Προς το περιεχόμενο

The Official Prison Break Season 3 Topic


Sellers

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

1ος κυκλος 0 (οφειλω να ομολογησω οτι ειμαι λιγακι υπερβολικος).

2ος κυκλος 10!

3ος κυκλος 17,93.

 

αυτα απο μενα :-)

 

γιαυτο αλλωστε και δεν ασχολουμαι πλεον με prison,ουτε καν με νοιαζει αν θα βγει η επομενη σαιζον..

αρα να υποθεσω οτι ειναι και το τελευταιο σου ποστ στο τοπικ αυτο? :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1ος κύκλος PB: -134

2ος κύκλος PB: 0

3ος κύκλος PB: ΓΤΠ

 

1η θεωρία LOST: 2

2η θεωρία LOST: 4

3η θεωρία LOST: !!! τα σπάει!!! 1000000000

Όλοι οι κύκλοι LOST: 4.5 και μισό του φοιτητή=5, περνάει με τη βάση!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1ος κύκλος PB: -134

2ος κύκλος PB: 0

3ος κύκλος PB: ΓΤΠ

 

1η θεωρία LOST: 2

2η θεωρία LOST: 4

3η θεωρία LOST: !!! τα σπάει!!! 1000000000

Όλοι οι κύκλοι LOST: 4.5 και μισό του φοιτητή=5, περνάει με τη βάση!

 

ε,ξεχασες και το ....dexter....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και ομως οι περισσοτεροι που κραζουν το prison break,ειναι αυτοι οι πονεμενοι που ξεκινησαν να βλεπουν dexter,και προσπαθησαν να μας πεισουν να την δουμε και εμεις,αλλα εμεις δεν.... μειναμε στο prison break.

και ετσι για αντιποινα τωρα και καλα ...κραζουν το prison break,για να μας την πουνε,ενω αρεσει ακομα και τους ιδιους.αλλωστε υπαρχουνε κοινοι λογαριασμοι μεταξι insomnia-greektvsubs,ονοματα χρηστων,που αλλα λενε στο ενα φορουμ,και αλλα στο αλλο ;).και αν προσεξες,η διαμαχη αυτη μεταξι των φιλων του prison break ξεκινησε πριν περιπου 10 μηνες,οταν και προσπαθουσαν να μας πεισουν οτι ειναι και το dexter πολυ καλη σειρα και πρεπει ντε και καλα να την δουμε.

(θελετε και αποδειξη; ας βγει ενας εδω που κραζει το prison break,και να μας αποδειξει οτι δεν κ@υλωνει τρελα με το dexter.οτι δεν θεωρει το dexter ως την καλυτερη σειρα ολων των εποχων.ολοι αυτοι που κραζουν το prison,ειναι οι dexterακιδες και μονο,και εδω και στο greektvsubs.οποιος βαριετε να ψαξει,ας μου στηλει πμ να του το αποδειξω με ποστ και ονοματα :-D ).

 

edit:

ολα τα ονοματα αυτων που κραζουν το prison break,θα το δειτε και μονοι σας οτι ολοι τους βρισκωντε σε αυτην την λιστα της ψηφοφοριας :lol:

 

http://www.insomnia.gr/forum/poll.php?do=showresults&pollid=178

 

πατηστε πανω στον αριθμο 51 που εχει το dexter,και θα το δειτε και μονοι σας....

 

edit:λοιπουνε μονο λιγα ονοματα,αλλα απλα δεν εχουν προσεξει την ψηφοφορια και δεν εχουνε ψηφισει.θα τους δειτε ομως εδω οσους λοιπουν,στο επισημο τοπικ του dexter :-D .

 

http://www.insomnia.gr/forum/showthread.php?t=217278&highlight=dexter

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ε μα, ξερω γω! μιλανε τωρα και τσακωνονται σαν μικρα παιδια για "τι και πως". σε οποιον αρεσει, βλεπει. σε οποιον δεν αρεσει να μην βλεπει. οχι να βλεπει και να κραζει γιατι ειναι και κουραστικο και εκνευριστικο για καποιον αλλο που θα του αρεσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν τσακωνομαστε ρε isspro,χαβαλες να γινεται.το οτι υπαρχουνε και 1-2 κολλημενοι....το προσπερναμε.με τα υπολοιπα παιδια η συζητηση εχει και πολυ γελιο,και παντα σε ενα επιπεδο.

