Προς το περιεχόμενο

The Official Prison Break Season 3 Topic


Sellers

Προτεινόμενες αναρτήσεις

To prison break το ξεκίνησα με τον ANT1, όπως και πολλοί ακόμη φαντάζομαι, περισσότερο από περιέργεια. Κόλλησα αρκετά, μόνο σε δυό επεισόδια με πήρε ο ύπνος. Και τότε έκανα το λάθος και πήρα τους επόμενους κύκλους.

Ε, τον δεύτερο τον είδα μέσα σε 4-5 μέρες και τον τρίτο το έχω πλακώσει από εχθές. Για εμένα, το peak της σειράς ήταν ο δεύτερος κύκλος, αλλά και ο τρίτος είναι πολύ καλός.

Ο βασικός λόγος που το βρίσκω όλο και καλύτερο είναι το ότι δένομαι περισσότερο με τους χαρακτήρες. Εννοείται πως η σειρά γίνεται όλο και πιο τραβηγμένη, οι καταστάσεις είναι αδιανόητο να συμβούν έστω και στο ελάχιστο, αλλά οι χαρακτήρες έχουν φοβερό ενδιαφέρον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Tο Πριζον θα μεινει στην ιστορια για μενα για το απιστευτο puzzle του 1ου κυκλου. Αυτο που δεν γινοταν να εχει(απο λογικης σκοπιας αφου απαιτουσε χρονο προετοιμασιας στο universe του Prison) ο 2ος και ο 3ος. Ειχε αυτο το οτι εβλεπες κατι στο 1ο επισοδειο και μπορει να καταλαβαινεις που ταιριαζει στο τελευταιο

 

Αν κανουν ενα 4ο οπου με καποιο τροπο το payback του Μαικλ "καθυστερει" ωστε να οργανωθει ενα τελειο σχεδιο και το ληξουν εκει για μενα θα κλεισουν με πολυ γαματο τροπο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

συμφωνω με το puzzle που λες του πρωτου κυκλου,ητανε απιστευτο.αλλα πιστευω οτι αυτο ηταν πολυ δυσκολο να γινει και στις αλλες 2 σεζον,με δεδομενο οτι ο μιχαλακης μπηκε στην 1η σεζον μεσα στην φυλακη προετοιμασμενος για το σχεδιο που θα ακολουθησει,ηξερε ακριβως τι θα κανει.ειδικα ομως στον 3ο κυκλο,αυτο πιστευω οτι ηταν αδυνατον να γινει,γιατι υποτιθετε οτι ειναι σε φυλακες ξενης χωρας,δεν γνωριζει τιποτα απολυτος και πανω απόλα,δεν ητανε μεσα στο προγραμμα η σονα ωστε να ξερει το τι θα επακολουθησει και να υπαρχει ενα σχεδιο αποδρασης γεματο με τετοια puzzle.μακαρι να γινωτανε βεβαια,αλλα δεν....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tο Πριζον θα μεινει στην ιστορια για μενα για το απιστευτο puzzle του 1ου κυκλου. Ειχε αυτο το οτι εβλεπες κατι στο 1ο επισοδειο και μπορει να καταλαβαινεις που ταιριαζει στο τελευταιο

 

:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Μόνο αυτό δεν μπορώ να πω για της πρώτη σεζόν. Οτιδήποτε και αν έκαναν που σου δημιουργούσε απορία λυνόταν στο ίδι το επεισόδιο. Εκτός και αν δεν κατάλαβα καλά και εννοείς κάτι άλλο.

