πανω κατω ειναι λιγα?

Ενδιαφερομαι για 1994-1997 μοντελα η οτι καλυτερο βρε8ει

Ενας φιλος μου που εχει κοννε σε αντιπροσωπεια-μεταχειρισμενα (spicar )

μιλισε με τον τυπο εκει και του ειπε το λιγοτερο για αμαξι 2.500 - 3.000.

Αυτο που με παραξενευει ειναι πως στην ΧΕ βλεπω τιμες για αυτοκινιτα τετοια (εκτος nissan) 1.300 - 2.300.

Συγεκριμενα ενας πουλουσε ενα cinquecento 97 μοντελο (η αγγελια εγραφε "ευκαιρια"και τον πηρα και μου πε πωσ το πουλησε σχεδον αμεσως 1.700.

ποια η γνωμη σας?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 36
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
  • Super Moderators

Ανάμεσα στις δύο επιλογές που παραθέτεις, θα συμφωνήσω με τον προλαλήσανατα:

 

Η γνώμη μου είναι να αφήσεις στην άκρη τα fiat και να πας σφαίρα στο nissan...

 

+1

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλύτερα ιαπωνικό, θα σου βγάλει πολύ λιγότερα προβλήματα. Και αφού όπως λες τα αμάξια είναι παλιά τότε το μόνο που θα πρέπει να σε νοιάζει είναι να σου βγάλει όσα λιγότερα προβλήματα.

 

Σκέψου και την άλλη λύση για μηχανάκι. Με 2000 ευρώ παίρνεις ολοκαίνουριο crypton-r και καλό κράνος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με 2000 ευρώ nissan χλωμό να βρείς πάνω από 94. Μάλλον δεν θα βρείς ούτε seicento με αυτά τα λεφτά (seicento κυκλοφόρησε το 99. Από 99 και πάνω sei, από 99 και κάτω cinque). Με 1000 ως 1500 ευρώ νομίζω βρίσκεις cinque (ανάλογα έτος, κατάσταση, έκδοση), και με 300-400 ευρώ το κανεις καινούριο. Μόνο πολλή προσοχή και καλός έλεγχος στα μεταχειρισμένα fiat. Σιγουρα ο γιαπωνέζος (nissan - toyota) είναι πιο αξιόπιστος, αλλά με αυτά τα λεφτά δεν πιστεύω να βρείς τίποτα της προκοπής. Όσο για τα fiat, εγώ εδώ και 15 χρόνια που οδηγώ, έχω αλλάξει 3 αυτοκίνητα, όλα fiat. Από 127 πήγα σε uno και τώρα σε stilo. Με τa πρώτα δύο ελάχιστα προβληματάκια που διορθώθηκαν πανγρήγορα, πανεύκολα και πάμφθηνα. Η κακή φήμη των fiat είναι υπερβολές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η χειρότερη βαθμολογία που έχει καταγράψει ποτέ το Euroncap είναι για το Seicento

 

73.jpg

 

To Cinquecento φαντάζομαι ότι είναι ακόμα χειρότερος κουβάς. Και φυσικά, σε θέμα αξιοπιστίας σαφώς πίσω από το Nissan.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δηλαδη fiat cinquecento δεν ειναι και η πιο κακη λυση? βλεπω παιζουν πολλα τετοια σε αγγελιες σε αντιθεση με τα ciecento.

ειμαι αναμεσα σε cinquecento και micra.. αν και το δευτερο θα με βγαλει εκτος budget ισως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν έχεις λεφτά να δώσεις, σαφώς mikra. Αν δεν έχεις, μια χαρά είναι το cinque. Όσο για το crash test, τι περίμενες από αυτοκίνητο τετοιου μεγέθους;. Αν τρακάρεις, απλά τον ήπιες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...