Προς το περιεχόμενο

Real Madrid C.F. η βασίλισσα....


Freestyler83

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 7,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

λινκιν, παιχτες επιπεδου, οπως λενε τον εν λογω τυπο, και με 15 ατομα θα κανουν κατιτίς. Τεσπα, δεν θελω να γινω αρνητικός πουστης :P

 

Εγώ γιατί πιστεύω πως το παιχνίδι άλλαξε με το που μπήκε ο μαρσέλο;

 

Mην γινεσαι αρνητικος πουστης ρε ψιλε! Χαχα, νταξει, κι εγω τον εχω κραξει απειρες φορες τον Ροναλντο καθως σε πολλες δυσκολες στιγμες στο παρελθον εχει κρυφτει αλλα νομιζω πως σημερα δεν εφταιγε.

 

τα ιδια λεγαμε και για το μεσσι παρολου που η αμυνα της ατλετικο ηταν προσαρμοσμενη πανω του οπως και στο ροναλντο σημερα

παρολαυτα δεν δοκιμασε ουτε καν μια ατομικη ενεργεια να ανοιξει χωρους

 

ισως να εχεις δικιο

και ο ντιμαρια ειχε πολλες φορες 2 παιχτες τους παιρναγε ομως

 

γενικα δεν ειναι μυστικο οτι ο ροναλντο οπως και ο μπειλ δυσκολευονται πολυ σε κλειστους χωρους μιας και τα πλεονεκτηματα τους ειναι η ταχυτητα και η εκρηξη,

συνηθως δεν τριπλαρουν τον αντιπαλο απλα πετανε την μπαλλα μπροστα και τρεχουν πιο γρηγορα,

το χουμε δει απειρες φορες αυτο

 

θα διαφωνισω για μπειλ,

εν μερει εχεις δικιο αλλα απο τους 3 της επιθεσης ηταν ο μονος που επειρνε θεσεις και προσπαθουσε και ηταν μεσα σε ολες τς καλες στιγμες της ρεαλ για γκολ

 

Ηταν μεσα σε ολες τις φασεις αλλα ηταν πολυ αρνητικος.

 

ρωταγα τον διπλανο μου γιατι δε τον ξεκιναει και απορουσα

ετσι  κιαλλιως αμυνα θα επαιζε η ατλετικο για ποιο λογο εβαλε μεσα τον πιο αμυντικογενη κοεντραο τι φοβηθηκε?

η αλλαγη ηταν απλα δεδομενη στο σημειο που εγινε και ηταν και δεδομενο οτι ολες οι επιθεσεις θα πανε απο κει μιας και καρβαχαλ δε μπορει επιθετικα

 

τελικα αντεξε απο κεινη την πλευρα την πιεση η ατλετικο αλλα το φαγε οπως το φαγε

 

 

Ο μεγαλυτερος προβληματισμος μου με την φετινη Ρεαλ ειναι ο Κοεντραο και αν εχει νοημα να τον κρατησουν. Μπορει να κανει ματσαρες αλλα μπορει να ειναι και εντελως ανυπαρκτος.

 

Επισης ακομα δικαιωση για τον Ραμος. Μπορει να ειναι βλακας στο μυαλο αλλα νομιζω πως οταν σοβαρευεται μπορει να παιξει υψηλου επιπεδου ποδοσφαιρο.

 

ps: Τα καραγκιοζιλικια του Ροναλντο στο τελος ασχολιαστα.

ps2: Πρωτη φορα νιωθω χαρα και λυπη ταυτοχρονα σε ποδοσφαιρικο αγωνα. Oταν μπηκε το γκολ της ισοφαρισης, χαρα απο την μια για την Ρεαλ αλλα και στενοχωρια για την Ατλετικο που φτασανε τοσο κοντα αλλα δεν τους εκατσε.

ps3: O Μπενζεμα, οσο και να τον κραζουμε, σε τετοια παιχνιδια χρειαζεται απιστευτα. Ειναι ο μονος που μπορει να υποδεχτει την μπαλα και να κανει παιχνιδι σε κλειστες αμυνες.

