Προς το περιεχόμενο

Ο γάμος σκοτώνει τον έρωτα?


Rose_mary

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας, Με λένε Μαρια και εχω ενα προβλημα. Ειμαι παντρεμενη εναμιση χρονο και τα πραγματα δεν πανε καλα.

Με τον συζυγο μου πριν παντρευτουμε ειχαμε υπεροχη σχεση για τεσσερα ολοκληρα χρονια. Ειμασταν και οι δυο πολυ ερωτευμενοι αναμεταξυ μας. Με το που παντρευτηκαμε ομως αρχισαν ολα. Εκεινος αλλαξε, δεν μου δινει σημασια, με παραμελει, δεν θελει να συζηταμε, δεν θελει να κανουμε πραγματα μαζι, συνεχεια ειναι κουρασμενος και γενικοτερα αδιαφορει για τα παντα. Για παραδειγμα ενω παλια μου εκανε συνεχεια εκπληξεις φετος ξεχασε ακομα και τα γεννεθλια μου...

Εγω κανω τα παντα για να τον ευχαριστησω, δεν παραμελω την εμφανιση μου ακομα και μεσα στο σπιτι, τον φροντιζω οσο μπορω μιας που δεν εργαζομαι ομως δεν μπορω να καταλαβω γιατι ειναι ετσι. Τοσο πολυ αλλαζει ενας αντρας με το γαμο? Ειμαι πραγματικα σε απογνωση και δεν ξερω τι να κανω για να ξαναδωσω πνοη στην σχεση μας. Να του κανω κουβεντα?

Ευχαριστω πολυ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 195
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

δε διάβασα καν το ποστ, ναι ο γάμος σκοτώνει τον έρωτα, άμα είσαι φέηκ ακάουντ και έχεις μπει να σπαμμάρεις θα βρω που μένεις και θα σε σκοτώνω μέχρι να πεθάνεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειμαστε γουρουνια... Απλα και ομορφα... Οταν εχεις κατι σιγουρο δεν του δινεις σημασια... Κανε τον να ζηλεψει με εναν ψηλο μελαχροινο 24χρονο... Περιμενω pm:mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο μου το ειπε και η φιλη μου lighter 122 αλλα ο συζυγος μου δεν μου εχει δωσει δικαιωμα να πιστευω οτι εχει φιλλεναδα. Δεν θα χειροτερευε τα πραγματα κατι τετοιο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγγνώμη, αλλά 1.5 χρόνο νιώθεις άσχημα και δεν του το έχεις πει ακόμα; Δεν μπορώ να φανταστώ μια τέτοια σχέση. Εγώ όταν αισθάνομαι άσχημα στη σχέση μου, θα το συζητήσω με την κοπέλα μου μέσα στην επόμενη 1.5 ώρα.

 

Για μένα, και από τη στιγμή που έχεις αποφασίσει να περάσεις τη ζωή σου μ' αυτόν τον άνθρωπο, συζήτησε το. Άμα δε νιώθεις ότι μπορείς να πεις τα πάντα στον άνθρωπο σου, τότε τι να το κάνεις; Πρέπει να σε απελευθερώνει η σχέση σου από το φόβο του να μπορείς να πεις πράγματα για τα συναισθήματα σου. Πρέπει να είναι κάτι σαν τέχνη, να σε βοηθάει να διαλογιστείς. Καλά και τα παιχνίδια και οι εκπλήξεις και ερωτισμός και το "περνάμε καλά", αλλά γι' αυτό ακριβώς λένε όλοι ότι το σημαντικότερο σε μια σχέση είναι η επικοινωνία. Γιατί αυτό είναι το πρώτο πράγμα που αναζητούν οι άνθρωποι από τη στιγμή που γεννιούνται.

 

Ελπίζω να προσπαθήσεις.

 

Α, και να μη σε σκοτώσει ο Λούσιφερ μέχρι να πεθάνεις. Ας σταματήσει νωρίτερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προφανως εκανα πλακα...

