Προς το περιεχόμενο

Κυκλοφορία Samsung 226CW


perryleros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 108
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Καλά εγώ έδωσα λίγα ευρώ παραπάνω και πήρα την 21.1' με το spva panel και ησύχασα.Τελικά είχαν δίκιο όσοι έλεγαν για αυτό το πάνελ.Μεγάλη διαφορά απο το ΤΝ της LG που δουλεύω στην δουλειά. Όσον αφορά την CW πολύ καιρό την λιβάνιζα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά αν μπορούσε κάποιο μαγαζί να μου εγγυηθεί οτι η 226BW τους είναι S Panel, θα την αγόραζα!! Θα πάρω τηλέφωνο το πλαίσιο να ρωτήσω και αν δεν ικανοποιηθώ... θα σκεφτώ την 215TW ή την LG 24'' L245WP-BN η οποία έχει MVA panel: http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=1&category=1205&product=927813

(Θα το σκεφτώ πολύ γιατί 24" μου ακούγεται μεγάλη)

γιατι βαρέθηκα να περιμένω την 226CW

 

 

EDIT: Η 215TW είναι η οθόνη με το μεγαλύτερο input lag που υπάρχει...

http://www.xbitlabs.com/articles/other/display/lcd-parameters_7.html

Ορίστε και 2 βίντεο που αποδεικνύουν το input lag:

inputlag1

inputlag2

Στα αριστερά είναι η 215TW

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν παιδιά πήρα τηλέφωνο στο πλαίσιο, και στα κεντρικά γραφεία και στο κατάστημα Καλλιθέας στην Αθήνα. Μου είπαν τα εξής:

1) Δεν μπορούν σε καμία περίπτωση να εγγυηθούν για το πάνελ της οθόνης

2) Αν την ανοίξουν να δουν τι πάνελ έχει, δεν μπορούν να τη μεταπουλήσουν μετα σύμφωνα με την πολιτική τους

3) Δεν δέχονται επιστροφή σε περίπτωση που δεν είναι S panel για τον παραπάνω λόγο, καθώς επίσης και για τον λόγο ότι δεν θεωρείται πρόβλημα το διαφορετικό panel.

4) Δεν έχουν ιδέα για το πότε περίπου θα διαθέτουν 226CW.

 

Οπότε παιδιά... προσωπικά δεν έχω άλλη επιλογή από το να περιμένω την 226CW, καθώς έχω εξανλήσει όλες τις πιθανές εναλλακτικές οθόνες που θα μπορούσα να πάρω και δεν έμεινα ευχαριστημένος απο καμία. (είτε λόγο τιμής, είτε κάποιου προβλήματός της,κλπ..)

 

Έχω αφιερώσει ατέλιωτες ώρες ψάχνοντας για το θέμα της οθόνης και τελικά η λύση είναι μονόδρομος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

perryleros Δεν ξέρω τι λέει το site εγώ ξέρω ότι:

 

1) Την αγόρασα την SM 215 TW γιατι μου άρεσε το design και η πληθώρα των συνδέσεων απο πίσω.

 

2) Την λειτουργώ και είναι μια χαρά, δεν έχω παρατηρήσει κανένα πρόβλημα.

 

3) Δεν είχα πρόβλημα να δαπανήσω οποιοδήποτε ποσο χρημάτων.

 

4) Μπορώ να σου δώσω μια ντουζίνα άλλα sites που την προτείνουν ώς recommended product ΚΑΙ για παιχνίδια ΚΑΙ για ιντερνετ κτλ.

 

5) (Το ξαναλέω) Έχει μια απίστευτη βάση η οποία μόνο παπάδες δεν κάνει και είναι έτη φωτός καλύτερη απο αυτές των LG που δουλεύω στην δουλειά.

 

6) Έχει picture in picture πολύ βολικό.