ps4: O Nτι Μαρια εδειξε οτι οταν εχει το μυαλο μες στο κεφαλι του, μπορει να βοηθησει ουσιαστικα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για οσους βαρεθουν αυριο τα εκλογικα και δεν εγραψαν τον αγωνα σε αποκωδικοποιητη εδω ειναι ολοκληρος σε streaming

 

αν και αυριο ισως να εχει πεσει διαγραφη στη σελιδα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για εμένα ο καλύτερος παίκτης ήταν ο Modric.Όταν όλοι κάνανε μαλακίες έτρεχε σε ΟΛΟ το γήπεδο να τις διορθώσει.Τεράστια προσωπικότητα!!Παίκτης ουσίας..Απαράδεκτος Καρβαχάλ.Μια σωστή πάσα δεν έδωσε.Χρειάζεται αντικαταστάτη άμεσα..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο μπαλοτέλι ψιλοασπρισε σήμερα : lol:

 

Αφήστε τον Ρολανλτο να χαρεί σήμερα γιατί την άλλη βδομάδα θα δει την Καραγκούνα και θα χει πάλι κλάψ σνιφ λιγμ....

 

Να βλέπεις τον αγώνα με μεγάλη παρέα και να σαι ο μοναδικός υποστηρικτής της real....στο γκολ του Ράμος πρέπει να....άσπρισα τους τοίχους....και τις φάτσες τους. Βεντούζααααααα!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί ορισμένοι θεωρούν οτι ο Ρονάλντο δεν έχει ξαναπαίξει σε τελικό Τσάμπιονς Λιγκ και μιλάνε για αυτόν λες και είναι το μοναδικό παιχνίδι που έδωσε φέτος; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό ακριβώς. Εντάξει 17 γκολ έβαλε ο άνθρωπος ρε παιδιά. Πανηγύρισε με αντιπαθητικό τρόπο, αλλά τι μας νοιάζει δηλαδή;

Έκανε μια εξαιρετική χρονιά στο τσ.λ., ακούραστος.

Εχθές όπως είπε ο gas83, είχε εξουδετερωθεί. Σε τέτοιες άμυνες δεν μπορεί. Ο Bale είχε καλύτερες θέσεις στον χώρο, αλλά δεν κατάφερε να τελειώσει καμια φαση καλα, πλην του γκολ εννοείται που πέρασε η μπάλα απο το μάτι της βελόνας.

 

Και ο Ίσκο έπαιξε πολυ καλά παιδιά. Οργάνωσε παιχνίδι, κάθετο παίξιμο, κυκλοφορία της μπάλας.

Επίσης δεν είπαμε για το τραγικό λάθος Σιμεόνε να βάλε τον Κόστα και να χάσει μια αλλαγή που μπορούσε να κάνει στο 70 να φρεσκάρει λίγο παραπάνω τα πράγματα. Βέβαια λείπει και το βάθος πάγκου. Ο Ancelotti είχε Isco, Marcelo, μεγάλη πολυτέλεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To πρόβλημα του Ρονάλντο δεν είναι η μπάλα που παίζει, (εντάξει, ότι και να λέμε σε αυτόν τον τομέα δεν μπορεί να τον αμφισβητήσει κανείς, οι αριθμοί μιλάνε μόνοι τους), αλλά η ποδοσφαιρική παιδεία που δεν έχει, πράγμα που δεν θα τον αφήσει ποτέ να γίνει αυτό που λέμε "μεγάλος παίχτης".

 

Προσωπικά δεν συμπαθώ την Ρεάλ, αλλά νιώθω τυχερός που μεγάλωσα χαζεύοντας τον Ζιντάν να παίζει μπάλα.

Ε, τον Ρονάλντο σε 10 χρόνια νομίζω δεν θα τον θυμάται κανείς.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βρε ας μην ανοιγα την ΤουΒου στο 91 και ας μην εβλεπα και την παρατα να δω αν θα κερδιζατε....! :ph34r:  :ph34r:

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To πρόβλημα του Ρονάλντο δεν είναι η μπάλα που παίζει, (εντάξει, ότι και να λέμε σε αυτόν τον τομέα δεν μπορεί να τον αμφισβητήσει κανείς, οι αριθμοί μιλάνε μόνοι τους), αλλά η ποδοσφαιρική παιδεία που δεν έχει, πράγμα που δεν θα τον αφήσει ποτέ να γίνει αυτό που λέμε "μεγάλος παίχτης".