 

απλα και εγω δεν κρατηθηκα και ειπα να κανω σαν παιδι ενα ποστ,και αν συνεχιστει για πολυ ακομα αυτο,ετοιμαστητε για τρελα copy-paste μεταξι insomnia και greektvsubs να δειτε εκει γελια που θα πεσουνε :lol:

 

(ενας εκ των οποιων πριν λιγες μερες εκανε edit τα ποστ του 4 μηνες μετα το αρχικο ποστ :lol: ).γιατι αραγε? λες? :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

bouga ειλικρινά δεν θέλω να μπω σε αντιπαράθεση μαζί σου, δεν συμφωνούμε σχεδόν πουθενά αλλά σέβομαι τις απόψεις σου, αλλά ειλικρινά αυτό

 

αι ομως οι περισσοτεροι που κραζουν το prison break,ειναι αυτοι οι πονεμενοι που ξεκινησαν να βλεπουν dexter,και προσπαθησαν να μας πεισουν να την δουμε και εμεις,αλλα εμεις δεν.... μειναμε στο prison break.

και ετσι για αντιποινα τωρα και καλα ...κραζουν το prison break,για να μας την πουνε,ενω αρεσει ακομα και τους ιδιους.αλλωστε υπαρχουνε κοινοι λογαριασμοι μεταξι insomnia-greektvsubs,ονοματα χρηστων,που αλλα λενε στο ενα φορουμ,και αλλα στο αλλο .και αν προσεξες,η διαμαχη αυτη μεταξι των φιλων του prison break ξεκινησε πριν περιπου 10 μηνες,οταν και προσπαθουσαν να μας πεισουν οτι ειναι και το dexter πολυ καλη σειρα και πρεπει ντε και καλα να την δουμε.

(θελετε και αποδειξη; ας βγει ενας εδω που κραζει το prison break,και να μας αποδειξει οτι δεν κ@υλωνει τρελα με το dexter.οτι δεν θεωρει το dexter ως την καλυτερη σειρα ολων των εποχων.ολοι αυτοι που κραζουν το prison,ειναι οι dexterακιδες και μονο,και εδω και στο greektvsubs.οποιος βαριετε να ψαξει,ας μου στηλει πμ να του το αποδειξω με ποστ και ονοματα

 

είναι πραγματικά άτοπο και "παιδικό". Χωρίς παρεξήγηση, ακόμη και αν συμβαίνει και υπάρχουν αυτές οι περιπτώσεις, δεν αποδεικνύουν τίποτα καθώς όπως και συ λες, μιλάς για 5-10 άτομα (ποια άραγε; αν θες στείλε ένα pm). Πραγματικά αυτό που καταλαβαίνω είναι ότι απλά προσπαθείς αν δημιουργήσεις εντυπώσεις. Ειδικά αυτό το τελευταίο που λες ότι όλοι όσοι κράζουν το pb είναι dexterakides πραγματικά το ακούω πρώτη φορά και μου θυμίζει σενάρια επιστημονικής φαντασίας. Πρόσεξε, δεν μιλώ ότι μπορεί να υπάρχουν και τέτοιοι, αλλά όλοι; Τέτοια διαμάχη εγώ δεν έχω εντοπίσει, και θεωρώ ότι η χρονική συγκυρία που αναφέρεις δεν στέκει, οι περισσότεροι δυσανασχέτησαν με την τρίτη σεζόν του pb, που είναι στον αέρα 7-8 μήνες.

 

Το αν αξίζει το Dexter και ποιο είναι καλύτερο ας το κρίνει ο καθένας μόνος του. Δεν χρειάζεται να βγάζεις συμπεράσματα και να τα γενικεύεις χωρίς να στέκουν και χωρίς να αποδεικνύουν τίποτα.

 

Πραγματικά φιλικά, αλλά κάποια πράγματα είναι τουλάχιστον υπερβολικά από αυτά που αναφέρεις.

 

Εγώ την άποψη μου και για τις δύο σειρές την έχω πει πολλάκις σε διάφορες περιόδους των σειρών και στα δύο fora.

 

Αυτά τα copy paste πάντως που λες κάντα και όσοι θα έχουν να απαντήσουν (ή θα έχουμε να απαντήσουμε-ποτέ δεν ξέρεις, ίσως είμαι και γω στην μαύρη λίστα) κάτι, καλώς, αν όχι, δεν θα φταις εσύ ;)

 

α, btw κάποιος να βλέπει και να κράζει (τεκμηριωμένα κατά κύριο λόγο) είναι δικαίωμά του, όπως και δικαίωμα των υπολοίπων είναι να τον προσθέσουν στην λίστα αποκλεισμένων τους και έτσι θα είναι όλοι ευτυχισμένοι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πέρα από την πλάκα, ο καθένας μας έχει το δικαίωμα να γουστάρει και να βλέπει όποια σειρά του αρέσει. Υπάρχουν τόσες και τόσες επιλογές, lost, pb, dexter, pb, heroes, pb jericho, pb και τόσες άλλες. Εγώ τρελαίνομαι με το PB (προφανώς :-D )και μετά βίας παρακολουθώ το LOST για να δω που θα καταλήξει (το σταματάς μετά από 3 και κάτι κύκλους; οχι, το φτάνεις μέχρι τέλος). Γούστα είναι αυτά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Αυτά τα copy paste πάντως που λες κάντα και όσοι θα έχουν να απαντήσουν (ή θα έχουμε να απαντήσουμε-ποτέ δεν ξέρεις, ίσως είμαι και γω στην μαύρη λίστα) κάτι, καλώς, αν όχι, δεν θα φταις εσύ ;)

