Προς το περιεχόμενο

Real Madrid C.F. η βασίλισσα....


Freestyler83

Προτεινόμενες αναρτήσεις

πεπε αλμπιολ vs πικε πουγιολ χ

 

Εδω γελαμε μαλον ε ...:rolleyes:

 

:lol::lol::lol:

 

 

Και το κλειδι για την αμυντικη λειτουργια δε βρισκεται μονο στους αμυντικους...

Το χω πει χιλλιαδες φορες...

Παιζεται σε μεγαλο ποσοστο και στα αμυντικα χαφ...

Τελος...:-)

 

Κασιγιας ναι συμφωνω κλασεις ανωτερος...

Αλλα τον ξευτιλιζουν οι αμυντικοι του...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

john87 K ο Ντιαρα ομως κοβει.Τι εννοεις οτι ειναι τα συγκεκριμενα στοπερ ειναι καλυτερα σαν μοναδες η απλως ειναι ποιο δεμενα?Αν εννοεις το πρωτο διαφωνω αν εννοεις το δευτερο συμφωνω.Επισης υπολογιζω οτι τα στοπερ της ρεαλ με τον τροπο που παιζει η ρεαλ αναγκαζωνται να βγαινουν πολλες φορες μεσα στο ματς να μπαλωσουν τα κενα γι αυτο φαινεται να μπαζει κ πισω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα ειδαμε και την υπερομαδα πως περασε στον τελικο περσι.

 

 

Όσα δεν φτάνει η αλεπού...

 

Πως πέρασε στον τελικό? Το είδες το πρώτο μάτς στο Καμπ Νου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιτα Ρεαλ υποστηριζω,μη μας λες και οσα δε φτανει η αλεπου!!

 

Ειδα στο πρωτο ματς καλυτερη την Μπαρτσα σαφως.Ειδα στο δευτερο μια φοβερη τσελσι να την εχει μπλοκαρει σε ολο το ματς και να εχει παραπανω ευκαιριες για γκολ (απο αντεπιθεσεις) και να αδικειται απιστευτα απο τη διαιτησια.

 

Τα τροπαια δε δινονται με το ποιος παιζει καλυτερη μπαλα κτλ,αλλιως θα τα χε παρει ολα απο πριν η Μπαρτσα.Αλλα ακομα και αυτη η ομαδα (οπως η περσινη Μπαρτσα) περασε με αυτο τον τροπο στον τελικο.Οποτε ΔΕΝ αξιζε να περασει εντελει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και το κλειδι για την αμυντικη λειτουργια δε βρισκεται μονο στους αμυντικους...

Το χω πει χιλλιαδες φορες...

Παιζεται σε μεγαλο ποσοστο και στα αμυντικα χαφ...

Τελος...:-)

 

Στο μεγαλύτερο ποσοστό θα συμπλήρωνα εγώ..Και πιστεύω την ιδέα ότι η Barca έχει καλή αμυντική λειτουργία την οφείλει στα χαφ της (που τρέχουν, που κρατάνε μπάλα, που που..)..Αλλιώς όταν βγάζει ο αντίπαλος αντεπιθέσεις ή βγαίνει φάτσα με τα σεντερ μπακ πανικός επικρατεί. Για εμένα, μόνο ο Puyol είναι αξιόλογος αμυντικά. Πείτε με γραφικό, προκατειλημμένο αλλά ο Pique δεν μου γεμίζει το μάτι. Δηλαδή, δεν τον θεωρώ ανώτερο ούτε από Pepe, ούτε από τον Albiol στο ανασταλτικό κομμάτι. Το μόνο που έχει καλύτερο από τους δύο είναι η κυκλοφορία της μπάλας και η μεταφορά του παιχνιδιού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιτα Ρεαλ υποστηριζω,μη μας λες και οσα δε φτανει η αλεπου!!

 

Ειδα στο πρωτο ματς καλυτερη την Μπαρτσα σαφως.Ειδα στο δευτερο μια φοβερη τσελσι να την εχει μπλοκαρει σε ολο το ματς και να εχει παραπανω ευκαιριες για γκολ (απο αντεπιθεσεις) και να αδικειται απιστευτα απο τη διαιτησια.

