Προς το περιεχόμενο

Official Beer Topic


soturin

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 3,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

6 λεπτά πριν, Thresh είπε

Δεν λέω ότι είναι άσχημη η Erdinger αλλά προτιμώ Weihenstephaner, Paulaner, Franziskaner, Ayinger, Andechser και Schneider's.

Αυτη η Weihenstephaner  πραγματικα ειναι εξαιρετικη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
10 minutes ago, Menelaos83 said:

Αυτη η Weihenstephaner  πραγματικα ειναι εξαιρετικη.

Η παλιότερη και πιθανότατα η "καλύτερη".

Το καλό είναι οτι βρίσκεται εύκολα σε supermarket.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλική συμβουλή από κάποιον που όταν ήθελε καλή μπύρα αγόραζε μόνο ξένες ετικέτες.

Ψάξτε και δοκιμάστε  ελληνικές μικροζυθοποιίες. Υπάρχουν πολλές και  εξαιρετικές επιλογές. 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

41 λεπτά πριν, Neo4 είπε

Φιλική συμβουλή από κάποιον που όταν ήθελε καλή μπύρα αγόραζε μόνο ξένες ετικέτες.

Ψάξτε και δοκιμάστε  ελληνικές μικροζυθοποιίες. Υπάρχουν πολλές και  εξαιρετικές επιλογές. 

 

Υπάρχουν 432432 νεροπλύματα IPA, EPA και όλα αυτά τα νερά ναργιλέ με γεύση και ανθρακικό και υπάρχουν και 1-2 pils στο 150% της αξίας πραγματικά καλών Τσέχικων. Ωραίο για χόμπι και για τις πανέμορφες ετικέτες και ως εκεί.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Lucifer είπε

Υπάρχουν 432432 νεροπλύματα IPA, EPA και όλα αυτά τα νερά ναργιλέ με γεύση και ανθρακικό και υπάρχουν και 1-2 pils στο 150% της αξίας πραγματικά καλών Τσέχικων. Ωραίο για χόμπι και για τις πανέμορφες ετικέτες και ως εκεί.

Υπάρχουν και οι septem και οι crazy donkey που είναι πολύ δυνατές αλλά αντίστοιχα τσιμπημένες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
16 hours ago, ObeyWario! said:

Υπάρχουν και οι septem και οι crazy donkey που είναι πολύ δυνατές αλλά αντίστοιχα τσιμπημένες

Μέτριες οι Septem imo, υπάρχουν σίγουρα καλύτερες ελληνικές πχ ΚΥΚΑΟ, Dark Crops, Αθανασίου, Seven Island κτλπ.

Έχει φτιάξει "΄χαρτη" ένας τύπος στο Twitter/FB

beer_map_20220817.webp.8cb46ddac2d9bef3b27f19f325325276.webp

 

 

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
Στις 19/12/2022 στις 1:33 ΜΜ, Thresh είπε

Μέτριες οι Septem imo, υπάρχουν σίγουρα καλύτερες ελληνικές πχ ΚΥΚΑΟ, Dark Crops, Αθανασίου, Seven Island κτλπ.

Έχει φτιάξει "΄χαρτη" ένας τύπος στο Twitter/FB

beer_map_20220817.webp.8cb46ddac2d9bef3b27f19f325325276.webp

 

 

Septem 8th Day, Dilemma, Kleos, Lava Imperial India Red Ale και Sunday's Honey Golden Ale πάρα πολύ καλές, Dark Crops Freezing Moon θα μπορούσα να πιω κουβάδες, Seven Island έχω δοκιμάσει μόνο την Hazelnut Moctezuma και έπαθα πλάκα. Kykao έχω στο ντουλάπι να περιμένει μια Barrel aged Imperial Milk Stout οπότε δεν έχω άποψη. Γενικά πάντως όταν συγκρίνουμε κάποια πράγματα καλό είναι να συνυπολογίζουμε και την τιμή τους... Οι Kykao μπορεί να είναι εξαιρετικές αλλά δεν ανέφερες ότι οι τιμές τους ειναι για (πολύ) βαθιές τσέπες...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
2 minutes ago, NetEng said:

Οι Kykao μπορεί να είναι εξαιρετικές αλλά δεν ανέφερες ότι οι τιμές τους ειναι για (πολύ) βαθιές τσέπες...

Ναι δεν είναι για κατανάλωση τύπου lager :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγω δοκιμασα προσφατα την  Lagunitas IPA  και μπορω να πω οτι μου αρεσε πολυ.

Απο τη  αλλη δεν μου αρεσε καθολου η Strange Brew Jasmine India Pale Ale, πραγματικα παιζει να εινα η χειροτερη γευστικα μπυρα που εχω πιει ποτε, παρολα αυτα διαβαζω πολυ καλα σχολια, οποτε μαλλον γουστα ειναι αυτα.

Επεξ/σία από Menelaos83
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...