 

επρεπε να το φανταστω,μιας και εισαι και mod στο greektvsubs.ειλικρινα οχι,δεν εννοω εσενα αλλα καποια αλλα ατομα που ποσταρουν και στα 2 φορουμ.εσυ εκφραζεις παντα την αποψη σου πολυ αντικειμενικα και γενικα συμφωνω σε ολα μαζι σου.σε καμοια περιπτωση δεν αναφερωμουνα σε εσενα.

για τα υπολοιπα που ειπα,τα 2 λινκ που ποσταρα μιλανε απο μονα τους,10 ατομα κατηγορουνε το prison break επι μονιμου βασεως,και οι 10 ειναι χουλιγκανς του dexter morgan.και εντελως τυχαια,και οι 10 οταν τους λες για το prison break σου απαντανε, "το λες αυτο γιατι ακομα δεν εχεις δει ντεξτερ" .το λοστ δεν ειναι καλο,γιατι κλανει τα @@ του ντεξτερ που ειναι αριστουργημα" .εδω ειχαμε και κορυφαιο ποστ πριν 1 μηνα με εναν ντεξτερακια που δεν ειχε δει την 2η σεζον του prison break και δεν του αρεσε :shock: .πως γινετε να μην την εχει δει και να μην του αρεσει?

 

επισης,ξερεις γιατι δεν εχω κανει copy-paste τα ποστ που λεω? ειναι απλο,γιατι εγω σε αυτο το τοπικ,απλα κανω την πλακιτσα μου για να περναω ευχαριστα την ωρα μου,σε αντιθεση με καποιους αλλους που νευριαζουνε,και αμα κανω το ποστ,θα τα παρουν ολα τις μετρητης και θα γινει της ποπης εδω περα.καλος κακος,ειναι μερικοι οι οποιοι δεν δεχωντε την πλακα εδω μεσα.μακαρι να ητανε ολοι σαν το tzinos,το vlachaquito,τον sellers και τον porko_rosso (και πολλα αλλα παιδια βεβαια),να μπορεις να κανεις την πλακα σου ελευθερα και να συζητας ομορφα ταυτοχρονα.

 

Ειδικά αυτό το τελευταίο που λες ότι όλοι όσοι κράζουν το pb είναι dexterakides πραγματικά το ακούω πρώτη φορά και μου θυμίζει σενάρια επιστημονικής φαντασίας. Πρόσεξε, δεν μιλώ ότι μπορεί να υπάρχουν και τέτοιοι, αλλά όλοι;

οχι ολοι.μιλαω μονο για τους 5-10 που κραζουν στο συγκεκριμενο τοπικ.σε αυτο το τοπικ αναφερωμε.

 

edit:για τους χρηστες που λεω στα φορουμ,(οχι μονο σε αυτα τα 2,αλλα και σε warezαδικα που δεν μπορω να αναφερω),ενταξει,δεν μιλαω για ποστ του στιλ "εδω το prison ειναι για τον @ ,και εκει ειναι μια πολυ γαματη σειρα" ,αλλα για ποστ του στιλ "παιδια το prison break το σιχαθηκα,εχει χασει το ενδιαφερον του,δεν το συνεχιζω",και στο αλλο να λενε "δεν μου αρεσει η 3η σεζον,ειναι αθλια,ας ελπισουμε ομως για μια καλυτερη 4η σεζον! " .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ man, απλά είναι ένα συμπέρασμα που βγάζεις (ορθώς ίσως όπως αποδεικνύεις με τα παραπάνω links, δεν τα είδα διεξοδικά όμως και γιαυτό δέχομαι ότι λες) μόνο από συγκεκριμένα μέλη που τυχαίνει να είναι και στα δύο fora, τα οποία είναι λίγα στον αριθμό σε σχέση με τους fans (είτε πρώην fans) του pb . Πχ, άμα δεις στα threads των επεισοδίων στο pb forum, αρκετά άτομα εξέφραζαν την δυσαρέσκειά τους, τα οποία σίγουρα δεν είναι dexter fans (μπορεί να μην έχουν καν δει dexter) και τα οποία είχαν λατρέψει παλιότερα το pb και απλά τώρα -χωρις να επηρεάζονται από πουθενά, από κανένα Dexter για παράδειγμα- έκφράζουν μία αρνητική κρητική την οποία φυσικά και γω την γουστάρω μόνο όταν είναι τεκμηριωμένη (εκτός άμα ξέρω λίγο καλύτερα το τάδε μέλος και ξέρω πως κάνει χαβαλέ).