 

Το μόνο πράγμα που μας άφησε σε ''αγωνία' για το τι είναι είναι στην τρίτη χρονιά στο περιβόητο βαλιτσάκι που έθαψε ο Λινκ στην παραλία. Που τώρα που το σκέφτομαι σιγά τι είχε και η άλλη η μαυρούλα σοκαρίστηκε τόσο πολύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Oχι σωστα καταλαβες, οκ, τα περισσοτερα τατουαζ φαινονταν σε καθε επισοδειο και λογικο αφου στην ουσια καθε επισοδειο ειχε θεμα εινα τατουαζ/κομματι της αποδρασης αλλα σκεψου οτι τα ειχες δει απο την αρχη και δεν ηξερες τι ρολο βαραγαν, στην ουσια μπορουσε να κανεις ενα capture frame στο επισοδειο που βγαζει την μπλουζα και να δοκιμασεις να βρεις τι ρολο βαραει το καθενα(ΠΡΟΦΑΝΩΣ ΑΔΥΝΑΤΟ, αλλιως τι σειρα θα ηταν), η γυναικα του Μαικλ, το σταυροδρομι, το κεφαλι του διαβολου, ολα εδεναν

 

Ολα αυτα, κομματι κομματι οδηγουσαν στο τελος, εφτιαχναν το παζλ. Στην 2 και την 3 αυτο ελειπε, δλδ οτι γινοταν(εκτος της βαλιτσας που το ειπα απο τοτε, με χαροποιησε τρελα οτι υπηρχε κατι τετοιο) ειχε οριζοντα 2-3 επιοσοδεια οπου να εχει ουσιαστικο αντικτυπο(ενω στο 1, ακομα και αν ηταν μεσα σε καθε επισοδειο ολη η εξηγηση, τελικα θα ειχε αντικτυπο στο Μεγαλο Σχεδιο). Απλα οπως λεει και ο Μπουγας, τους κατανοω, δεν ηταν ευκολο να ξαναγινει, απο την αλλη ομως εμενα αυτο ηταν η χαρα μου και επομενως δεν ενθουσιαστηκα με την 2η και 3η σεζον

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά, μάλλον οι περισσότεροι εντυπωσιαστήκατε από την ευφυϊα του σχεδίου απόδρασης στον πρώτο κύκλο. Εμένα το όλο σχέδιο με άφησε σχεδόν αδιάφορο για τον λόγο που θα εξηγήσω παρακάτω.

Μία εβδομάδα πριν το PB είχα την 'ατυχία' να δω το Death Note, ένα γιαπωνέζικο anime. Όσοι το έχουν δει μάλλον θα συμφωνήσουν ότι δεν πρέπει να έχει υπάρξει πιο σατανικό και τέλειο σχέδιο που να παίχτηκε σε οθόνη, ενώ όσοι δεν το έχουν δει, τους προτρέπω να το κάνουν. Οι ιάπωνες φημίζονται για την ευφυία τους, αλλά αυτή η σειρά είναι ό,τι πιο έξυπνο έχω δει ποτέ.

Και έτσι που λέτε, το σχέδιο του Scofield μου φάνηκε ερασιτεχνικό σε σχέση με τα κόλπα του Light, αλλά και του διώκτη του!

Ίσως και για αυτό να μου άρεσαν περισσότερο οι επόμενοι κύκλοι, γιατί ποτέ δεν με τράβηξε το ίδιο το σχέδιο, αλλά οι ήρωες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Death Note, ένα γιαπωνέζικο anime. Όσοι το έχουν δει μάλλον θα συμφωνήσουν ότι δεν πρέπει να έχει υπάρξει πιο σατανικό και τέλειο σχέδιο που να παίχτηκε σε οθόνη, ενώ όσοι δεν το έχουν δει, τους προτρέπω να το κάνουν. Οι ιάπωνες φημίζονται για την ευφυία τους, αλλά αυτή η σειρά είναι ό,τι πιο έξυπνο έχω δει ποτέ.

Και έτσι που λέτε, το σχέδιο του Scofield μου φάνηκε ερασιτεχνικό σε σχέση με τα κόλπα του Light, αλλά και του διώκτη του!

Ίσως και για αυτό να μου άρεσαν περισσότερο οι επόμενοι κύκλοι, γιατί ποτέ δεν με τράβηξε το ίδιο το σχέδιο, αλλά οι ήρωες.