 

Προσωπικά δεν συμπαθώ την Ρεάλ, αλλά νιώθω τυχερός που μεγάλωσα χαζεύοντας τον Ζιντάν να παίζει μπάλα.

Ε, τον Ρονάλντο σε 10 χρόνια νομίζω δεν θα τον θυμάται κανείς.

Νομίζω και ο Ζιντάν δεν ήταν ο καλύτερος χαρακτήρας, αλλά εντάξει, έχεις δίκιο.

Επίσης είναι πιο απολαυστικό το παιχνίδι του Ζιντάν όπως και του Ροναλντίνιο απο ότι στον Ρονάλντο. Έχει άλλα χαρακτηριστικά ο Ρονάλντο που τον έφτασαν ως εδώ.

βρε ας μην ανοιγα την ΤουΒου στο 91 και ας μην εβλεπα και την παρατα να δω αν θα κερδιζατε....! :ph34r:  :ph34r:

Σου είμαι ευγνώμων προσωπικά εγώ, και νομίζω όλοι οι φανς :P :P

 

 

Ράμος Μαρσέλο πρέπει να συνεχίσουν έτσι, και νομίζω και ο Ράμος έκλεισε στόματα στο δεύτερο μισό της σεζόν. Μαζί και το δικό μου. Αυτό που έκανε ειδικά τον τελευταίο καιρό είναι το κάτι άλλο. Δεν έχω λόγια.

Είναι ο Μαρσέλο ένα επίπεδο πάνω απο Κοεντράο. Εντάξει καμια φορά ξεχνάει να γυρίσει, αλλά η βοηθεια μπροστά είναι απίστευτη.

Ο Καρβαχάλ είναι μικρός, έχει δείξει οτι είναι πολυ καλός για αυτή τη θέση. Και με την ΜΠάγερν έκανε εξαιρετικό παιχνίδι. Εδώ έκανε λάθη ο Κασίγιας, ο Καρβαχάλ τι να κάνει;

 

Ο Varane μια χαρά τα πήγε, φυσικά τα περισσότερα τα καθαριζε ο Ράμος.

 

Τέλος πάντων, σπουδαίο ματς εχθές, μας βγήκε σε καλό εμάς, αυτά τα ματς κρίνονται στις λεπτομέρειες, αλλά θεωρώ και πάλι πως η καλύτερη ομάδα το πήρε. Απλά είναι κρίμα για την Ατλέτικο που γράφτηκε 4-1 και μετά απο μερικά χρόνια θα μείνει μόνο το σκορ.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mια χαρα θα τον θυμομαστε τον Ροναλντο σε 10 χρονια γιατι ειναι απο τους παιχτες που ειχαν διαρκεια στο υψηλοτερο επιπεδο σε μια 10ετια που ηταν αυτος και ο Μεσσι ολοι κι ολοι. Συν την προβολη που τρωει απτα ΜΜΕ.

Επισης για τον κωλοχαρακτηρα του και την ελλειψη μυαλου ειναι αποριας αξιο, γιατι ανδρωθηκε ποδοσφαιρικα διπλα στον Σερ. Αποδειξη οτι το εχει ακατοικητο για να καταφερει να παρεκκλινει τοσο... Η αληθεια ειναι οτι τον βοηθησε-παρεσυρε και ο μεταφραστης στο θεμα της καραγκιοζοποιησης.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτή ήταν η μαγκιά του Σερ. Έβαζε μυαλό ακομη και σε παιδιά σαν τον κλαψιαρη.

Παρά το τεράστιο του ταλέντο ειναι λιγόψυχος, χωρίς προσωπικότητα και παρτάκιας. Δεν έγινε ούτε θα γίνει ποτέ άνδρας ποδοσφαιρικά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάποια αλλά σχόλια εκτός Ροναλντο έχετε να κάνετε?????

