Προς το περιεχόμενο

The Official Prison Break Season 3 Topic


Sellers

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ε ναι γιατί αναρωτιέσαι?

 

Άνετα πάει και σε 7 σεζόν. Έτσι κι αλλιώς η σειρά έχει μείνει καραφλή. Δεν μπορούν να την τραβήξουν κι άλλο απο τα μαλλιά.

 

Edit: Μ'αρέσει η παρατήρηση του Παρσελ ''Το σενάριο γίνεται όλο και καλύτερο''. Μετά το τέλος της συνέντευξης πρέπει να έγινε λίγο πιο πλούσιος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Edit: Μ'αρέσει η παρατήρηση του Παρσελ ''Το σενάριο γίνεται όλο και καλύτερο''. Μετά το τέλος της συνέντευξης πρέπει να έγινε λίγο πιο πλούσιος...

 

το οτι δεν σου αρεσει εσενα και 3-4αρων insomniacs,δεν σημαινει οτι δεν αρεσει και στους υπολοιπους.ποσο μαλλον οταν η σειρα αυτη προβαλετε και σε αλλες 50 χωρες,με διαφορετικη κουλτουρα,διαφορετικες ιδεες,διαφορετικη τηλεοραση και δεν ξερω και γω τι αλλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το οτι δεν σου αρεσει εσενα και 3-4αρων insomniacs,δεν σημαινει οτι δεν αρεσει και στους υπολοιπους.ποσο μαλλον οταν η σειρα αυτη προβαλετε και σε αλλες 50 χωρες,με διαφορετικη κουλτουρα,διαφορετικες ιδεες,διαφορετικη τηλεοραση και δεν ξερω και γω τι αλλο.

 

Σίγουρα. Καταρχάς ο τόνος του μηνύματος σου με έκανε να αισθανθω ότι με το δικό μου μήνυμα προσβάλω όλους όσους τους αρέσει ακόμα. Σε καμία περίπτωση...

 

Πίστεψε με όμως ότι σχετικά με αυτό:

 

το οτι δεν σου αρεσει εσενα και 3-4αρων insomniacs

 

Είναι πολύ περισσότεροι. Κυρίως αυτοί που δεν είναι insomniacs.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σίγουρα. Καταρχάς ο τόνος του μηνύματος σου με έκανε να αισθανθω ότι με το δικό μου μήνυμα προσβάλω όλους όσους τους αρέσει ακόμα. Σε καμία περίπτωση...

 

Πίστεψε με όμως ότι σχετικά με αυτό:

 

 

 

Είναι πολύ περισσότεροι. Κυρίως αυτοί που δεν είναι insomniacs.

 

οχι ρε συ,δεν προσβαλεις κανεναν,απλα το εχουμε @@ λιγο το θεμα φετος με "ολες" τις σειρες. το prison break το θαβουμε,το lost το παρατραβαει το θεμα,το house md διαβαζω οτι εχει καταντησει κουραστικο,το heroes εκανε λενε τεραστια κοιλια σαν του καραμανλη,το dexter διαβαζω οτι εκανε μια καλη δευτερη σεζον,αλλα οχι σαν την πρωτη....

μηπως τελικα ολοι ειμαστε λιγακι υπερβολικοι? δεν ξερω,αλλα διαβαζω στα ξενα φορουμ καλα λογια,και αυτο το χαλι με το θαψιμο μονο εδω στα ελληνικα φορουμ το βλεπω.κανουν τις παρατηρησεις τους αλλα οχι κι'ετσι.:-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κοιταξε δεν ειναι δυνατον , ειδικα ετσι οπως τις ξεχειλωνουν πλεον τις σειρες, να υπαρχει μια που να ειναι σε αριστα επιπεδα για ολη την διαρκεια της. Ολες θα κανουν μια κοιλια, ολες θα απογοητευσουν λιγο σε καποια περιοδο τους. Τωρα αν σε ενδιαφερει το γενικο θεμα και σε κρατανε και 2-3 αλλα πραγματα στην σειρα θα το ξεπερνας σαν να μην υπαρχει, ενω αλλοι που τη βλεπουν απο συνηθεια και δεν καιγονται θα τονιζουν αυτη την κοιλια παραπανω.

