Προς το περιεχόμενο

Ποιο antispyware προτιμάτε;


dimitris2006

Ποιο antispyware προτιμάτε;  

8 μέλη έχουν ψηφίσει

  1. 1. Ποιο antispyware προτιμάτε;

    • a-squared (δωρεάν)
    • Arovax AntiSpyware (δωρεάν)
    • Ashampoo AntiSpyware (επι πληρωμή)
    • AVG Antispyware (επι πληρωμή)
    • CounterSpy (επι πληρωμή)
    • GIANT AntiSpyware (επι πληρωμή)
    • Lavasoft Ad-Aware (επι πληρωμή)
    • Microsoft Windows Defender (δωρεάν)
    • Spy Sweeper (επι πληρωμή)
    • Spybot Search & Destroy (δωρεάν)
    • Spyware Doctor (επι πληρωμή)
    • Spyware Terminator (δωρεάν)
    • SpywareBlaster (δωρεάν)
    • STOPzilla Anti-Spyware (επι πληρωμή)
    • SUPERAntiSpyware (επι πληρωμή)
    • Trend Micro Anti-Spyware (επι πληρωμή)
    • WinPatrol (επι πληρωμή)
    • XoftSpy (επι πληρωμή)
    • Άλλο (πείτε ποιο)
    • Κανένα


Προτεινόμενες αναρτήσεις

εβαλα το spybot S&D το free adition..μια χαρα μου φαινεται...ηθελα να ρωτησω αν ειναι απαραιτητο να το τρεχω συνεχεια οταν ειμαι στο internet οπως κανω με το antivirus και το firewall που εχω....απλα οχι τιποτε αλλο αλλα επειδη εχω μονο 256 mb ram και θα σερνεται το συστημα και με antivirus,antispyware και firewall...ευχαριστω!

 

To Spybot δεν έχει πολλές εκδόσεις, μία μοναδική που είναι free. Το resident τμήμα του έχει μικρό memory footprint, εγώ προτείνω να το αφήσεις να φορτώνει. Σε προειδοποιεί όταν οποιοδήποτε πρόγραμμα προσπαθεί να γράψει στην Registry.

 

Και μία παρατήρηση για τα links που βρίσκονται στο 1ο post: Το Spybot έχει official site, δε βρίσκω το λόγο να δίνεται ως αρχικό link αυτό ενός filemirror...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 109
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Εκτός από Lavasoft Ad-Aware και Spybot Search & Destroy, υπάρχει κάποιο καλό που να λειτουργεί σε XP x64; Δεν ειμαι ικανοποιημένος από αυτά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Στο τεύχος Οκτωβρίου του PCWorld που κοίταζα σήμερα,το συγκριτικό είχε 1ο το Spyware Doctor v5 ενώ το AVG v7.5 2ο κι έλεγε ότι απογοήτευσε σε κάποιους τομείς.

Το Spyware Doctor το χρησιμοποιώ χρόνια τώρα κι έχω αν πω μόνο θετικά.Βέβαια έχω εγκατεστημένα άλλα 5 anti-spyware(Ad-Aware Pro 2007,Spybot Search & Destroy 1.5,Spyware Blaster 3.5.1,SpySweeper 5.3 και το Anti-Spyware που έχει μέσα το ZoneAlarm Security Suite 7.0.462.000),οπότε με εβδομαδιαία scans όλων αυτών καλύπτονται οι αδυναμίες του καθενός ξεχωριστά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

ksexastike na anaferthei oti to a squared sti free ekdosi den exei automatic updates kai real time protection. einai akribos opos to avg antispyware.

 

oso gia to spyware doctor distixos den katafere na perasei to VB100

 

Other notable security products failing the VB100 test included PC Tools' Spyware Doctor, which recorded two false positives, and Norman Virus Control, which missed 14 samples and recorded six false positives.

 

http://www.vnunet.com/vnunet/news/2205034/virus-bulletin-reveals-latest

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...