Προς το περιεχόμενο

Formula 1 2007


Sermac

Πρωτάθλημα 2007 - Ποιός θέλετε να το πάρει?  

1 μέλος έχει ψηφίσει

  1. 1. Πρωτάθλημα 2007 - Ποιός θέλετε να το πάρει?

    • Fernando Alonso
    • Lewis Hamilton
    • Giancarlo Fisichella
    • Heikki Kovalainen
    • Kimi Räikkönen
    • Felipe Massa
    • Jenson Button
    • Rubens Barrichello
    • Nick Heidfeld
    • Άλλος


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 411
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
Παρακαλώ ???

 

 

 

Εγώ πάλι βλέπω το πρωτάθλημα οδηγών να πάει σε οδηγό της Ferrari.

 

Η FIA τημωρεί την ομάδα και όχι τους οδηγοιύς ώστενα συνεχίζουν να ισχύουν τα συμβόλαιά τους. Αποκλείεται η ομάδα (McLaren) αλλά όχι οι οδηγοί, το πρωτάθλημα πάει στην Ferrari και πχ στον Raikkonen. Η ΜcLaren, "κρατάει" λίγο πίσω τους οδηγούς της και στην έφεση γλιτώνει το χρηματικό πρόστιμο, τα πρωταθλήματα πάνε στους κόκκινους (αφού σε αυτούς μάλλον θα έπρεπε να πάνε από την αρχή). Η McLaren και οι βρετανοί γενικότερα τη χρονιά αυτή "κέρδισαν" τον Hamilton. Oύτε γάτα ούτε ζημιά.

 

Μου θυμίζει την τιμωρία του Schumacher το '96 που του πήρανε τη 2η θέση στο πρωτάθλημα (και χέστηκε και ο Michael)

 

Chill out Δοκτωρ λάθος έκανα για τον πρωταθλητή (δουλεύω το ΣΚ και χθες είμουν στη δουλειά ενώ ήθελα να είμαι στο κρεβάτι μου και να κοιμαμαι).

 

Η FIA είπε στους οδηγούς να φέρουν οτι στοιχεία έχουν αλλιώς θα έχαναν την super licence. Άρα δεν τους τιμώρησε γιατί έδωσαν ότι στοιχεία είχαν (βασικά ότι δε μπορούσαν να κρύψουν ότι είχαν απ' ότι καταλαβαίνω). Αλλιώς θα τους έτρωγε η μαρμάγκα και αυτούς. Και η FIA χέστηκε βασικά για τους οδηγούς. Αστέρια μπορούν να γεννηθούν πολλά (να είναι καλά το μάρκετινγκ) και μπορούν να πεθάνουν εξίσου εύκολα.

 

Η ομάδα τιμωρήθηκε και πάει σε έφεση. Τα πρωταθλήματα δε καταλαβαίνω γιατί θα έπρεπε να πάνε στους κόκκινους εξ' αρχής? Σιγά την ομάδα και εν τέλει τα προβλήματα του μονοθεσίου της Ferrari δεν είναι αποτέλεσμα διαφθοράς της Mclaren. Το ότι η Mclaren έχει καλύτερα μονοθέσια δεν είναι κάτι που δε μπορούσε να γίνει και χωρίς αυτό το επεισόδιο.

 

Επίσης η βαθμολογία έχει ως προς στιγμήν τον Hamilton πρώτο και ο σημερινός αγώνας θα δείξει αν θα επαληθευτεί το σενάριο σου, να "αναγκαστεί" να πουλήσει το τίτλο που απ την αρχή της σεζόν διεκδικεί με το ταλέντο του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης η βαθμολογία έχει ως προς στιγμήν τον Hamilton πρώτο και ο σημερινός αγώνας θα δείξει αν θα επαληθευτεί το σενάριο σου, να "αναγκαστεί" να πουλήσει το τίτλο που απ την αρχή της σεζόν διεκδικεί με το ταλέντο του.

 

Δεν είπα ότι θα πουλήσει ο Hamilton τον αγώνα αλλά ότι θα τον "κρατήσει" πίσω η McLaren, είτε συνειδητά, είτε επειδή λίγων το μυαλό όλων εκεί πέρα είναι και σε άλλα θέματα πέραν του αγώνα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω αν αληθεύει αυτό που είπε ο Πουρναράκης στη χθεσινή μετάδοση του Alpha σχετικά με τον τρόπο που βγήκαν τα νέα στοιχεία, αλλά αν έγινε έτσι, ο Ron Dennis έχει @@.

