Προς το περιεχόμενο

24 vs Prison Break


djsak2002

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Προσοπικα ξεκινησα με το 24 και κολλησα πολυ ασχημα μολις τελειωσα ολες τις σεζον πιαστικα με το prison break το οποιο με καθηλωσε. Πιστευω οτι ειναι η καλητερη σειρα που εχει παιχτει ποτε χωρις να θελω να ριξω το 24. Και το λεω αυτο γιατι οταν εχεις κατι σαν προτυπο (24) και το αγαπας τοσο πολυ, τοτε ειναι πολυ δυσκολο να ξεκολλησεις, να αγαπησεις και να ταξιδευψεις με καποιο αλλο (prison break). Κι ομως αυτο συνεβει. Περιμενω πως και πως την 3η σεζον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 49
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Εμενα προσοπικα το lost δεν μου πολυ αρεσε.ηταν πολη αργο και πολυ χωρις λογο μπλα μπλα, τωρα τελειωνω το heroes που το βαζω στην ιδια κλαση με το lost και θα συνεχισω με το dexter που εχω ακουσει πολυ καλα λογια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το allias ειναι μεσα στο προγραμμα να το παρακολουθησω αλλα δεν εχω ακουσει και τα καλητερα, τελος παντων οτι ειναι δηλαδη μια απλη συμβατικη σειρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Χμ.. σου άρεσε 24, και Prison Break (ακόμα και μετά τη 2η season) και δεν σου άρεσε LOST (το παράτησες στην αρχή) και Heroes.

 

Ok. Λοιπόν νομίζω σύμφωνα με τα παραπάνω ότι θα σου αρέσει ΠΑΡΑ πολύ το Alias, αλλά όχι το Dexter, (και μην πλησιάσεις καν το Carnivale -αυτό πάλι δεν περίμενα να το πω ποτέ lol).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιστευω οτι πρεπει να περιμενουμε μεχρι να προχωρησει και το Prison Break περισσοτερο ωστε να κρινουμε.Γιατι το 24 εχει βγαλει τουλαχιστον 3-4 σαιζον που τα σπανε ασχημα,μια αρκετα καλη,και μια πατατα.Απο την αλλη το PΒ εχει βγαλει μια απιαστη πρωτη σαιζον και μια αρκετα καλη δευτερη.(αλλα και παλι καλυτερη της 6ης του 24)

 

Το Alias ειχε 2 πολυ καλες σαιζον,μια καλη,και μετα το χαος.

 

Γενικα παντως,η πρωτη σαιζον του Prison πιστευω δεν πιανεται!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και μην πλησιάσεις καν το Carnivale -αυτό πάλι δεν περίμενα να το πω ποτε

 

δεν ειναι τοσο κολλητικο οσο τα αλλα, ομως το καλλιτεχνικο αποτελεσμα ειναι πολυ καλο, αυτη μουντιλα και η αισθηση του σκονισμενου τοπιου ειναι ολα τα λεφτα, σε μεταφερει αλλου. Το αλλο καλο ειναι οτι εχει μονο 2 κυκλους με 12 επεισοδια ο καθενας και δεν το παρατραβανε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Δε με κατάλαβες disqualified. Το Carnivale (και το Dexter, αλλά ας πιάσουμε το Carnivale) είναι πολύ καλή σειρά. Σίγουρα στο προσωπικό top 3. Αλλά αν το LOST φάνηκε αργό στον φίλο μας και δε θέλει το πολύ μπλα μπλα είναι κάπως μάταιο να ξεκινήσει το Carnivale.

 

Παντως το κάθε επεισόδιο από τα 12 κάθε κύκλου είναι τουλάχιστο ενα χορταστικό 50λεπτο κατα τη συνήθη τακτική του HBO. Επίσης, δεν πολύ σωστό το ότι "έχει μόνο δύο κύκλους". Κόπηκε στους δύο κύκλους. Η ιστορία έπρεπε (και πρέπει) να συνεχιστεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ προτιμώ 24 από Prison Break αν και το δεύτερο μου αρέσει και αυτό πάρα πολύ. Το Lost μου αρέσει επίσης αν και δεν μπορώ να μπω στο tripaki να φτιάχνω ατελείωτες θεωρείες για μια σειρά, άλλωστε έχουμε και δουλειές να κάνουμε...Επίσης εμένα μου αρέσει το 4400 πάρα πολύ αν και δεν έχω δει ακόμα την τελευταία season.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα απογοητευτείς μάλλον...όπως και εγώ... Μένουν 2 επισόδεια ακόμη για να ολοκληρωθεί η season και προσωπικά πιστεύω ότι είναι σκέτη βλακεία, σε αντίθεση με τις προηγούμενες 3...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαταρχάς, το 24 είναι μια κατηγορία από μόνο του.Μόνο κα μόνο λόγω "πραγματικού χρόνου" δεν μπορείς να το συγκρινείς με τα άλλα.

