Προς το περιεχόμενο

Τι είναι το ίντερνετ;


lefi

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 45
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
  • Moderators

Προσοχή: Γράψτε μόνο με ελληνικούς χαρακτήρες. Τα μηνύματα γραμμένα με greeklish διαγράφονται

ακριβως πανω απο το συντομο ποστ ριπλάι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
απαγορεύεται, εε? :oops:

 

Προσοχή: Γράψτε μόνο με ελληνικούς χαρακτήρες. Τα μηνύματα γραμμένα με greeklish διαγράφονται

 

Το λέει σε κάθε reply box, πάνω-πάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

aledjo!!θελω να φτιαξω ενα κοματι στον υπολογιστη μου να ειναι ιδιο στο στυλ του armin van buren.

ΠΕΣ ΜΟΥ ΤΙ ΠΑΤΑΩ!!!

:mrgreen::mrgreen::mrgreen:

\

 

αυτο δεν ειναι τιποτα. μια αλλη μερα με περνει τηλεφωνο και μου λεει:

-ακουσα οτι στο psp μπορω να παιξω αντιγραφη παιχνιδια απο το ιντερνετ

- ναι

- ΠΕΣ ΜΟΥ ΤΙ ΠΑΤΑΩ!

 

εχει γινει ατακα με αυτον το φιλο μου.

καθε φορα αναριωτιεμαι πως γινεται να μην περνει χαμπαρι απο το υπολογιστη και ιντερνετ αλλα να μπορει να τερματιζει οτι παιχνιδι πεσει στα χερια του!

playstastion & psp!

 

εγω δεν εχω τερματησει κανενα παιχνιδι στη ζωη παραμονο το underground 1.

οσο και αν εχει προσπαθησει.

 

πως γινεται αυτο? εμενα δουλευει το δεξι μερος του εγκεφαλου μου και αυτουνου το αριστερο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν κατσει κατω καποιος να μαθει βασικες λειτουργειες απο μονος του, οτι και να του λες δεν περνει χαμπαρι, εγω μαθαινω τον λογιστη μου που ειναι 70 χρονων εχει ppc και laptop ακομα δεν εχει καταλαβει οτι σε σελιδες του internet κανουμε ενα κλικ και οχι διπλο, ενα φιλαρακι με τραβαει τρεις φορες την βδομαδα σπιτι του για να του κανω επισκευη στο pc, η οθονη οταν βαζω παιχνιδι ειναι μαυρη νομιζω οτι φταιει το mtorrent? το αρχειο που κατεβαζω λεει iso, ειναι για pc ή ps2, παιχνιδι ειναι ή ταινία? οταν βλεπω video στο youtube μου κολάει το pc (αργει να φορτωσει) που να το παω για service? τελος παντων ειναι να το εχεις και λιγο μέσα σου και δεν ειναι καθολου θεμα εξυπναδας ή ηλικιας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

internet:

the large system of connected computers around the world which allows people to share information and communicate with each other using email (= electronic mail).

 

Από το λεξικό Cambridge Advanced Learner's Dictionary.

 

Νομίζω αυτός ο ορισμός είναι καλός για θείους, θείες, μπαμπάδες, μαμάδες. Το τι είναι computer το ξέρουν γιατί μάλλον το έχουν πληρώσει !!! (πλακα κάνω)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με έχει απασχολήσει το θέμα, να μάθω δηλαδή κάποιον άσχετο συνήθως ηλικιωμένο. Το βλέπω το θέμα με συμπαθεια και ενδιαφέρον. Με νέους δεν ασχολούμε θεωρώ ότι όλοι πρέπει να ξέρουν κάποια πράγματα...

 

Νομίζω ότι η προσέγγιση που πρέπει να γίνει είναι απο την πλευρά της χρήσης του internet, πχ για μιά θεία πρέπει να της λέμε τον καιρό για να απλώνει τα ρούχα! ή το λαχείο...

Αρχισα με έναν παππού ο οποίος έπερνε τηλ την υπηρεσία του ΟΤΕ για να μάθει τα αποτελέσματα του ΠΡΟΠΟ. Του είπα ότι θα του τα δείξω εγώ στο internet και αυτό του άρεσε, ειδικά όταν τα τυπώναμε.

Μετά μπήκαμε στην σελίδα ένός φίλου ποτοποιοίου, στην επαρχία. Επαθε πλάκα, ήθελε να δώσει παραγγελία!!!

Τον πήγα στην βιομηχανία που δούλευε παλιότερα, και μετά στον Λευκό Οίκο, όλα αυτά του άρεσαν

Μετά τον βοήθησα να βρεί κάτι έπιπλα κουζίνας, μάρκες μαγαζιά χρώματα κλπ... χάρηκε πολύ, μάλιστα η γιαγιά έκανε την δήλωση "θέλω να μάθω αυτό το πράμα"!!! ενώ δεν άγγιζε ούτε κινητό.

Ο παππούς έμαθε να μπαίνει στο ιντερνετ και να το χρησιμοποιεί.

Όλα αυτά με γραμμή pstnκαι isdn, μέχρι τα τέλη του 2003. Αρχές του 2004 ο παπούς μας "άφησε" :-(

Μετά ασχολήθηκα και με θείους και φίλους ηλικιωμένους.

Αφού λοιπόν χρησιμοποιεί κάποιος το internet, μετά αρχίζει να ρωτάει πως? γιατι? τι? κλπ. Τότε του λέμε τα περί δικτύων κλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...