Προς το περιεχόμενο

Νεο Ελληνικό παιχνίδι με γρίφους Δωρεάν!!!!


mismatch

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χαιρετώ την παρέα.

 

Είδα οτι πολλοί απο εσάς ασχοληθήκατε με το παιχνίδι 'μυστικές σελίδες' και προσπαθήσατε να το τερματίσετε.

 

Εδώ και καιρό έχω φτιάξει ένα παρόμοιο παιχνίδι το οποίο είπα να σας το δώσω για download έτσι ώστε να συνεχίσετε το παίξιμο.

 

Το παιχνίδι λέγεται 'In Custody - Wisdom leads to Riddle Pleads'

τρέχει σε ανάλυση 1024χ768, έχει γραφικά και ήχο και παίζεται με το ποντίκι.

 

Η υπόθεση : Είσαι ένας ντετέκτιβ και κυνηγάς έναν δολοφόνο ο οποίος έχει καταφύγει στο σπίτι του. Το σπίτι του όμως είναι γεμάτο γρίφους. Για να περάσεις απο το ένα δωμάτιο στο άλλο, πρέπει να ξεκλειδώσεις ΄χρηματοκιβώτια, μηχανισμούς και άλλα πολλά.

 

Το παιχνίδι περιέχει συνολικά (αν θυμάμαι καλά) 50 γρίφους, και δεν είναι ολοι έυκολοι. Μου πήρε 3 χρόνια έρευνας πάνω στους γρίφους και χρησιμοποίησα τεχνικές που έχουν δημιουργηθεί απο την εποχή του Ιούλιου καίσαρα και μετά. Ελπίζω να τους ευχαριστηθείτε.

 

Για οποιαδήποτε βοήθεια, απλά αφήστε εδώ μήνυμα και θα προσπαθήσω να σας απαντήσω.

 

Το παιχνίδι μπορείτε να το βρείτε εδώ : (το έχω ανεβάσει στην rapidshare, οπότε, πατήστε εκεί που λέει 'free' και στη συνέχεια, γράψτε τον κωδικό ασφαλείας που σας δίνει και πατήστε download').

http://rapidshare.com/files/53959689/incustody4.rar.html

 

Μέσα στον φάκελλο του παιχνιδιού, θα βρείτε και ένα αρχείο PDF που περιέχει τις ΛΥΣΕΙΣ των 10 πρώτων γρίφων..

 

 

Δούλεψα πάνω σε ένα Patch για τα VISTA. Κατεβάστε το αρχείο και αντικαταστήστε το .exe με αυτό το .exe!!!!

http://rapidshare.com/files/62959371/ic4.rar.html

 

 

Καλό παιχνίδι,

Ματσαμάκης Μπάμπης

 

Υ.Γ: το παιχνίδι είναι αρκετά δημοφιλές (πάνω απο 300 άνθρωποι το έχουν τερματίσει, και δεν αποκλείεται να μπορείτε να βρείτε hints ή βοήθεια και στο ίντερνετ σε κάποια άλλα sites.)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 66
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

poli kalh doulia file mou! mprabo sou..

idi skalosa! :)

 

edit: mia erwtisi..h grifoi diskoleuoun proodeutika? (tha mou pis sxetiki einai h diskolia gia ton kathena alla anaferome stin dikia sou logiki)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι,

δεν θα έλεγα οτι δυσκολεύουν προοδευτικά, υπάρχουν απλά πολλά διαφορετικά είδη γρίφων, μαζί με κάποια 'mini games' ή οπως αλλιώς θέλετε πείτε τα.

 

Μ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλλιώς το περίμενα τελικά αλλά και αυτό που είδα μου άρεσε πολύ... Προς το παρόν απο τους 10 πρώτους γρίφους έναν χρειάστηκε να κοιτάξω και τώρα έχω προχωρήσεις στην τραπεζαρία (αν θυμάμαι καλά)... Πολύ καλό πάντως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν πρέπει να παίζει σε Vista x64.... απλά για την ιστορία (δεν νομίζω να κάνω κάτι λάθος). Θα το τρέξω στο laptop και θα πω εντυπώσεις.

Μπράβο πάντως, προκαταβολικά ;-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πολύ καλό σχεδιασμένο και έξυπνο.

το μόνο που δε μου άρεσε ήταν η εισαγωγή των αριθμών και γραμμάτων.

ήταν αρκετά κουραστικό ιδίως όταν χρειάζεται να κάνεις αρκετούς συνδυασμούς.

θα ήταν πιο εύχρηστο αντί για να βγάλεις τον αριθμό 15 να πατήσεις 15 φορές με το ποντίκι να πατάς το 15 με το πληκτρολόγιο

κατά τα άλλα πιο πολύ καλό. Μπράβο σου για την δουλεία σου!

Και καλή συνέχεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όπως γράφω και στο αρχικό μήνυμα, το παιχνίδι τρέχει μόνο σε XP.

 

Ευχαριστώ για τα σχόλια,

όλες οι παρατηρήσεις λαμβάνονται σοβαρά υπόψιν για το επόμενο παιχνίδι.

Έτσι κι αλλιώς, με βάση τις παρατηρήσεις έφτασε το παιχνίδι να έχει αυτή τη μορφή (είναι το 4ο επεισόδιο της σειράς in custody).

 

Μ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...