Προς το περιεχόμενο

Σε πόση ώρα μπουτάρει το pc σας;


SL9S9

Προτεινόμενες αναρτήσεις

πια είναι η μητρική σου Motherboard = Board γιατί αν έχει κανέναν sata κοντρόλερ πάνω 25 sec από το πάτημα του κουμπιού δεν τα έχεις με κανένα θεό :) φιλικά πάντα

 

ta xaraktiristika tis Motehrboard,CPU kai HD mou (i photo apo EVEREST ine travigmeni)

 

erhtrhtqd8.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 168
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Loipon.. Athlon Xp 1600+

1 .Win xp 60 sec meta apo format (ayth th stigmh pano apo 2 min)

2. Evil lite xp ligotero apo 20 sec . Kai an lavoyme ypopsin oti 6-7 sec thelei na kanei toys elenxoys to bios klp, sthn oysia bootarei se 14-15 sec , kai den kano plaka mias kai ayta gia 5 kai 6 deyterolepta poy diavazo parapano einai p@paries.

Aplos skliros diskos 200 giga ,oyte raptores oyte tipota. Tha moy peite ti einai ta Evil lite xp . Einai mia tropopoihmenh ekdosh ton windows xp, poy eixa katevasei apo torrent prive site, sthn prospathia moy na kano ena multimedia pc na fortonei to dinaton grigorotera. Dokimasa kamia 15aria diaforetikes ekdoseis windows, poy parepiptontos sto diko moy pc toylaxiston kamia den doyleye sosta. Mono ayth h sigekrimenh. Malista oti efarmogh kai an exo dokimasei doyleyei mia xara. Den yposthrizei elinikh glosa. Exo kai thn kanonikh ekdosh ton win xp , kai thn tropopoihmenh me dual boot , kai opote thelo trexo thn tropopoihmenh opoy sthn oysia thn exo metatrepsei se ena multimedia pc, me skystar 2 pano klp. (Exo ftiaksei ena dreambox poy trexei win kai oxi linux sthn oysia) .. Ayta apo emena.

na kai ena palaio link tote poy prospathoysa na setaro ayth thn ekdosh ton win kai xreiazomoyn vohthia.

http://www.insomnia.gr/vb3/showthread.php?t=188966&highlight=evil+lite

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

48 sec και με αποδείξεις :) από τελείως κλειστό μέχρι να φορτώσουν όλα τα προγράμματα στο startup :) το τελευταίο είναι το bleutooth δείτε το εικονίδιο στην επιφάνεια εργασίας μου :D 15 sec θέλει μόνο η striker :P

χαμηλώστε τα ηχεία σας είχα τον ενισχυτή μου δυνατά :mrgreen:

http://video.google.com/videoplay?docid=5629632423287079203

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμένα για να μπουτάρει κάνει λιγότερο απο 2 δευτερόλεπτα.Έχω catalyst,kaspersky,msn,ati tools,quicktime και ένα πρόγραμμα για το κινητό στην εκκίνηηση και ανοίγει πολύ γρήγορα.Δεν χρείαζετε καν να περιμένω να ανοίξει με το που με βγάζει στην επιφάνει (ταχύτατα) αμέσως πατάω έναρξη και τρέχω το αγαπημένο μου game

 

μόνο απο την επιλογη του χρήστη εννοι ρε παιδια ....

 

και Vatos Locos καλο το pc ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Meta apo xronometrisei pou ekana molis twra exoume kai leme apo to patima ews to pc na einai plirws fortomenw me ola.. thelei 2min+6sec

sto sistima mou trexoun winxp me sp2 edw kai 7mines

to pc apo hardware einai

2006011670209684047_rs.jpg

 

a kai mia karta tileoraseis aytes me to bt878 chipaki

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Meta apo xronometrisei pou ekana molis twra exoume kai leme apo to patima ews to pc na einai plirws fortomenw me ola.. thelei 2min+6sec

sto sistima mou trexoun winxp me sp2 edw kai 7mines

to pc apo hardware einai

2006011670209684047_rs.jpg

 

αυτό ναι :) απόλυτα φυσιολογικό νούμερο όχι σαν κάτι αλλα που γράφουνε 10-20 sec :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Να βαλω & εγω τα δικα μου:Απο το πατημα του ανοιγμαtoς του H/Y μεχρι την επιλογη Χρηστη 55 sec.Απο εκει & μεχρι πληρως φορτωμενα ολα 2 min & 6.Αυτο ειναι το συνολικο & βρηκα αυτη την στιγμη.Μονο θελω να; ρωτησω:Οταν δουλευουμε & θελουμε να κλεισουμε τον H/Y,εμενα μου κανει 1 λεπτο & 15 sec.Δεν ειναι πολλα αυτα? Τι λετε?

Βαζω & μια εικονα.

 

http://img526.imageshack.us/img526/4899/giorgosey1.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το shutdowsn διαφοροποιείται πάντα ανάλογα ποσο φορτωμένη είναι η μνήμη σου ποσα προγράμματα έχεις ανοιχτά και τι αλλαγές έχεις κανεις στο λογισμικό σου όπως καταλαβαίνεις ανάλογα το βάρος της χρήσης σου το pc έχει να αποθηκεύσει περισσότερα η λιγότερα πράγματα οποτε κάνει και τον ανάλογο χρόνο ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το shutdowsn διαφοροποιείται πάντα ανάλογα ποσο φορτωμένη είναι η μνήμη σου ποσα προγράμματα έχεις ανοιχτά και τι αλλαγές έχεις κανεις στο λογισμικό σου όπως καταλαβαίνεις ανάλογα το βάρος της χρήσης σου το pc έχει να αποθηκεύσει περισσότερα η λιγότερα πράγματα οποτε κάνει και τον ανάλογο χρόνο ;)

 

Α,μαλιστα,καταλαβα. Πληρως κατανοητα.Ευχαριστω πολυ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί προηγουμένως αλλά το πόσο γρήγορα μπουτάρει ένας πησις δεν είναι καθόλου ενδεικτικό των δυνατοτήτων του.Πέρα από το λειτουργικό του αλλά και τα προγράμματα που φορτώνει σημαντικό ρόλο παίζει και η μητρική με τους ελέγχους και άλλα συναφή πράγματα που κάνει. Πάντως ο καλύτερος τρόπος να χρονομετρήσετε το μηχάνημά σας είναι να δημουργήσετε ένα αρχείο κενο νοτπαδ και να το βάλετε στο φάκελο startup των παραθυριών.Έτσι θα σταματάτε το χρονόμετρο μόλις εμφανιστεί τουτο.

 

Πες μου πως γινεται αυτο,δηλ.τι κινησεις πρεπει να κανω, για να φτιαξω ενα αρχειο κενο & να μπει στο startup? Ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

40 δευτερόλεπτα με αυτά στην εικόνα να τρέχουν

37700081vv9.th.jpg

 

απλά με τίποτα :-) χωρίς να το λέω με κακια 40 sec από το Power up δεν παίζει με κανένα θεό και με τόσο φορτωμένο tray :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...