Προς το περιεχόμενο

Real Madrid C.F. η βασίλισσα....


Freestyler83

Προτεινόμενες αναρτήσεις

@linkin

Μακαρι φιλε να κερδισουμε αυριο την Τσελσι γιατι πραγματικα αυτη η ομαδα αξιζει να βρεθει στον τελικο συμφωνα με τα οσα εχει δειξει στο γηπεδο ολη τη χρονια σε Ισπανια και Ευρωπη.Ισως να μην ξαναβρει ποτε την ευκαιρια να παει σε τελικο καθως δεν ειναι η ομαδα που θ'αγοραζει καθε χρονο οτι καλυτερο υπαρχει στην αγορα και ισως τωρα ειναι απο τις ελαχιστες ευκαιριες που θα τις παρουσιαστουν για να φτασει τοσο ψηλα.Ελπιζω η θεληση/διψα να ειναι τοσο μεγαλη ωστε να καταφερουν να κερδισουν.

Φανταζει πολυ δυσκολο βεβαια για μερικους να περασουμε απο την Τσελσι αλλα πιστευω πως θα καταφερουμε να βαλουμε ενα γκολ απο το παραθυρακι του πουλμαν κι αστον να τρεχει μετα τον κολοκυθα.

Anyway συγχαρητηρια για σημερα......φοβερη ομαδα.

 

Αμα δεν επαιζε η Ρεαλ στον τελικο, θα προτιμουσα να το σηκωσετε εσεις (παρ'οτι υποστηριζω Τσελσι και Μουρινιο). Οπως ειπες και εσυ, αυτο που εχει κανει φετος η Ατλετικο ειναι απιστευτο.

 

Ωστοσο, τωρα που ειναι η Ρεαλ τελικο, προτιμω να περασει η Τσελσι (σορρυ!!). Ειστε πιο "κωλομαδα" εσεις, πολυ πιο γεροδεμενη και δυσκολη. Η Τσελσι ειναι πιο σοφτ.

 

Βεβαια, αμα παιξουμε τελικο με Τσελσι, θα παιξει λεωφορειο λογικα και δεν ξερω αν μπορει η Ρεαλ να παιξει ποδοσφαιρο κατοχης.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αμα δεν επαιζε η Ρεαλ στον τελικο, θα προτιμουσα να το σηκωσετε εσεις (παρ'οτι υποστηριζω Τσελσι και Μουρινιο). Οπως ειπες και εσυ, αυτο που εχει κανει φετος η Ατλετικο ειναι απιστευτο.

 

Ωστοσο, τωρα που ειναι η Ρεαλ τελικο, προτιμω να περασει η Τσελσι (σορρυ!!). Ειστε πιο "κωλομαδα" εσεις, πολυ πιο γεροδεμενη και δυσκολη. Η Τσελσι ειναι πιο σοφτ.

 

Βεβαια, αμα παιξουμε τελικο με Τσελσι, θα παιξει λεωφορειο λογικα και δεν ξερω αν μπορει η Ρεαλ να παιξει ποδοσφαιρο κατοχης.

Κι εγώ Τσέλσι θέλω, γι αυτόν τον λόγο που είπες.

Νομίζω πως την Τσέλσι έχουμε τρόπο να την νικήσουμε περισσότερο εύκολα απο οτι την Ατλέτικο.

Φυσικά και είναι μεγάλη ευκαιρία φέτος να το σηκώσουμε. Έχουμε και την ψυχολογία, και την ομάδα και όλα.

 

Εντάξει, τελικός είναι, θελει τύχη. Αλλά η Τσέλσι θα πρέπει να έχει τρομερή τύχη για να μπορέσει να νικήσει. Έχουμε καλή άμυνα, στις αντεπιθέσεις της δεν φοβάμαι πολύ, και πιστεύω και στους μπροστινούς. Οτι θα βρουν άκρη για γκολ.

Η Ατλέτικο παίζει πιο απρόβλεπτα, και πιο παθιασμένα.

Σε 2πλό αγώνα ίσως να ήθελα Ατλέτικο, αλλά για τελικό νομίζω Τσέλσι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@luci <br>

Αν πιασεις στο στομα σου την μανα του πεπ πιασε και μια την special μανα του αλλουνου για να μην την πιασω εγω και φαω κανενα ban.<br><br>

@linkin<br>

Sorry νομιζα πως ησουν με τη Ρεαλ......πιστευω πως περισσοτερες πιθανοτητες εχει η Ατλετικο να κερδισει την Ρεαλ παρα η Τσελσι.....κι εξηγουμαι.....αν η Ρεαλ πεταξει ενα μπαλακι νωρις στην Τσελσι πιστευω πως πολυ δυσκολα μετα θα μπορεσει ν'ανταπεξελθει Σ'ΑΥΤΗ τη Ρεαλ ενω η Ατλετικο εκτος του οτι θα παιξει ανοιχτα και υπαρχουν πιθανοτητες να σκοραρει πρωτη πιστευω πως ξερει πολυ καλυτερα πως να διαχειριστει ενα ματς ακομη κι αν βρεθει πισω στο σκορ εστω και απεναντι Σ'ΑΥΤΗ τη Ρεαλ.<br>

Υποθεσεις βεβαια κανουμε τωρα αλλα κουβεντα να γινεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"Mαγκας"

 

http://youtu.be/u6CdmZXqjUY

 

Ο Καρβαχαλ θα φταιει που σε 180 λεπτα δεν εκανε μια θετικη ενεργεια.


