Προς το περιεχόμενο

Speedtouch 585 και Linksys WAG200g


tex439

Προτεινόμενες αναρτήσεις

παιδιά έχω ένα πρόβλημα με το ρουτερ μου.

 

εχω κανει καινούργια συνδρομή και ο παροχεας μου μου έχει δόση το ρουτερ Speedtouch 585. μετα απο ενα τηλεφώνημα που τούς εχω κάνει ολα λειτουργούν κανονικά.

 

εγώ όμως τώρα θέλω να βάλω το δικό μου ρουτερ το Linksys WAG200g. οταν συνδέω την γραμμή του τηλεφώνου και το καλώδιο της ethernet μου δείχνει οτι συνχρονιζεται κανονικά αλλά ανάβει συνέχεια με κόκκινο χρώμα το λαμπάκι που γράφει ίντερνετ.

οτι και αν έκανα δεν μπορώ να έχω ίντερνετ με αυτο το ρουτερ. ενω με το speedtouch εχω κανονικά.

έχει αποθηκευτεί η διεύθυνση του προηγούμενού ρουτερ γιαυτό δεν με αφήνει να μπω με το linksys??

τι πρέπει να κάνω?

Ευχαριστώ πολυ εκ τον προτέρων

 

προφανως και εχεις βαλει τα username/password της συνδεσης σου στο "basic set up" tab του linksys, σωστα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 47
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
Διορθωνω.... θα κλειδωνε.... το ιντερνετ δε θα αναβε

 

τωρα το ειπες σωστα.τα λα8ος vpi vci απλα δεν σου δινουν ip αλλα sync εχεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

καλησπερα! Και εγω το ιδιο προβλημα εχω με το ρουτερ..μονο που περα απο το κοκκινο λαμπακι του ιντερνετ, δεν μπαινει καν στη σελιδα του ρουτερ για να μπορεσω να φτιαξω τις ρυθμισεις..τι να κανω???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα! Και εγω το ιδιο προβλημα εχω με το ρουτερ..μονο που περα απο το κοκκινο λαμπακι του ιντερνετ, δεν μπαινει καν στη σελιδα του ρουτερ για να μπορεσω να φτιαξω τις ρυθμισεις..τι να κανω???

 

καλως ηρθες.το συνδεουμε με καλωδιο μετα το κανουμε ρεσετ στα εργοστασιακα.αν ολα πανε καλα οταν παμε μετα στο pc start menu run kai meta cmd kai meta ipconfig enter 8α πρεπει να εχουμε κατι σαν αυτο

 

Ethernet adapter Local Area Connection:

 

Connection-specific DNS Suffix . :

IP Address. . . . . . . . . . . . : 192.168.1.33

Subnet Mask . . . . . . . . . . . : 255.255.255.0

Default Gateway . . . . . . . . . : 192.168.1.1

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

wag200g linksys και εγω

ρε παιδια στο web interface pass και username admin και admin βαζουμε ???? δε μπορω να μπω

 

καλως ηρθες.ναι αυτα βαζουμε.αλλιως καντο reset defaults με ενα σινδετηρα στιν μικρη τρυπα πισω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εκανα reset και μπηκα εκανα τις αλλαγες πατησα saving αλλα δε εβγαλε ουτε μήνυμα για επανεκκίνηση του router ουτε για αποθήκευση των ρυθμίσεων αν και αποθηκευτηκαν .

 

DSL Status: Connected

DSL Modulation Mode: G.dmt

DSL Path Mode: Interleaved

Downstream Rate: 10080 kbps

Upstream Rate: 1024 kbps

Downstream Margin: 6 db

Upstream Margin: 9 db

Downstream Line Attenuation: 16 db

Upstream Line Attenuation: 4 db

Downstream Transmit Power: 11 db

Upstream Transmit Power: 19 db

 

δε μου φαινονται καλα αυτα επρεπε να πιανω 24mbps (forthnet 2play)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...