 

Τα τροπαια δε δινονται με το ποιος παιζει καλυτερη μπαλα κτλ,αλλιως θα τα χε παρει ολα απο πριν η Μπαρτσα.Αλλα ακομα και αυτη η ομαδα (οπως η περσινη Μπαρτσα) περασε με αυτο τον τροπο στον τελικο.Οποτε ΔΕΝ αξιζε να περασει εντελει.

 

Και η Μπαρτσελόνα αδικήθηκε απίστευτα απο την διαιτησία στο πρώτο μάτς, αυτό προσπαθώ να σου πώ. Ποιά φοβερή Τσέλσι? Με 80-20 κατοχή, και 11 στη μικρή περιοχή ήταν φοβερή?

 

Ώρες ώρες αυτή η αντιπάθεια σας προς την Μπαρτσελόνα είναι άλλο πράγμα ρε παιδί μου. Αλλά είναι κατανοητό. 6 γκόλ μέσα στο Μπερναμπέου είναι πάρα πολλά. Τα σκέλια του Ραούλ θα πονάνε για πολύ καιρό ακόμα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι ρε συ δεν μου ειναι τοσο αντιπαθης η Μπαρτσελονα ενταξει.Ισα-ισα την απολαμβανω πολλες φορες.

 

Απλα προτιμω τη Ρεαλ.

 

Στο 2ο ματς η Μπαρτσελονα εκανε λιγοτερες ευκαιριες απο την Τσελσι λογω του καταπληκτικου στησιματος του Χιτινγκ.80-20 η κατοχη αποκλειεται να ηταν.

 

Τη μια μου λες οτι εφαγε η Ρεαλ εξι,και την αλλη βριζεις την Τσελσι επειδη επαιζε κατενατσιο.Λογικο ειναι να προτιμας το πρωτο,αλλα σκεψου πως αλλιως θα αντιμετωπιζες εσυ ως προπονητης την περσινη Μπαρτσελονα...

 

ps:Cygnus ελπιζω να μην το λες για μενα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είπα ότι θα κρατηθεί η κουβέντα σε πολιτισμένο επίπεδο αλλά εις μάτην..Γιατί αν αρχίσουμε και μιλάμε για τρόπαια, πρόκριση εις βάρος σου με νίκες μέσα-έξω στο CL, για pasillo δεν θα βγάλουμε άκρη. Οπότε ας μείνουμε μακριά από ακρότητες..Στο φινάλε ομάδες είναι, όχι προέκταση του εαυτού μας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επιμένεις να μιλάς για δεκαετίες πριν. Ας κοιτάξουμε λίγο τι έχει κάνει η Ρεάλ στην Ευρώπη την τελευταία πενταετία, και τι η Μπαρτσελόνα και θα βγάλουμε χρήσιμα συμπεράσματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο μεγαλύτερο ποσοστό θα συμπλήρωνα εγώ..Και πιστεύω την ιδέα ότι η Barca έχει καλή αμυντική λειτουργία την οφείλει στα χαφ της (που τρέχουν, που κρατάνε μπάλα, που που..)..Αλλιώς όταν βγάζει ο αντίπαλος αντεπιθέσεις ή βγαίνει φάτσα με τα σεντερ μπακ πανικός επικρατεί. Για εμένα, μόνο ο Puyol είναι αξιόλογος αμυντικά. Πείτε με γραφικό, προκατειλημμένο αλλά ο Pique δεν μου γεμίζει το μάτι. Δηλαδή, δεν τον θεωρώ ανώτερο ούτε από Pepe, ούτε από τον Albiol στο ανασταλτικό κομμάτι. Το μόνο που έχει καλύτερο από τους δύο είναι η κυκλοφορία της μπάλας και η μεταφορά του παιχνιδιού.

 

Συμφωνω...

 

Εγω παντως προτιμω Πικε απο Αλμπιολ και Πεπε ...:P

 

@john1987

Περυσι το πηρε δικαια και πανηγυρικα η Μπαρτσα το Τσ. Λ. κατε με...

Επαιξε το καλυτερο ποδοσφαιρο που εχουμε δει τα τελευταια χρονια...