 

7) Έχει απίστευτα χρώματα και ομολογώ πώς είχαν δίκιο αυτοί που έγραφαν εδώ μέσα πώς είναι καλύτερη απο αντιστοιχή με ΤΝ πάνελ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

passenger δε διαφωνώ!! Αντιθέτως, ξέρω πως η 215TW έχει πολύ καλύτερη ποιότητα εικόνας και απόδοσης χρωμάτων καθώς διαθέτει S-PVA panel. Το input lag δε σε ενοχλεί αν δεν παίζεις παιχνίδια, ίσως να μην το αντιλαμβάνεσαι καν. Προσωπικά επειδή ασχολούμαι αρκετά με games, δεν μπορώ να ρισκάρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν εξι περιπου μηνες οταν πηρα την samsung 226bw,πηγα απο τη Γραμμη στη Στουρναρα

και ο τυπος αφου με διαβεβαιωσε οτι η παρτιδα αυτη που εχει ειναι με s panel,

ηταν τοσο σιγουρος που την ανοιξε μπροστα μου,το ειδα και μετα την πηρα.

 

Μπορει με λιγο πιεση να το κανουν ακομα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε haHA σε ευχαριστώ!!!

Λοιπόν ακούστε! Όποιος ενδιαφέρεται, πήρα τηλέφωνο στη ΓΡΑΜΜΗ και μου είπαν οτι μπορούν να ανοίξουν το κουτί και να βεβαιωθούν ότι είναι S PANEL. Μου είπε απλά να κάνω παραγγελία μέσω internet και για σχόλια να γράψω: " ΘΕΛΩ S-PANEL" και να επικοινωνήσω τηλεφωνικά ξανά μαζί τους απο Δευτέρα να το επιβεβαιώσω πρίν ξεκινήσει η παραγγελία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
passenger δε διαφωνώ!! Αντιθέτως, ξέρω πως η 215TW έχει πολύ καλύτερη ποιότητα εικόνας και απόδοσης χρωμάτων καθώς διαθέτει S-PVA panel. Το input lag δε σε ενοχλεί αν δεν παίζεις παιχνίδια, ίσως να μην το αντιλαμβάνεσαι καν. Προσωπικά επειδή ασχολούμαι αρκετά με games, δεν μπορώ να ρισκάρω.

 

oles oi TFT exoun input lag (se sxesh me tis CRT) ane3arthtws Panel (TN/PVA/MVA/IPS)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε haHA σε ευχαριστώ!!!

Λοιπόν ακούστε! Όποιος ενδιαφέρεται, πήρα τηλέφωνο στη ΓΡΑΜΜΗ και μου είπαν οτι μπορούν να ανοίξουν το κουτί και να βεβαιωθούν ότι είναι S PANEL. Μου είπε απλά να κάνω παραγγελία μέσω internet και για σχόλια να γράψω: " ΘΕΛΩ S-PANEL" και να επικοινωνήσω τηλεφωνικά ξανά μαζί τους απο Δευτέρα να το επιβεβαιώσω πρίν ξεκινήσει η παραγγελία.

 

Ωραιος!

Με γεια λοιπον!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

re paidia perimenete tin 226cw..aksizei..exw pathei plaka..valte tin selida pou tin exei to e-shop ws home page kai tha tin petixaite sigoura..tin fernei an 20-25 meres logika..apla na eiste etoimoi na tin kleisete mesw internet,,egw etsi katafera k prolava na tin parw..parte to url

http://www.eshop.gr/show_per.phtml?id=PER.168191

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εki αφου μας κοροιδέυουν και να την βάλουν σιγά μην την βάλουν 370 που την είχαν αν δν κάνω λάθος απο 400+ θα την έχουν.

Εγω περιμένω απο αρχές Σεπτεμβρίου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ θα πάρω 226BW αν μου βρούν S-PANEL στη Γραμμή. Αν είμαι τόσο γκαντέμης και δεν βρούν καμία S στο στόκ τους... θα περιμένω την CW, τι να κάνουμε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...