 

Παντος για μενα ειναι αδιανοητο καποιος να υποστηριζει οτι το πριζον ειναι στα ιδια επιπεδα με οταν ξεκινησε και δεν εχει κανει ακομα κοιλια. Στο house md που λες, που καραγουσταρο, ειχαμε φετος μια διαφορετικη τροπη που δεν αρεσε σε μερικους. Απο την αλλη ειχαμε 3 σεζον που ακολουθουσανε πιστα μια φορμουλα και καπου επρεπε να δοκιμασουν κατι αλλο ειδαλειως εκει και αν θα το κουραζανε το θεμα. Παρολα αυτα η σειρα παραμενει κορυφαια αλλα τα στομαχακια της τα εχει πεταξει.

 

Ο ντεξτερ εχει λιγοτερα επεισοδεια και πολυ υλικο για να χρησιμοποιησει και ειναι πολυ συντομα να κανει κοιλια. Για μενα υπηρχαν περιπου 2 απλα καλουτσικα επεισοδια και ολα τα αλλα γαματα. Δεν το λες κοιλια σειρας ομως. Μπορει απο την 3τη η 4ρτη να αρχισει να κουραζει θα δειξει. Το κλου ειναι οτι ολες καπου αρχιζουν και κουραζουν, ειδικα αμα της παρακολουθεις σε real time ενω παιζουν, εχει ΤΕΡΑΣΤΙΑ διαφορα απο τα να τα βλεπεις μαζεμενα. Και εγω τις περισοτερες τις εχω δει in real time και η αγανακτηση/απογοητευση μου για καποια γεγονοτα ειναι μεγαλυτερη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Παντος για μενα ειναι αδιανοητο καποιος να υποστηριζει οτι το πριζον ειναι στα ιδια επιπεδα με οταν ξεκινησε και δεν εχει κανει ακομα κοιλια.

 

δεν ειπα εγω οτι δεν εκανε κοιλια.εχω αναφερει ξανα,πρωτες 2 σεζον 9/10,και η τριτη 6/10,αλλα οχι και 0/10 ρε παιδια οπως μας λετε εσεις.το παρατραβατε λιγακι.

 

ξερεις τι με ενοχλει? που μερικα ατομα εδω μεσα,δεν βρικαν ενα καλο εστω και σε 1 λεπτο καποιου επεισοδιου.δεν γινετε αυτο σε καμοια σειρα.κανενα δεν τους αρεσε? ουτε το τελευταιο? ουτε 1 λεπτο,μια σκηνη,κατι?

 

ειδα μεχρι και ατομα να μην κανουν ουτε ενα θετικο σχολιο για το τελευταιο επεισοδιο,και το μονο που βρηκαν να πουν ητανε για το τραγουδι στο τελευταιο 3λεπτο.δηλαδη lol. αυτο ειναι καθαρα εμπαθεια για μενα.να μην τους αρεσει η σειρα απο την αρχη της,να μην ειναι το στιλ τους να το καταλαβω,οκ.αλλα απο την στιγμη που οι πρωτες 1-2 σεζον σου αρεσαν πολυ,το θεωρω αδιονοητο να μην βρηκες εστω και "μισο" καλο μεσα σε 13 επεισοδια.(δεν το ειπα για σενα,γενικα μιλησα).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλα εγω εχω κολημα με τις σειρες και αμα εχω αρχισει κατι πρεπει να το σιχαινομαι για να το σταμτησο λοολ. Με την 1τη σεζον ειχα πωροθει, απο το προτελευταιο επεισδιο της 1της μεχρι τωρα εχω καραπογοητευτει. οχι επειδη ξερω γω ειναι γελεια η σειρα αλλα επειδη ειχα συνθησησει σε κατι αλλο. Δεν μου αρεσε η τροπη που πηρε και μετα τα πηρε ολα μπαλα, ξαφνικα αρχισαν να μου φαινονται ολα προχειρογραμενα και κακογυρισμενα. ΑΛΛΑ συνεχιζω και το βλεπω και το διασκεδαζω και αυτο ειναι αρκετο για να μην τη παρατησο. Δεν θα κατσο να ψαξω αν το ποτηρι που κρατουσε ο ταδε ειναι αδειο ενω πριν ξετρουλιασμενο. Βρισκω λιγο χρονο βλεπω το καινουριο επεισοδιακι, τελειωνει ...οκ παμε σε κατι αλλο, δεν θα κατσο να σκεφτο τι μολις εγινε στο prison. Δεν εχω αγωνια, δεν με νοιαζει κανενας χαρακτηρας και ποτε θα ερθει η μερα που θα βγει καινουριο επεισοδιο.