Αλλα και η Τσελσι ειναι σε φοβερη κατασταση και τη θετω φαβορι για την κατακτηση φετος μαζι και με την Μπαρτσα παλι που ειναι οι δυο πιο φορμαρισμενες ομαδες αυτο τον καιρο για μενα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επιμένεις να μιλάς για δεκαετίες πριν. Ας κοιτάξουμε λίγο τι έχει κάνει η Ρεάλ στην Ευρώπη την τελευταία πενταετία, και τι η Μπαρτσελόνα και θα βγάλουμε χρήσιμα συμπεράσματα.

Νομίζω στο έχω ξαναπει αυτό..Δεν θα βγάλεις χρήσιμα συμπεράσματα. Θα βγάλεις συμπεράσματα που σε συμφέρουν. Το να κοιτάς όμως πριν την πενταετία που αναφέρεις δεν σε συμφέρει γιατί δεν υπήρχες στον ευρωπαϊκό χάρτη. Θα το ξαναπώ: φάσεις είναι αυτές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι να λέμε ρε Αλέξη.. Το πιο πανάξιο και δίκαιο CL όλων των εποχών...

 

---------- Το μήνυμα προστέθηκε στις 22:17 ----------

 

Νομίζω στο έχω ξαναπει αυτό..Δεν θα βγάλεις χρήσιμα συμπεράσματα. Θα βγάλεις συμπεράσματα που σε συμφέρουν. Το να κοιτάς όμως πριν την πενταετία που αναφέρεις δεν σε συμφέρει γιατί δεν υπήρχες στον ευρωπαϊκό χάρτη. Θα το ξαναπώ: φάσεις είναι αυτές.

 

Δεν με νοιάζει το παρελθόν. Με νοιάζει το τώρα. Και στο ΤΩΡΑ εσύ είσαι ο ανύπαρκτος. Αλλά τώρα να τσακωνόμαστε για δύο ισπανικές ομάδες.. Τεσπα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω παντως προτιμω Πικε απο Αλμπιολ και Πεπε ...:P

Και λογικά κάνεις γιατί είναι στην ομάδα σου..Δεν λέω ότι δεν είσαι αντικειμενικός προς Θεού. Απλά αυτό που εννοώ είναι ότι δεν βλέπω τη χαώδη διαφορά ώστε να προτιμώ Pique. Για Puyol ναι, στο λέω άνετα..

 

---------- Το μήνυμα προστέθηκε στις 22:21 ----------

 

Δεν με νοιάζει το παρελθόν. Με νοιάζει το τώρα

Επειδή με νοιάζει το τώρα και εμένα και για να τελειώνω αυτή την κόντρα λέω ότι ΤΩΡΑ η ομάδα μου έχει περισσότερα ευρωπαϊκά και περισσότερα πρωταθλήματα. Φτάνει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και λογικά κάνεις γιατί είναι στην ομάδα σου..Δεν λέω ότι δεν είσαι αντικειμενικός προς Θεού. Απλά αυτό που εννοώ είναι ότι δεν βλέπω τη χαώδη διαφορά ώστε να προτιμώ Pique. Για Puyol ναι, στο λέω άνετα..

 

Kοιτα δε το κανω επειδη ειναι στην ομαδα μου ομως πραγματικα...

Ενταξει μπορει και να ειμαι λαθος αλλα τον θεωρω λιγο καλυτερο...:-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνω...

 

Εγω παντως προτιμω Πικε απο Αλμπιολ και Πεπε ...:P

 

@john1987

Περυσι το πηρε δικαια και πανηγυρικα η Μπαρτσα το Τσ. Λ. κατε με...

Επαιξε το καλυτερο ποδοσφαιρο που εχουμε δει τα τελευταια χρονια...

Αλλα και η Τσελσι ειναι σε φοβερη κατασταση και τη θετω φαβορι για την κατακτηση φετος μαζι και με την Μπαρτσα παλι που ειναι οι δυο πιο φορμαρισμενες ομαδες αυτο τον καιρο για μενα...

To δεικαια απο ποια μερια το λες?Οντως ηταν η κορυφαια ομαδα στην ευρωπη αλλα η τσελσι στον ημιτελικο σφαχτηκε.Επισης σε ρωτησα κατι...θεωρεις καλυτερους τα στπερ της μπρτσα η απο τους αντιστοιχους της ρεαλ η ποιο δεμενα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...