@luci
Αν πιασεις στο στομα σου την μανα του πεπ πιασε και μια την special μανα του αλλουνου για να μην την πιασω εγω και φαω κανενα ban.

@linkin
Sorry νομιζα πως ησουν με τη Ρεαλ......πιστευω πως περισσοτερες πιθανοτητες εχει η Ατλετικο να κερδισει την Ρεαλ παρα η Τσελσι.....κι εξηγουμαι.....αν η Ρεαλ πεταξει ενα μπαλακι νωρις στην Τσελσι πιστευω πως πολυ δυσκολα μετα θα μπορεσει ν'ανταπεξελθει Σ'ΑΥΤΗ Ρεαλ ενω η Ατλετικο εκτος του οτι θα παιξει ανοιχτα και υπαρχουν πιθανοτητες να σκοραρει πρωτη πιστευω πως ξερει πολυ καλυτερα πως να διαχειριστει ενα ματς ακομη κι αν βρεθει πισω στο σκορ εστω και απεναντι Σ'ΑΥΤΗ τη Ρεαλ.
Υποθεσεις βεβαια κανουμε τωρα αλλα κουβεντα να γινεται.

 

Ρεαλ ειμαι. Απλα συμπαθω πολυ την φετινη Ατλετικο λογω των οσων εχει καταφερει φετος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυσκολο φιλε μου. Η uefa δεν θελει ομαδες απο την ιδια ομαδα στον τελικο, εχει αποδειχτει και στο παρελθον. Θα πρεπει να παιξετε πολυ καλυτερα για να κερδισετε.

ντορτμουντ-μπαγερν

τσελσι -μαντσεστερ

μιλαν -γιουβε

ρεαλ-βαλενθια

????

πως ακριβως εχει αποδειχτει

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ντορτμουντ-μπαγερν

τσελσι -μαντσεστερ

μιλαν -γιουβε

ρεαλ-βαλενθια

????

πως ακριβως εχει αποδειχτει

 

Aς πουμε οτι αμα γινεται να αποφευχθει, θα αποφευχθει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως προτιμώ Μαδριλενικο εμφύλιο παρά λεωφορεία και κατενατσιο... Να δούμε και λίγο μπάλα ρε παιδί μου... Επίσης <br>

είμαι της άποψης ότι δεν υπάρχει σοφτ ομάδα ή ομάδα που παίζει ποιο ανοιχτά κλπ... Η Ρεάλ με όποιον από τους δύο και να παίξει αν είναι καλύτερη θα νικήσει...<br><br><br>

EDIT: Με τον Αλόνσο στεναχωρήθηκα πολύ πάντως. Θα μας λείψει στον τελικό...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι όνειρο ήταν αυτό χθες..Τι Pepe ήταν αυτός, τι Carvajal ήταν αυτός, τι Modrid ήταν αυτός..Γενικά όλη η ομάδα δούλεψε σύμφωνα με το πλάνο. Μεγάλο πλήγμα η απουσία Alonso, ειδικά σε τέτοιο ματς η εμπειρία μετράει πολύ. Ας πάρουν τα επόμενα ματς, μιας και είναι αδιάφορα, οι Illaramendi και Casemiro για να αφομοιώσουν το παιχνίδι της ομάδας.

Για αντίπαλο δεν έχω προτίμηση, και οι δύο ομάδες είναι σκληρές και επικίνδυνες σε ματς νοκ αουτ ή μονό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιτα σιγουρα ολοι προτιμουν ρεαλ ατλετικο. Εγω για λογους σασπενς θελω μουρινιο απεναντι στην προηγουμενη του ομαδα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτός που μου κάνει εντύπωση ΄φετος είναι ο Πέπε.Σιχαμένο τον ανέβαζα σιχαμένο τον κατέβαζα.Ξύλο,κλωτσιές τσαμπουκά.Φέτος όμως δείχνει να έχει αλλάξει ο χαρακτήρας του και κάνει πολύ καλές εμφανίσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Pepe ήταν και είναι καλός αμυντικός. Θυμάμαι σε ένα clasico στο Camp Nou ( 0-1 με Julio Baptista) είχε κάνει μεγάλο ματς. Δεν είναι θέμα χαρακτήρα, είναι θέμα συγκέντρωσης. Αποσπάται εύκολα, τσαντίζεται πανεύκολα. Το ίδιο πάνω κάτω ισχύει και για τον Ramos.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιο θέμα συγκέντρωσης; Χαρακτήρα μαν. 100%, δεν φεύγει καταλάθος η κλωτσια, ούτε πατας με τάπες τον πεσμένο από απροσεξία.

 

Παιχτάρα CR. Γράφει ιστορία..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οποιος και να πάει τελικό με την χτεσινή Ρεαλ 3μπαλο θα έχει :devil:

 

Mην το λες. Ο τελικος θα ειναι εντελως διαφορετικο παιχνιδι. Οποιος και να περασει, δεν προκειται να παιξει τοσο ανοιχτα και να ανεβασει τοσο ψηλα την αμυνα οπως εκανε η Μπαγερν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...