Προς το περιεχόμενο

Speedtouch 585 και Linksys WAG200g


tex439

Προτεινόμενες αναρτήσεις

παιδιά έχω ένα πρόβλημα με το ρουτερ μου.

 

εχω κανει καινούργια συνδρομή και ο παροχεας μου μου έχει δόση το ρουτερ Speedtouch 585. μετα απο ενα τηλεφώνημα που τούς εχω κάνει ολα λειτουργούν κανονικά.

 

εγώ όμως τώρα θέλω να βάλω το δικό μου ρουτερ το Linksys WAG200g. οταν συνδέω την γραμμή του τηλεφώνου και το καλώδιο της ethernet μου δείχνει οτι συνχρονιζεται κανονικά αλλά ανάβει συνέχεια με κόκκινο χρώμα το λαμπάκι που γράφει ίντερνετ.

οτι και αν έκανα δεν μπορώ να έχω ίντερνετ με αυτο το ρουτερ. ενω με το speedtouch εχω κανονικά.

έχει αποθηκευτεί η διεύθυνση του προηγούμενού ρουτερ γιαυτό δεν με αφήνει να μπω με το linksys??

τι πρέπει να κάνω?

Ευχαριστώ πολυ εκ τον προτέρων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 47
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

φιλε πρεεπει να βαλεις το cd του Linksys και να κανεις τις ρυθμισεις που χρειαζεται η να μπεις στο interface του ρουτερ speedtouch.lan (γαι το speedtouch) μπαινεις στο interface του linksys και ξναγραφεις το ονομα και τον κωδικο που εχεις απο τον παροχεα οτενετ forthnet κτλ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν μπορείς να με βοηθήσεις λίγο περισσότερο φίλε..?

όταν βάλω το CD τι πρέπει να ρυθμίσω και ποιες είναι οι σωστές ρυθμίσεις που πρεπει να κάνω?

 

edit: δοκίμασα με διάφορες επιλογές με το wizard του cd αλλα καμιά δεν μου πετυχε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

de kserw akrivws to interface tou linksys...sto wizard pou einai aplotero logika...sou zhtaei na valeis username kai password pou sou dwse o paroxeas sou? ta vazeis swsta? mipws uparxei kapoio autodetect na ta vazei ola ta settings ta vasika aftomata kai esy apla na valeis user k pass?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

xexna to cd.tha mpeis sto linksys ip 192.168.1.1 kai tha kaneis tis rithmiseis .iparxoun sto site tis forthnet.b.tcp ip stin karta diktiou sto automata giati to speedtouch pezei me gateway 192.168.1.254 an thimame kala

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίτα τι λένε στη forthnet... Μήπως θέλει αναβάθμιση το firmware;

 

http://www.forthnet.gr/templates/support.aspx?c=10003817

 

 

NEO FIRMWARE ΓΙΑ ΤΑ LINKSYS WAG200G

 

 

Οι χρήστες ADSL που είναι κάτοχοι του Linksys WAG200G Annex A ( PSTN ) με έκδοση firmware 1.00.05 πρέπει πρώτα να κάνουν αναβάθμιση στην νεότερη έκδοση 1.00.09.

 

Για να κατεβάστε το Firmware πατήστε εδώ

 

Οι χρήστες ADSL που είναι κάτοχοι του Linksys WAG200G με firmware 1.00.09 ή και νεότερο συνίσταται να κάνουν αναβάθμιση στην νεότερη έκδοση 1.01.03.

Για να κατεβάστε το Firmware που αντιστοιχεί στο router σας:

 

Πατήστε εδώ για το μοντέλο WAG200G ΑΝΝΕΧΑ (PSTN γραμμή)

Πατήστε εδώ για το μοντέλο WAG200G ΑΝΝΕΧΒ (ISDN γραμμή)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

to firmware ienai gia alous logous alla as to perasei.b.exei bgei kai 1.01.05.episis ise sigouros oti thimase kala to password .elpizo namin exei kana paraxeno sibmolo po uden to blepei to linksys.afou einai kokino pare til stin forthnet na sou poun ti blepoun

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

file tex, exo kai ego to idio provlima.Mexri xtes ebaina kanonika sto internet me to wag200g, alla simera mou petakse to kokkino lambaki sto int.to ebgala kai dokimasa ti siemens cl-110 pou mou eixan steilei kai o tou thaumatos douleuei.Isos gia to idiokthto diktuo ths Forthnet na theloun mono to siemens.Kai

ego kolimenos san ki esena eimai.Opoios mporei as dosei kamia xeira..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ego pantos to paketara kai to filaksa giati den katafera akomi na mpo sto internet me auto. emina me to speedtouch.

 

tis dokimes oles tis ixa kani stin Kipro. tora gia ellada den ksero kata poso paizi kai ti ftei. an vris kamia lisi pes mou kai emena plzz

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...