Προς το περιεχόμενο

Ψύξη 7600gs?


pagratios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχω την 7600GS της υπογραφής και πιάνει θερμοκρασίες 53C-60C!!!Δεν ξέρω αν είναι φυσιολογικές!!!Μπορώ να κάνω κάτι?Η παθητική ψύκτρα που αναφέρεται στο λινκ του φορουμ είναι ίδια με της υπογραφής μου?Θα κάνει τπτ αυτή που αναφέρουν ή όχι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 63
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Γιατί άνοιξες καινούργιο topik και δεν ρώτησες στο άλλο λινκ?

Τέλος πάντων. Εγώ βλέπεις ποιά έβαλα με πατέντα και οι θερμοκρασίες που έχω είναι το πολύ 45. Αλλά η συγκεκριμένη κάρτα γραφικών είναι λίγο ιδιότροπη έτσι όπως έχει το gpu της και παίρνει λίγες ψύχτρες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να απαντήσουν στα σίγουρα!!!Στο λινκ από πάνω νομίζω αναφέρεται σε agp ενώ εγώ έχω pci-express!!Με λίγη μαστοριά μπαίνει δηλαδή το Zalman VGA VF900-CU ??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Εαν δε σκοπευεις να την υπερχρονισεις μη σε ενδιαφερουν οι θερμοκρασιες.

Εαν καει εχει εγγυηση...

 

 

Α και το ανοιγμα νεων θρεντ "Για να απαντήσουν στα σίγουρα!!!" δεν συνισταται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να απαντήσουν στα σίγουρα!!!Στο λινκ από πάνω νομίζω αναφέρεται σε agp ενώ εγώ έχω pci-express!!Με λίγη μαστοριά μπαίνει δηλαδή το Zalman VGA VF900-CU ??

 

σορρυ δεν ξέρω πως ακριβώς είναι αυτή η κάρτα αλλά άμα μοιάζει με την AGP τότε μπαίνει με μαστοριά όπως το λες αλλά υπάρχει κίνδυνος να σπάσει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αλλά αν θες να μάθεις κάτι και ρωτήσεις σε προηγούμενο θρεντ μπορεί να μην το κοιτάξουν!Αν κάνω λάθος συγγνώμη!!!Πάντως αν κατεβάσω την θερμοκρασία δεν θα έχω καλύτερη απόδοση στα games?

 

Επειδή έχει παθητική ψύκτρα παίζει να βάλω μόνοι ανεμηστηράκι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Θα δεις διαφορα με σκετο ανεμιστηράκι, αλλα ΜΟΝΟ στις θερμοκρασιες.

Στα games τι δαφορα θες να δεις δλδ?

Εκτος κι αν σκεφτεσαι να την υπερχρονισεις, που τοτε αλλαζει το πραγμα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

GeorgeMan νομίζω πως παίζει ρόλο και η θερμοκρασία. Εγώ πριν βάλω την ζαλμαν είχα (στο ίδιο παιχνίδι, στην ίδια ανάλυση) και είχα 1fps. Μετά την ψύχτρα και ακόμα μετά από ώρα παιξίματος είχες πολλά παραπάνω...εννοώ δεν μπορούσες να τα μετρήσεις με το μάτι :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Τοτε ισως η καρτα σου θερμαινοταν τοσο πολυ (πανω απο τα ορια του κατασκευαστη), που εκανε slow down για να μην καει.

Σε τετοια περιπτωση μπορεις να την επιστρεψεις για RMA.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για αυτό ρωτάω εσάς!!!Δλδ εκτώς από την θερμοκρασία κάτω αν δεν την υπερχρονισω δεν θα υπάρχει θέμα για καλύτερη απόδοση!! Άρα ας την αφήσω έτσι αφού δεν πρόκειται να την υπερχρονίσω, στο μέλλον βλέπουμε!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω την 7600GS της υπογραφής και πιάνει θερμοκρασίες 53C-60C!!!Δεν ξέρω αν είναι φυσιολογικές!!!Μπορώ να κάνω κάτι?Η παθητική ψύκτρα που αναφέρεται στο λινκ του φορουμ είναι ίδια με της υπογραφής μου?Θα κάνει τπτ αυτή που αναφέρουν ή όχι?

 

Απορώ πως έβγαλες άκρη από το thread που παραθέτεις!

Οι θερμοκρασίες που αναφέρεις δεν είναι υπερβολικές για την συγκεκριμμένη κάρτα.

Μπορείς να δεις μείωση βελτιώνοντας τη ροή του αέρα μέσα στο κουτί.

Στις παρακάτω σελίδες της Zalman θα βρεις οδηγίες για την τοποθέτηση της ψύκτρας.

VF-900 Cu

VF-900 Cu LED

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια η zalman vf-900 δeν κανει για agp πρεπει με πολυ προσοχη να ανοιχτουν η τρυπες της καρτας αλιος δεν φτανουν τα ποδαρακια.η αποσταση ειναι 8 ποντους και η zalman εχει 7.5 λοιπουν 5 εκατοστα που τα κερδιζεις με το ανοιγμα φυσικα με πολυ μεγαλη προσοχη να μην κοπει καποια γραμμη στην καρτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...