 

Και φυσικά καλά κάνεις και κάνεις την πλακίτσα σου όπως και έχω καταλάβει ότι την δέχεσαι κιόλας, απλά σου είπα και σου εξηγώ τι με ώθησε να σου απαντήσω, καθώς δεν μου αρέσει να μένουν εντυπώσεις ;)

 

Α και κάτι άλλο, προσωπικά δεν θεωρώ αξιόπιστες τις βαθμολογίες του tv.com και όχι επειδή δεν με συμφέρει (άλλοστε οι περισσότερες σειρές έχουν πολύ καλές βαθμολογίες) απλά επειδή ο τρόπος βαθμολόγησης δεν παίζει να είναι πολύ έγκυρος καθώς ουκ ολίγες φορές σε πολλές από τις ψηφοφορίες του μπορείς να ψηφίσεις πάρα μα πάρα πολλές φορές!

 

edit: Τώρα είδα το δικό σου edit, οκ, ήθελα να το ξεκαθαρίσω αυτό, ότι δηλαδή δεν γίνεται να μιλάς τόοοοσο γενικά! Και χαίρομαι που δεν το κάνεις :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

. Πχ, άμα δεις στα threads των επεισοδίων στο pb forum, αρκετά άτομα εξέφραζαν την δυσαρέσκειά τους,

 

το γνωριζω αυτο που λες,εχω διαβασει τα παντα σε αυτο το φορουμ,αλλα πιστευω να συμφωνησεις και εσυ μαζι μου,στο οτι υπαρχουν και καποιοι, (το σε τι ποσοστο ειναι αυτοι δεν μπορουμε να το υπολογισουμε),που γραφουν και μπαρουφες για τους εξις 2 λογους:

 

1)ειτε τους θιξανε την αγαπημενη τους σειρα στο αντιστοιχο τοπικ και ηρθαν και αυτοι στο "αντιπαλο στρατοπεδο" να ανταποδωσουν τα πυρα. (το κανει συνεχως ενας φιλος μου αυτο,μην γραψεις αρνητικο σχολιο για το λοστ και το supernatural,θα παει αμεσως στο αντιστοιχο τοπικ του pb πχ και θα το κανει @@. και δεν γινεται μονο με τις σειρες αυτο.να σου δωσω ενα προσφατο παραδειγμα,που εκανα εγω.επειδη γραφουν ολοι για τα RLOD του 360,εχω μπει σε οποιο φορουμ με ps3 και pc games εχω δει και εχω βαλει παντου 0/10. :-)

 

2)και ενα ελληνικο καθαρα φαινομενο,(δεν ξερω αν εχεις δει την διαφημιση του οπαπ; ).

εβγαλε ενα μετριο επεισοδιο το prison break; αμεσως αρχιζουνε, "θα το σταματησω,ελεος δεν παει αλλο,η σειρα ειναι για τα πανηγυρια....".

και αμα δεις το 3χ14 σε κανα 3μηνο και ειναι γαματο,αυτοματος η βαθμολογια μιας ολοκληρης σεζον απο το 0/10 παει στο 10/10.

 

edit: Τώρα είδα το δικό σου edit, οκ, ήθελα να το ξεκαθαρίσω αυτό, ότι δηλαδή δεν γίνεται να μιλάς τόοοοσο γενικά! Και χαίρομαι που δεν το κάνεις :)

απλα οταν βλεπω υπερβολικα ποστ του στιλ "3η σεζον 0/10" ,βαζω και εγω στις απαντησεις μου λιγη σαλτσα παραπανω,ολοι το κανουμε ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

yeap, δεν αρνήθηκα ότι κάποια από αυτά τα φαινόμενα υπάρχουν, όπως επίσης και οι απολυτότητες του στυλ που αναφέρεις είναι σπαστικές όπως είπα και πιο πάνω, απλά όλα αυτα σχετικά με τις σειρές είναι υποκειμενικά -κυρίως βέβαια, γιατί κάποια πράγματα, πχ για παλιότερες σειρές, δεν αμφισβητούνται. Γι' αυτό, και η αξία του Pb και άλλων σειρών θα φανεί στο πέρασμα του χρόνου, κατά πόσο θα μείνουν χαραγμένες στους τηλεθεατές. Κάμποσο off topic όλα αυτά, sorry for that :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...