Προς το περιεχόμενο

Σε πόση ώρα μπουτάρει το pc σας;


SL9S9

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σε μενα με xp sp2 μπουταρει σε 5-6 δευτερα ο φορητος και τον εχω κανει τουρμπο με εεκινηση μονο τα προγραμματα που απαιτουνται. Εξαλλου αμα τον προσεχεις κανει θαυματα...Αναφερομαι οταν εμφανιζεται το λογοτυπο των win και μετα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 168
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
Ναι αλλα τι σκληρό έχεις και το borad; Amd ή core 2 duo;

 

exo core 2 duo 2,13 Mhz(no overclock) skliro 320 Gb kai exo kai xp kai vista ston idio diko pou einai psilogematos...vasika,apo to msconfig exo afisei gia autorun mon oti einai aparaitito kai exo polu kalli synoliki psiksi(5 fans kai gia cpu zalman 9500)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η ψύξη δεν έχει σχέση γιατί τότε και εγώ με νερό και 15 fans που είμαι έπρεπε να κάνω boot σε 1 sec :D

 

21century 5-6 sec χλομό το βλέπω 3-4 θέλει μονο να περάσει το P.Ο.S.T ένα φορητό σε 2 sec δηλαδή κάνει boot τα χρ σου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

exw mpei sto trypaki na parw tus 74arides me 16mb cache :twisted:

 

h ousia me aftous tus diskous se raid den einai toso to boot oso to poso aneta doulevei to sistima sto fortoma programatwn kai games. nio8eis pos oti kai na tu ri3eis den 8a katalavei ... :-D

 

Πάρτους!!! Έστησα πρόσφατα Η/Υ για πελάτη με 2 τέτοιους σε RAID 0.(Athlon 6000+, 2GB RAM)

Εγκατάσταση Win XP Pro SP2 σε 6:23 (To cd των XP ήταν auto)

Reboot σε 23".

Είχαμε μείνει λ@λ@κες με το σύστημα...

Δυστυχώς το απόγευμα ήρθε και το πήρε :(

 

 

Υ.Γ: Είχα ακούσει ότι οι Raptor κάνουν εκοφαντικό θόρυβο. Εμένα normal μου ακόυστηκαν άσε που έχω ακούσει απλούς των 7400 να κάνουν σαν τρένα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

iced το φανταστικά αλλα δεν το λέει και πουθενά

 

PS πάρτε Scasi 15k HDD's και θα δείτε ταχύτητες μετά :) όταν εγώ έστησα το raid στην δουλειά είχα μείνει με το στόμα ανοιχτό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

iced το φανταστικά αλλα δεν το λέει και πουθενά

 

PS πάρτε Scasi 15k HDD's και θα δείτε ταχύτητες μετά :) όταν εγώ έστησα το raid στην δουλειά είχα μείνει με το στόμα ανοιχτό

 

Καλά δεν είναι και δύσκολο να το φανταστώ αλλά.... από φράγκα ανεβαίνεις αρκετά...

Να φανταστώ ότι οι scsi μπήκαν σε Server ή Workstation και όχι σε απλό PC...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμένα για να μπουτάρει κάνει λιγότερο απο 2 δευτερόλεπτα.Έχω catalyst,kaspersky,msn,ati tools,quicktime και ένα πρόγραμμα για το κινητό στην εκκίνηηση και ανοίγει πολύ γρήγορα.Δεν χρείαζετε καν να περιμένω να ανοίξει με το που με βγάζει στην επιφάνει (ταχύτατα) αμέσως πατάω έναρξη και τρέχω το αγαπημένο μου game

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα ακούσει ότι οι Raptor κάνουν εκοφαντικό θόρυβο
Ε ι να κανουμε γουργουριζουν λιγο! Αυτο με τον θορθβο των ραπτορ εχει καταντησει αηδια, και η ferrari θορυβο κανει αλλα δεν ειδα να ενοχλει κανεναν "ουτε να λεει δεν την παιρνω γιατι κανει θορυβο"

 

Στο θεμα: Και εγω ενα 150αρη εχω και λεω σιγα σιγα να τον ζευγαρωσω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμένα για να μπουτάρει κάνει λιγότερο απο 2 δευτερόλεπτα.Έχω catalyst,kaspersky,msn,ati tools,quicktime και ένα πρόγραμμα για το κινητό στην εκκίνηηση και ανοίγει πολύ γρήγορα.Δεν χρείαζετε καν να περιμένω να ανοίξει με το που με βγάζει στην επιφάνει (ταχύτατα) αμέσως πατάω έναρξη και τρέχω το αγαπημένο μου game

 

Ειναι δυνατον να σου κανει λιγοτερο απο 2 δευτερολεπτα!!!!:confused::confused:

απο που μεχρι που μετρας??

 

εμενα απο την στιγμη που θα πατησω το κουμπι για να ανοιξει μεχρι την στιγμη που θα μπει στην επιφανεια εργασιας και θα φορτοσει τα προγραματα που εχω στο start up,εχει φυγει η κλεψυδρα και μπορω να κανω δεξι κλικ-->ανανεωση κανονικα, μου κανει 1:15!και εσεις αυτο δεν μετρατε?

 

ΑΑ να πω οτι δεν μου εμφανιζετε η post οθονη.δεν ξερω γιατι!!

 

 

Το pc μου ειναι P4 2.4ghz ram 1 gb sta 333mhz,kai 2 sata δισκους sta 7200rpm !!

λειτουργικο xp sp2 και τα προγραματα στο start up ειναι:kasperksy,nvidia driver/utility,idm,mobo audio driver/utility+ ενα crack programataki το οποιο ειναι Virtual flashaki

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφού εχεις ΑΤΙ... O harlek λέει προσθέστε 20-30 sec για τους catalyst drivers...

Δεν είναι απαραίτητο να έχεις catalyst suite, μπορείς να βάλεις μόνο τους drivers ;-)
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...