 

ΑΠΛΑ ΟΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΣΕ ΑΝΙΜΕ (μετα τον αγαπημενο μου jumaru)

 

 

παντως εξυπνο και το τατου του σκοφιλντ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
ΑΠΛΑ ΟΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΣΕ ΑΝΙΜΕ (μετα τον αγαπημενο μου jumaru)

 

cough cough...πως φαίνεται ότι δεν έχεις δει πολλά anime :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Fox reups 'Prison Break'

Drama returns for fourth season

By MICHAEL SCHNEIDER

Fox has extended "Prison Break's" sentence by another season.

 

Having seen its third season cut short by the writers strike, "Prison Break" will now be back for a fourth go-round. Fox has ordered as many as 23 episodes from 20th Century Fox TV, insiders said.

 

Fox aired 12 segs of "Prison Break" this season, averaging 8.2 million viewers and a 3.5 rating/9 share among adults 18-49.

 

Third season of "Prison Break" revolved around the show's main characters breaking out of a Panama prison. The show's exec producers had crafted a mid-year cliffhanger at the end of the show's 12th episode; that ended up serving as a de facto series finale.

 

Now, season four will pick up with the characters having escaped prison, and Michael (Wentworth Miller) seeking revenge against the people who killed his love interest. Domic Purcell stars as Miller's brother, Lincoln Burrows.

 

Paul T. Scheuring created "Prison Break" and exec produces with Matt Olmstead, Marty Adelstein, Dawn Parouse, Neal H. Moritz, Kevin Hooks and Brett Ratner. Adelson-Parouse Prods. produces with 20th.

 

Also Monday, CBS announced a handful of sked changes, including the return of "Shark," which will air Tuesdays at 9 p.m. starting April 29 (with four more episodes) and "The Price Is Right Million Dollar Spectacular," which will air as four primetime specials on Wednesday nights at 8 p.m. beginning April 30.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά, μάλλον οι περισσότεροι εντυπωσιαστήκατε από την ευφυϊα του σχεδίου απόδρασης στον πρώτο κύκλο. Εμένα το όλο σχέδιο με άφησε σχεδόν αδιάφορο για τον λόγο που θα εξηγήσω παρακάτω.

 

Oχι, οι περισσοτεροι γουσταραμε οτι τα κομματια τελικα ταιριαζαν τελεια. Οκ, ειδες ενα ανιμε που ηταν πιο δυσκολα κομματια να ταιριαξουν, αυτο δεν μειωνει την αξια του 1ου κυκλου. Πχ στο δευτερο που σε συνεπηρε πες μου αν θες ΤΙ σε συνεπηρε τοσο και σε παιζω μια 50αρου στοιχημα οτι οπως μου βρηκες κατι καλυτερο για την 1η σου βρισκω κατι καλυτερο για την 2η

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

cough cough...πως φαίνεται ότι δεν έχεις δει πολλά anime :P

 

αντε και το AREA88....

 

δεν υπαρχει για εμενα κατι αλλο που να αξιζει. προσωπικη μου γνωμη και γουστο παντα. αλλα οχι οτι δεν εχω δει πολλα. αν θελεις μπορουμε να τα βαλουμε κατω.... :X

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Oχι, οι περισσοτεροι γουσταραμε οτι τα κομματια τελικα ταιριαζαν τελεια. Οκ, ειδες ενα ανιμε που ηταν πιο δυσκολα κομματια να ταιριαξουν, αυτο δεν μειωνει την αξια του 1ου κυκλου. Πχ στο δευτερο που σε συνεπηρε πες μου αν θες ΤΙ σε συνεπηρε τοσο και σε παιζω μια 50αρου στοιχημα οτι οπως μου βρηκες κατι καλυτερο για την 1η σου βρισκω κατι καλυτερο για την 2η

 

