Προς το περιεχόμενο

Curb Your Enthusiasm ~ η εικονοκλαστική κωμική σειρά του Larry David


Eusebius

Προτεινόμενες αναρτήσεις

"Well I'm often never honest with you" LOL LOL LOL

 

Δεν την εχω δει τη σειρα αλλα δεν γινεται να μην ξερεις αυτη τη σκηνη

 

https://www.youtube.com/watch?v=FxfqZymJOPw

 

"Fuck you, you car wash cunt! I had a dental appointment."

 

  :lol:  :lol:  :lol:  Τα πλευρα μου.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 52
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Πολύ καλό και το τελευταίο επεισόδιο που σατιρίζει την πολιτική ορθότητα και τα διπλά στάνταρ.  :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άπειρο γέλιο με αυτή τη σειρά, ειδικά στις πιο αρχές (ενώ πχ το Seinfeld δε μπόρεσα να το δω και να μπω στο κλίμα). Βέβαια η ποιότητα έχει φθίνουσα πορεία αλλά συνεχίζω να την βλέπω.

 

Το μόνο που πάντα κάπως (ενώ έχει πλάκα κλπ) αλλά δε μπορούσα εύκολα να χωνέψω είναι οι φασαρίες που μπλέκει ο Larry με φίλους γνωστούς κλπ για ξέρω γω 50-100-200 δολάρια. Βγάζει γέλιο αλλά δεν είναι εύκολα πιστευτό όταν έχει περιουσία που αγγίζει το μισό δις νομίζω όσο περίεργος και να είσαι δεν θα έμπλεκες καν σε τέτοια σενάρια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ότι έχει κάποιος περιουσία, δεν σημαίνει ότι είναι κορόιδο ή άσχετος από χρήματα.

Αντιθέτως το χρήμα σου δίνει ορισμένες φορές την ελευθερία να μην χρειάζεται να κάνεις δημόσιες σχέσεις.

 

Επίσης αν εχεις δει Seinfeld και Curb your enhusiasm, θα έχεις καταλάβει ότι ο Larry είναι ιδιότροπος-γκρινιάρης με εμμονές σε λεπτομέρειες ή ορισμένες φορές απλά λέει αυτά που  όλοι θα θέλαμε να πούμε αν δεν είχαμε ανάγκη από δημόσιες σχέσεις και τυπικότητες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ από την άλλη το Seinfeld το απόλαυσα ενώ αυτό δεν... Το ξεκίνησα, το παράτησα, το ξαναξεκίνησα. Δεν ξέρω μου προκαλεί έναν εκνευρισμό ο τρόπος που διαχειρίζεται τις καταστάσεις ο τύπος, που δε με αφήνει να απολαύσω το χιούμορ που όντως έχει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άπειρο γέλιο με αυτή τη σειρά, ειδικά στις πιο αρχές (ενώ πχ το Seinfeld δε μπόρεσα να το δω και να μπω στο κλίμα). Βέβαια η ποιότητα έχει φθίνουσα πορεία αλλά συνεχίζω να την βλέπω.

 

Το μόνο που πάντα κάπως (ενώ έχει πλάκα κλπ) αλλά δε μπορούσα εύκολα να χωνέψω είναι οι φασαρίες που μπλέκει ο Larry με φίλους γνωστούς κλπ για ξέρω γω 50-100-200 δολάρια. Βγάζει γέλιο αλλά δεν είναι εύκολα πιστευτό όταν έχει περιουσία που αγγίζει το μισό δις νομίζω όσο περίεργος και να είσαι δεν θα έμπλεκες καν σε τέτοια σενάρια.

 

Μα δε τσακώνεται για τα λεφτά, αλλά για τη συμπεριφορά αυτή καθαυτή. Βασικό θέμα της σειράς είναι η εθιμοτυπία και η σημασία που δίνει ο Larry σε κοινωνικές συμβάσεις.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 11 μήνες μετά...
  • 1 χρόνο αργότερα...

Βγαζουν υποτιτλους για οτι σαπιλα υπαρχει και δεν βγαζουν για το curb,Ειχα αγορασει τις πρωτες 8 σεζον απο το amazon  ή απο το ebay σε dvd και ειχαν Ελληνικους υποτιτλους,Θα αγοραζα και την 9 αλλα δεν εχει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Κατέβηκε ήδη το πρώτο επεισόδιο της καινούριας σεζόν αλλά επειδή βλέπω τις προηγούμενες σε επανάληψη με έναν φίλο σε VR θα την δω σε κάνα μήνα που τελειώνω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Δεν ξέρω για εσάς αλλά στα δύο τελευταία επεισόδια γέλασα πάρα πολύ. Ειδικά οι σκηνές με Leon ήταν επικές. Και επιτέλους σε σειρά βλέπουμε κάποια guest διασήμων να έχουν γέλιο και να μην είναι απλά για να μπουν (Mila Kunis respect).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε καιρος ηταν να την αρχισω (εφτασα αισιως στην 6η). Ειναι εξαιρετικη. Σε οδηγει στα ακρα με το ποσο petulant ειναι αλλα ειναι τοσο αστειος και οι καταστασεις που μπλεκει.Εν τω μεταξυ οι αντιδρασεις του προσωπου του οταν τον χαλανε καποια γεγονοτα ειναι απιστευτες.

The Car Pool Lane επεισοδιο...νταξει....

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...