 

οποτε για μενα

1τη σεζον 9

2ρη σεζον 6

3τη σεζον 3

 

ετσι οπως κατεβενει στην 4ρτη θα ψηφισω μηδεν λοολ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χμμμ...

εγω παλι παιδακια δηλωνω φαν του PB κ αυτο που εχω να πω ειναι οτι η σειρα απλα τα σπαει!!!το 1season σιγουρα 10 ,το 2s δεν ξερω αν υπαρχουν πολλοι που θα συμφωνησουν μαζι μου,αλλα μου αρεσε ακομα πιο πολυ απο το 1ο-συνεπως 10+ κ το 3ο απλα χαλαστηκα με την εικονα της φυλακης κ τον αποκεφαλισμο της Σαρας..ετσι 9.. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέρω έναν που μου πε ακριβώς το ίδιο, ότι του αρέσει ο δεύτερος κύκλος ακόμα περισσότερο. Θυμάμαι πως όταν τον έβλεπα είχα πολύ περισσότερη αγωνία απ'οτι στον πρώτο κύκλο που ειδικά στα τελευταία επεισόδια σχεδόν έτρεμα. Ένα τέτοιο τρέμουλο είχα σχεδόν σε όλο τον 2ο, μιλάμε τώρα για άγχος, σφιγμένο στομάχι, στιγμές που δεν ανέπνεα και τέτοια. Ο τρίτος ήταν πιο χαλαρός, όσο πήγαινε προς το τέλος μου άρεσε με αποκορύφωμα το τελευταίο επεισόδιο. Εκεί το σώσανε αρκετά. Αν ο 4ος κύκλος είναι στα επίπεδα των 2 πρώτων, η διαφορά από τον τρίτο θα φανεί ακόμα περισσότερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλα εγω εχω κολημα με τις σειρες και αμα εχω αρχισει κατι πρεπει να το σιχαινομαι για να το σταμτησο λοολ. Με την 1τη σεζον ειχα πωροθει, απο το προτελευταιο επεισδιο της 1της μεχρι τωρα εχω καραπογοητευτει. οχι επειδη ξερω γω ειναι γελεια η σειρα αλλα επειδη ειχα συνθησησει σε κατι αλλο. Δεν μου αρεσε η τροπη που πηρε και μετα τα πηρε ολα μπαλα, ξαφνικα αρχισαν να μου φαινονται ολα προχειρογραμενα και κακογυρισμενα. ΑΛΛΑ συνεχιζω και το βλεπω και το διασκεδαζω και αυτο ειναι αρκετο για να μην τη παρατησο. Δεν θα κατσο να ψαξω αν το ποτηρι που κρατουσε ο ταδε ειναι αδειο ενω πριν ξετρουλιασμενο. Βρισκω λιγο χρονο βλεπω το καινουριο επεισοδιακι, τελειωνει ...οκ παμε σε κατι αλλο, δεν θα κατσο να σκεφτο τι μολις εγινε στο prison. Δεν εχω αγωνια, δεν με νοιαζει κανενας χαρακτηρας και ποτε θα ερθει η μερα που θα βγει καινουριο επεισοδιο.

 

οποτε για μενα

1τη σεζον 9

2ρη σεζον 6

3τη σεζον 3

 

ετσι οπως κατεβενει στην 4ρτη θα ψηφισω μηδεν λοολ

σιγουρα η αποψη σου ειναι σεβαστη....

αλλα αντικειμενικα δεν ειναι ετσι τα πραγματα βεβαια...

γιαυτο περνει και 9.3 στο tv.com

σεβαστη η αποψη αλλα λανθασμενη....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σιγουρα η αποψη σου ειναι σεβαστη....

αλλα αντικειμενικα δεν ειναι ετσι τα πραγματα βεβαια...

γιαυτο περνει και 9.3 στο tv.com

σεβαστη η αποψη αλλα λανθασμενη....