Χαιρομαι τουλαχιστον που επελεξες να το συζητησεις πρωτα με φιλους σου πριν μπεις σε ενα φορουμ...

Απο εκει και περα, ναι θα τα χειροτερευε τα πραγματα, οποτε η μονη λυση ειναι να το συζητησεις και με τον συζυγο σου...

Στην χειροτερη αν καταλαβετε οτι κανατε λαθος διαλυστε το...

Και ναι ο γαμος σκοτωνει τον ερωτα, οποτε μπορει απλα να συμβαινει αυτο, να το δεχτειτε και να συνεχισετε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχας σας ευχαριστω για το ενδιαφερον σας. Τα πραγματα εχουν ως εξης. Εχω ηδη προσπαθησει να του κανω κουβεντα για την σχεση μας αλλα μια ειναι κουρασμενος μια δεν εχει ορεξη και κοβει την κουβεντα παντα με νευρα. Μου πεταει ενα ξερο Ασε μας ρε Μαρια ολα καλα πανε και φευγει. Απο την μια σκεφτομαι μηπως ολα ειναι μεασ στο μυαλο μου απο την αλλη ομως δεν εξηγηεται το οτι ειναι γενικα πολυ ψυχρος μαζι μου σε ολους τους τομεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ακομα να ποσταρει καποιος το ανεκδοτο που ο αντρας ελεγε εχασε η ομαδα αλλα νταξι μου κατσε η γυναικα , και η γυναικα εγραψε εκθεση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπομονή .... !! :mrgreen:

Βλέπεις πριν το γάμο οι σκέψεις είναι τελείος διαφορετικές. Δεν σκέφτωνται δουλειά και τέτοια παρά το πως θα βρεθούν μαζί κλπ κλπ.

Μετά το γάμο είστε πλέον μαζί οπότε οι σκέψεις αλλάζουν. Πως θα βγεί το νοίκι και οι λοιπές υποχρεώσεις κλπ κλπ κλπ....

Κάπως έτσι έχουν τα πράγματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και η μανα μου που τα ζει απο κοντα τα ιδια μου λεει,υπομονη.αλλα τι υπομονη,αμα ειναι να ζω μια ζωη συμμετρικα?δεν μπορω να φανταστω οτι αυτος ειναι ο γαμος που ονειρευομουν απο μικρο παιδι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανάλογα με τα όνειρα σου... Αν ονειρεύσαι ενα σπιτάκι με μπαμπού σε κάποιο ιδιωτικό νησί και να κοπροσκυλιάζεις όλη μέρα στον ήλιο με τεκίλες και βότκες τότε λογικό είναι να πικραθείς.

 

Πες του τι σε χαλάει, πες του κάποια πράματα που θέλεις να διορθώσει κτλ. Ακόμη κι αν δεν του αρέσουν και το παίξει αδιάφορος, μην πιστεύεις ότι δεν θα τα σκεφτεί κάποια στιγμή...

 

Καλή συνέχεια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για να καταλαβαιτε τι ενοω προχτες που ελειπε και η μαμα απ το σπιτι ειπα να του κανω μια εκπληξη.αγορασα λουλουδια,μαγειρεψα το αγαπημενο του φαγητο(σουτζουκακια σμηρναιικα,συνταγη της μαμας),αναψα κερια,ανοιξα κρασι ακριβο ντυθηκα "αναλογα"κ τον περιμενα να γυρισει απ την οικοδομη.αλλα εκεινος αργουσε κ ετσι τον πηρα τηλεφωνο να δω που ειναι και μου ειπε οτι δεν μπορει να μου μιλησει τωρα γιατι ειναι σε μιτινγκ,και ερχομαι τωρα να σας ρωτησω,"τι ειναι μιτινγκ"οπως λεμε μερεμετι?και τι σοι μερεμετι γινεται 10 το βραδυ?μηπως αυτο πρεπει να με βαλει σε υποψιες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...