Προς το περιεχόμενο

Σε πόση ώρα μπουτάρει το pc σας;


SL9S9

Προτεινόμενες αναρτήσεις

κανει γυρω στο 1,5-2 λεπτα (φορματ δεν εχω κανει ποτε:oops:)

αλλα να ρωτησω κι εγω κατι? οσοι εχετε msn messenger κανει τοση πολλη ωρα να φορτωσει η μονο σε μενα συμβαινει αυτο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 168
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
  • Moderators

Και να το απενεργοποιησει την επομενη φορα που θα το ανοιξει θα ανοιγει μονο του....

Εμενα στο κατεβαστηρι ανοιγει σε 5-6sec.

Στο κανονικο pc τοτε που δουλευε (8800GTX, C2d 3,2GHz oc'ed, 2GB ddr2 960MHz ram) εκανε περιπου μισο λεπτο....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nai apo msconfig ksanampenei alla apo ekei oxi.Ayto mporei na kanei o heatwave kai na einai mia xara.EPishs exete sto noy sas mia fora ton mhna na adeiazete ta periexomena toy fakeloy prefetch c:/windows kai diagrafete ayta poy exei o fakelow prefetch.Ekei apo8hkeyontai syntomeyseis gia oti programmata i arxeia anoigete poy thn epomenh fora na anoigoyn pio grhgora.Meta poy 8a ta sbhsete sto prwto boot 8a argei ligo na anoksei progs san na ta anoigete prwth fora alla meta apo 2-3 boot 8a petaei.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εναρξη -> εκτελεση -> msconfig πατας enter -> εκκινηση και απενεργοποιεις το messenger :) δεν ανοιγει ποτε ξανα στην εκκινηση

 

An to kaneis ayto kai akneis restart to pc den anoigei thn nprth fora alla meta otan to ksananoikseis to msn 8a mpei pali aytomata sto msnconfig na xekinaei me to boot.Opote kante ayto poy sas eipa.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικα το εχω απενεργοποιησει μεσω msconfig εδω και 2 χρονια και δεν εχει ανοιξει ποτε... Δεν ειχα συναντησει ποτε τετοιο προβλημα. Ισως εχει να κανει και η επιλογη που λετε πιο πανω μεσω messenger... Και ναι δεν εχω κανει φορματ 2 χρονια τωρα :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Ναι αυτο ελεγα κι εγω, ετσι και το ανοιξεις εστω και μια φορα ομως θα αρχισει παλι να ανοιγει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το PC (AMD 4200+, 2gb ram 667Mhz με Vista x64) κάνει περίπου 3 λεπτά με μπόλικη σαβούρα στο startup όμως. Το μάκμπουκ (2.2Ghz, 2gb ram 667Mhz) κάνει το πολύ 30" συν όσο μου πάρει να πληκτρολογίσω τον κωδικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ειμαι και σιγουρος αλλα πρεπει να ειναι καπου 20 δευτερολεπτα (δεν το εχω χρονομετρησει παντως). :mrgreen:

Αλλα εχει πανω μονο το AVG και τιποτε αλλες @@ που να τον βαραινουν.

Μπορει να εχω στησει Visual Studio και διαφορα μαθηματικα πακετα ή κι αλλα προγραμματα σχεδιασης κλπ αλλα αυτα δεν τρεχουν στο παρασκηνιο.

 

χωρις να θελω να γινομαι κακως δν νομιζω πως παιζει κατι τετοιο...:mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...