 

Το Prison Break όντως η 1ή σεζόν ήταν πάρα πολύ καλή αλλά η 2ή είναι ψιλο-μούφα.Λες και τα έχει προβλέψει όλα ο Νοστράδαμος ο Σκοφιλντ.

 

Για εμένα το Λοστ είναι από τις καλύτερες σειρές.Και άμα το παράτησες στα πρώτα επεισόδια έκανες μεγάλο λάθος.Και κατά την ταπεινή μου γνώμη αφού δεν έχεις δει ούε 1 σεζόν ολόκληρη,πόσο μάλιστα και τις 3, έιναι τελείως άκυρο που το κρίνεις έτσι.

 

Alias καλό ώς ένα σημείο.Χάλια 4ή σεζόν.Κάτι πάει να σώσει στην 5ή και τελευταία.

 

Dexter και Carnivale απίστευτες σειρές.Το Καρνιβαλ θα σου φανεί ότι πάει πολύ αργά ,γιατί όντως παέι.Το Ντεχτερ δεν βρίσκω γιατί να μην σου αρέσει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επειδη μιλατε για το carnivalle ειδα την πρωτη σεζον και μπορω να πω οτι ειναι η χηροτερη εως τωρα σειρα που εχω δει με διαφορα. Το lost εχω δει λιγο παραπανω απο την μιση 1η σεζον και δεν μπορω να εχω αντικημενικη αποψη αλλα δεν υπηρξε ουτε ενα σημειο που να με κρατισει. Πολυ μπλα μπλα πολλες αναδρομες και παρα πολυ αργο. Μπορει οταν ξεκινησε σαν σειρα (τοτε) να ηταν κατι καλο αλλα τωρα ειναι πολυ πισω σε σχεση με 24 και prison break. Οσο για την δευτερη σεζον του prison break πιστευω οτι σε συνδιασμο με την πρωτη δηλαδη μια κλειστοφοβικη σεζον ειναι μια απελευθερωση-λυτρωση σεζον που σε τραβαει και δεν σε αφινει. Σιγουρα δεν ειναο μουφα γιατι παιζει εναν αντιστροφο ρολο του 24.Τους κυνηγανε δεν κυνηγουν, προφανος λοιπον αν σου αρεσει το 24 σου αρεσει και η 2η σεζον του prison break. Τωρα οσο αφορα την 3η πολυαναμενωμενη σεζον, αν χειρηστουν σωστα το θεμα θα εχει πραγματικα μεγαλο ενδιαφερον. Το 24 εχει την μοναδικοτητα οτι ειναι σε πραγματικο χρονο αλλα στο prison break η καθε σεζον ειναι μοναδικη γιατι εχει εντελος αλλο σκηνικο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να σκεφτώ...Μεταξύ 24 και Prison Break ψηφίζω Battlestar Galactica! To κακό είναι ότι όταν οι περισσότεροι ακούνε sci fi τους έρχονται στο μυαλό ιστορίες για παιδιά (πχ Starwars) και φτηνιάρικες παραγωγές ενώ στη συγκεκριμένη περίπτωση μιλάμε όχι μόνο για πολύ καλά visual effects αλλά για -κυρίως- πολύ ενδιαφέρον-πιστευτό σενάριο, έξυπνους διαλόγους και χαρακτήρες δουλεμένους. Πολύ αδικημένη σειρά πραγματικά. Άμα δε παιζόταν σε καλωδιακό θα ήταν πολύ πιο δημοφιλής.

 

Τώρα σχετικά με 24 και Prison Break και εγώ κλίνω προς Prison Break γιατί πιστεύω ότι το 24 έχει κουράσει λίγο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω δει τις πρωτες 2 σεζον του 24 και τις δυο του Prison break. Αν και το πρωτο μου αρεσε, το prison break μου φανηκε καλυτερο. Κανενα ομως δε μου αρεσε περισσοτερο απο το lost.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...