Προς το περιεχόμενο

Ψύξη 7600gs?


pagratios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 63
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

@Pagratios: Το scan for artifacts button, ουσιαστικά ψάχνει για τυχόν σκουπιδάκια, κίτρινες γραμμές, παραμορφωμένα χρώματα που θα υπάρξουν όταν ζορίσεις πάρα πολύ την κάρτα σου :wink: Σε προειδοποιεί ουσιαστικά, ότι πρέπει να ηρεμήσεις λίγο με τα "παραπάνω" MHz :grin: Αν και πολλές φορές το Ati Tool ψεύδεται, αφού και artifacts να σου βγάλει, αν δεν κολλήσει το pc πάει να πει ότι δεν υπάρχει πρόβλημα ακόμα και ένα bench να θες να τρέξεις :wink: Τα artifacts θα εμφανιστούν, αν πατήσεις το show 3D view button και ζορίσεις αρκετά την κάρτα σου ... Π.χ.

 

Max Core/Clock wo Artifacts 600/526.5 MHz

 

18829241mu6.th.png

 

Για να δούμε τώρα τί θα γίνει αν ανεβάσουμε ακόμα περισσότερο το Memory Clock ... :grin:

 

72186436za5.th.png

 

Do you see the yellow dot ? Here's an artifact ... :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα κοίταξα την κάρτα και είδα ότι δεν έχει πάνω pin για ρεύμα άρα αγοράζω αυτό και έιμαι οκ???

 

Το πήρα κ εγω πριν περίπου μια βδομάδα για να βάλω ενα ακόμα fan στο κουτί μου, πολύ πολύ φθηνή (0,8ε) κ καλή λύση κατά τη γνώμη μου. Μονο που δεν θα μπορείς να δεις μετά σε τη ταχύτητα δουλεύει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για την ψύκτρα κάνει?

 

Edit: Μήπως να βάλω με τον ανταπτορα το fan του κουτιου(120mm) και στην mobo να βάλω την ψύκτρα να βλέπω τις ταχύτητες?Η καλύτερα την ψύκτρα στον αντάπτορα αφού έχει το controller?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω πιστεύω οτι ειναι καλύτερα να βάλεις τη ψήκτρα πάνω στη mobo και το fan απευθειας στο psu μεσο του ανταπτορα. Ετσι κ αλλιώς το φαν του κουτιού δεν μπορείς να το ρυθμίσεις κ σε τίποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το αγόρασα!!!Το τοποθέτησα κιόλας!!Στάθηκα και τυχερός πλήρωσα στο e-shop το απλό και είχε μέσα το αυτό με το led!!!Κατέβηκε αμέσως η θερμοκρασία από 55 σε 45!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

Την έχω δανείσει σε έναν φίλο και θέλω να μου πει κάποιος τις συχνότητες για να τις δοκιμάσω ώστε να παίζει καλύτερα. μην φανταστείς ότι είναι κανένας gamer απλά να παίζει το pro9 άντε και το 10!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το pro το 9 το παίζει σε high 1024x768 πάρα πολύ καλά, χωρίς κολλήματα. Γιατί να μην παίζει το 10(δεν ξέρω τι γραφικά θα έχει αλλά!).Όταν το είχα κάνει στον δικό μου υπολογιστή o/c έπαιζε το lost planet πολύ καλύτερα από ότι πριν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...