Για όσους δεν άκουσαν, ο Alonso ήταν εκνευρισμένος (όπως πάντα) μετά την τιμωρία του στη Βουδαπέστη και απείλησε να βγάλει στη φόρα τις συνομιλίες που αφορούσαν τα στοιχεία που είχαν πάρει από τη Ferrari. Και αυτό που έκανε ο Ron Dennis ήταν να πάρει επι τόπου τηλέφωνο τον Ecclestone και να του πει ότι έχουν προκύψει νέα στοιχεία και ο Alonso θέλει να καταθέσει. Θα τον έστειλε αδιάβαστο τον μ...κα τον Ισπανό.

 

btw, αν και συμπαθώ τη Ferrari, επειδή δεν χωνεύω ούτε τον Alonso ούτε τον Kimi εύχομαι να πάρει το πρωτάθλημα ο Hamilton.

 

 

Edit Τελικά ο Dennis δεν πήρε τηλέφωνο τον Ecclestone αλλά τον ίδιο τον Max Mosley, πρόεδρο της FIA.

Κατά τα άλλα, ο σημερινός αγώνας πρέπει να ήταν από τους πιό βαρετούς που έχω δει. Το μόνο ενδιαφέρον ήταν αν θα μπορέσει να ανταποδώσει ο Hamilton το "τζαρτζάρισμα" που του έκανε ο Alonso στην 1η στροφή (πολύ μου αρέσει το συναδελφικό πνεύμα που υπάρχει μεταξύ τους :mrgreen: )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

btw, αν και συμπαθώ τη Ferrari, επειδή δεν χωνεύω ούτε τον Alonso ούτε τον Kimi εύχομαι να πάρει το πρωτάθλημα ο Hamilton.

 

Massa forever. Με τρελλένει ο τύπος. Αντιτουριστικός, μιζεριασμένη φάτσα, ψευδός! Πολύ τον γουστάρω! :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τον αγώνα αυτόν τον είχε από παλιά.

είναι ο καλύτερος στην πίστα αυτή.

για το πρωτάθλημα πρέπει να σπάσει Χαμι κ' Αλόνσο για να πάει στον Κίμι.

ο Μάσσα είναι μακρυά κ έχει λίγες ελπίδες.

πιστεύω πως δε το χάνουμε φέτος, προτιμώ Χάμι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλήθεια, έχω μια ερώτηση.

 

Οι υποστηρικτές Αλόνσο που φώναζαν πέρσυ για τον Σουμάχερ, τι έχουν να πουν που πέταξε έξω στην πρώτη στροφή ο Αλόνσο τον Χάμιλτον;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Κιμι επεστρεψε δυναμικα και νομιζωο τι εχει μεγαλο μελλον...ο ΑΛονσο τι θα κανει?

 

θα φαει σουτ του χρονου απο την mc laren και ψαχνει ομαδα!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πλέον τρέχει για τον εαυτό του.

αν μπορούσε να βάλει μια φόρμα από το σπίτι του αντί γι αυτή της ομάδας θα το έκανε.

νομίζω πως δεν θα ψάξει.. αλλά θα περιμένει να τον αρπάξουν οι φέροντες τα ευρά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εδώ:

http://www.mydrive.gr/components/com_fireboard/uploaded/files/wmsc_transcript_13_09_2007.pdf

 

θα βρείτε το πλήρες κείμενο της ʽδίκηςʼ ʽόπου αποκαλύπτονται τραγικές λεπτομέρειες για το επίπεδο κατασκοπίας από την McLaren στην Ferrari.

 

Προσωπικά πιστεύω ότι οι ενέργειες των Alonso & De la Rosa ήταν τουλάχιστον ανήθικες και ότι με την συμφωνία με την FIA την γλίτωσαν πολύ φτηνά.

 

Τεσπα, το παραπάνω κείμενο είναι μεν λογοκριμένο από την FIA, αλλά αν το κάνετε copypaste στο word θα δείτε το πλήρες κείμενο!

 

Η FIA έκανε πατάτα και απλά είχε μαυρίσει τα γράμματα (το νέο κείμενο στο fia.com είναι με σβισμένα τα λογοκριμμένα) ! Οπότε με την σειρά μας και εμείς μπορούμε να κάνουμε λίγη κατασκοπία!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...