Αν χθες υπήρχε κάποιος παίκτης που είχε το δικαίωμα ( έστω και λίγο περισσότερο από τους άλλους) να μας δειξει και την π@υτσα του εκτός από τους κοιλιακούς αυτός ήταν ο Ροναλντο... Για άλλη μια χρονια πήρε την ομάδα από το χέρι... Έδωσε τα μέγιστα... Ο Ζινταν

( που προσωπικά ήταν και θα είναι για πάντα ο αγαπημένος μου παίκτης) ήταν ποιο " κολοχαρακτηρας" από τον Ροναλντο... Το είχε πει και ο Καναβαρο κάποτε...

Τεσπα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Ροναλντο ειναι παίχτης αξίας αλλά στις μεγάλες μάχες συνήθως είναι εκτός.

Για να τον δούμε στο Μουντιάλ.Θα πάρει την ομάδα επάνω του; Μην ξεχνάμε ότι είναι πλέον 29, δεν έχει και πολύ ,χρόνο μπροστά του.Στο επόμενο. Μουντιάλ θα είναι 33.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω ξερω να πω οτι εγιναν τεραστια εγληματα και απο τους δυο προπονητες στις αρχικες εντεκαδες.

Που πας ρε Καραμητρο με Κεντιρα μεσα σε τελικο τσουλου που εχει να ακουμπησει μπαλα 6 και βαλε μηνες; Ειναι που ειναι κατσικι απο τεχνικη και τον βαζεις μεσα με αντιπαλους που μασανε σιδερα στο κεντρο; Για τον Κασιγιας τα ειπα πιο πισω. Ειναι το ιερο τοτεμ της Ισπανιας και παιζει χαριστικα. Για ενα λεπτο και ολοι θα μιλουσαμε για την εξοδο του μεσολογγιου. Ο Κοεντραο δεν του βγηκε απλα. Το μαζεψε ομως με τις αλλαγες μετα. 

Ο δε Σιμεονε αριστουργηματικο κοουτσαρισμα 2 χρονια τωρα και στο πιο κρισιμο ματς μενει με -1 αλλαγη. Θα τον χαλαγε να ειχε τον Κοστα στο παγκο και να τον πεταγε μεσα στο 75 αν εχανε η αναλογα με την εξελιξη του αγωνα; Αψυχολογητη εντελως κινηση. Δεν μπορω να την καταλαβω - στερειται οποιασδηποτε λογικης. Μπορει αν ειχε την αλλαγη και φρεσκαρε την ομαδα να μην το ετρωγε. Αλλωστε σε τετοιο επιπεδο η λεπτομερεια κανει την διαφορα.

Και ερχεται ο απο μηχανης θεος Ραμος να σωσει την παρτιδα στο ενηνταφευγα για να εξιλεωσει τον κολλητο του Κασιγιας, και να κανει μαγκα τον πιο κωλοφαρδο προπονητη ολων των εποχων Αντσελοτι. (εχει και τα καλα του, δεν τον απαξιωνω πληρως αλλα η κωλοφαρδια παει συννεφο)

Επισης χαριτολογοντας λαμπαδα στον Μουρινιο που εφερε τον Μοντριτς στην ομαδα.


Ο Ζινταν ( που προσωπικά ήταν και θα είναι για πάντα ο αγαπημένος μου παίκτης) ήταν ποιο " κολοχαρακτηρας" από τον Ροναλντο... Το είχε πει και ο Καναβαρο κάποτε...
Τεσπα

Συμφωνω απολυτα. Μεγαλος τσογλανος αλλα το εκρυβε για την παρτη του και μονο. Δεν μιλαγε ουτε προκαλουσε. Πατουσε, κλωτσαγε αντιπαλους ετρωγε τις κοκκινες εβαζε το κεφαλι κατω και αδιαμαρτυρητα εφευγε για τα αποδυτηρια. Ηταν σιωπηλος κωλοπαιδαρας που κρατουσε χαμηλο προφιλ. Τεραστιος βεβαια μπαλαδορος ανηκει στην αγια τριαδα.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...