 

Κ το tv.com τι ειναι δλδ,ο κριτης ολων????σκατα ειναι η τριτη σεζον κ ας λεει οτι θελει στο tv.com....κ δεν υπαρχει αντικειμενικοτητα εδω,μονο υποκειμενικοτητα,σειρα ειναι,δεν ειναι ενα πειραμα που αντικειμενικα πετυχε ή οχι,ειναι αν σου αρεσει ή οχι η σειρα συμφωνα μ τα δικα σου κριτηρια κ στανταρ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι αντικειμενικα ρε παιδια?Πλακα μας κανετε?Δεν υπαρχει αντικειμενικα σ'αυτο το τομεα.Ωραια και που πηρε 9.3 στο tv.com και 9.1 στο imdb λεει κατι αλλα εχουν ψηφισει πολλα ατομα του οποιου η αποψη του καθ'ενος ειναι ΥΠΟΚΕΙΜΕΝΙΚΗ.Ασε που ολοι ψηφισαν για την ανεπαναληπτη 1η σεζον πιστευω γι'αυτο και στο imdb απο 9.3 κατεληξε σιγα σιγα στο 9.1.

Και γω καπου με τον Τζινο ειμαι,και κυριως συμφωνω οτι δεν μου κανει αισθηση κανενας χαρακτηρας πια.Κυριως ομως δεν υπαρχει αυτη η αγωνια και ολο αυτο το excitement της 1η σεζον που πραγματικα αγωνιουσα και ετρεμα μηπως και παθουν κατι σχεδον ολοι οι χαρακτηρες.Η 2η χαλασε αρκετα,σιγουρα ειχε καποια ωραια επεισοδια αλλα ολο αυτο το ψευτικο σκηνικο που επικρατουσε,οτι τους κυνηγουσαν συνεχεια και ηξερες οτι παντα τη τελευταια στιγμη θα γλιτωναν,τα σκηνοθετικα λαθη(σε μικροτερο βαθμο) με ξενερωσαν.Οσο για τη 3η,ξαναζεσταμενο φαγητο,το οποιο ουτε καν νοστιμο ειναι.Just my 2 cents.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παντος και εγω ψηφιζω χαλαρα,πολυ χαλαρα 2η σεζον.το κυνηγητο που επεσε ητανε απιστευτο.

 

οτι τους κυνηγουσαν συνεχεια και ηξερες οτι παντα τη τελευταια στιγμη θα γλιτωναν

και τι περιμενες δηλαδη απο την 2η σεζον? να ζουν λινκ και μιχαλης στο κεντρο του μανχαταν,πινωντας πινα κολατα και τρωγωντας κασιους,διπλα στην υπερπολιτελη τους πισινα και τον καυτο ηλιο να μαυριζει το θειο τους κορμι,και να ψωνιζουνε κουβανεζες πορνες απο το manhatan hotel?τον ελ τζει να γευετε την χαρα του ερωτα για πρωτη φορα στην ζωη του,και τον μαχοουν να ειναι ενας βλακας και μισος και να τους κυνηγαει στην αθηνα,νομιζωντας οτι βρισκωνται στο περιστερι στο ΓΣΠ και παιζουνε μπασκετ?

 

μ'αρεσει που εκφραζετε ολοι την ...αντικειμενικη σας αποψη κραζωντας την 2η σεζον,(οκ,δεκτο),αλλα εστω και ενας δεν εχει αναφερει σε 1000 ποστ τοπικ,και αλλα 10.000 στο greektvsubs που διαβαζω,το τι ακριβως θα ηθελε να δει στην 2η σεζον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κ το tv.com τι ειναι δλδ,ο κριτης ολων????σκατα ειναι η τριτη σεζον κ ας λεει οτι θελει στο tv.com....κ δεν υπαρχει αντικειμενικοτητα εδω,μονο υποκειμενικοτητα,σειρα ειναι,δεν ειναι ενα πειραμα που αντικειμενικα πετυχε ή οχι,ειναι αν σου αρεσει ή οχι η σειρα συμφωνα μ τα δικα σου κριτηρια κ στανταρ...

Ρε φίλε τι λες?

Πως φαίνεται ότι είσαι άσχετος.

Αν έχει 9,3 στο TV.com στο οποίο έχουν ψηφίσει πχ 20.000 άνθρωποι και έρθεις και μου πετάξεις εσύ ένα 2 νομίζεις θα σου δώσω καμιά σημασία??Η μήπως πρόκειται να με πείσεις ότι η σειρά "δεν αρέσει" ?

Και βέβαια έχουν σημασία τα rates.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...