η δευτερη σεζον ειχε κατι το εντελως διαφορετικο σε σχεση με την πρωτη,και κατα την γνωμη μου,με λιγη παραπανω σαλτσα που προσθεσανε,καταφεραν να δωσουν στην σειρα αυτο που χρειαζωταν μετα απο μια τελεια αποδραση.το ανελειτο ανθρωποκυνηγητο.εμενα μου αρεσε παρα πολυ η επιλογη του μαχοουν για τον ρολο του πανεξυπνου πρακτορα,ο μοναδικος που θα μπορουσε να φτασει κοντα στο μιχαλακη,(απιστευτος ηθοποιος,ακομα πιο απιστευτος ρολος στην σειρα,του ταιριαξε γαντι),και ο καταπληκτικος πολ κελερμαν,απο τους καλυτερους ρολους που εγω προσωπικα εχω δει ποτε σε σειρα,(τουλαχιστον).ητανε συγκλονιστικος,και μου αρεσε παρα πολυ η ανατροπη,ο προδομενος προκτορας,που παει με το μερος των αδερφων με σκοπο να καταστρεψουνε την εταιρια. γενικα το τριδυμο αυτο μου αρεσε παρα πολυ.

 

ΥΓ.ξερεις τι με χαλασε απιστευτα στην 3η σεζον; (που ηταν και το χειροτερο για μενα; )

 

α)πως πιασανε τον ελ τζει; (κενο...)

β)η γκομενα,η συνεργατιδα του αλτνο μποροους η ξανθια,τι εγινε; αυτη αν θυμαμε καλα προσεχε τον ελ τζει... (κενο)

γ)την σαρα πως την απηγαγαν; (κενο....)

δ)η εταιρια τι εγινε; υποτιθετε οτι τους ξεσκεπασε ο κελερμαν.... δεν μαθαμε ποτε τιποτα. (κενο...)

δεν μας εδειξαν ποτε τιποτα,και αμα το κανουν στην 4η σεζον,νομιζω οτι δεν θα κολαει και τοσο στην συγκεκριμενη χρονικη στιγμη.αργησαν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πχ στο δευτερο που σε συνεπηρε πες μου αν θες ΤΙ σε συνεπηρε τοσο και σε παιζω μια 50αρου στοιχημα οτι οπως μου βρηκες κατι καλυτερο για την 1η σου βρισκω κατι καλυτερο για την 2η

 

Συμφωνώ απόλυτα με αυτά που λέει ο Bougas. Οι χαρακτήρες στον δεύτερο κύκλο ήταν ακόμη πιο γοητευτικοί. Ακόμη και o T-Bag με έκανε να σκεφτώ "ναι μωρέ, έχει κι'αυτός τα δίκια του"!

Ο Μαχόουν, μεγάλος ρόλος. Και ο Κέλερμαν. Ο Μπέλικ πάρα πολύ καλός, αν και από όσο έχω δει στον τρίτο, γίνεται πολύ καλύτερος. Ακόμη και η σούπερ-κοινότοπη ιστορία του C-Note με κρατούσε σε αγωνία.

Στον δεύτερο κύκλο σταμάτησα οριστικά να κοιτάζω καχύποπτα την σειρά και να προσπαθώ να βρω σεναριακά κενά, γιατί είδα ότι έτσι έχανα το ενδιαφέρον μου. Τα κενά είναι τεράστια, οι απιθανότητες είναι πιο πολλέ και από τις διαφημίσεις, αλλά σχεδόν όλοι οι χαρκατήρες με έχουν κερδίσει και νοιάζομαι να δω τί θα απογίνουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
αντε και το AREA88....

 

δεν υπαρχει για εμενα κατι αλλο που να αξιζει. προσωπικη μου γνωμη και γουστο παντα. αλλα οχι οτι δεν εχω δει πολλα. αν θελεις μπορουμε να τα βαλουμε κατω.... :X

 

δεκτό το προσωπικό γούστο αλλά άλλο να λες ότι σου άρεσε και άλλο ότι είναι ότι το πιο κορυφαίο έχει βγει σε anime :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλος ο δεύτερος κύκλος ήταν το ίδιο ψαγμένος με τον πρώτο (και φαινόταν αυτό) με αποκορύφωμα το s02ep19 που ήταν το κορυφαίο επεισόδιο όλης της σειράς! Από εκεί και πέρα λίγα επεισόδια πριν είχε αρχίσει να γίνεται η προετοιμασία για την μετάβαση στον τρίτο κύκλο (sona κλπ), πετυχημένα ή όχι αυτό συζητείται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...