Προς το περιεχόμενο

Κυκλοφορία Samsung 226CW


perryleros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

perryleros

Πρέπει να σβήστηκε αν θέλεις το ανεβάσεις πάλι κάπου?

Ευχαριστω.

soiramk

Να πω στον φίλο σου να μου πει 4-5παιχνίδια τι θα έρθουν να παίξω τα αντίθετα να βγάλω χρήματα?13?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 108
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Όπως έχω καταλάβει μέχρι στιγμής δεν έχω τις αντίστοιχες γνώσεις με πολλούς από εσάς, αλλά παρόλ' αυτά θα ρωτήσω κάτι που μπορεί να θεωρήσετε χαζό.... στην samsung πως ακριβώς ορίζουν την έννοια της εγγύησης.... στο να σου αλλάζουν μια οθόνη μόνο σε περίπτωση που έχουν καεί 14pxls....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έψαξα αρκετά και μάζεψα όλα τα εργαλεία που χρειάζονται για να ρυθμίσει κανείς την 226BW του αν δεν είναι S panel.

 

Έφτιαξα ένα txt με οδηγίες , κατέβασα το πρόγραμμα που χρειάζεται καθώς επίσης και τα color profiles που απαιτούνται για το κάθε panel.

 

Το ανέβασα εδώ σε μορφή rar στο FileFront:

Calibrate C/A Panel

 

Και σε rapidshare: Calibrate C/A Panel

 

Σχετικά με το backligh bleeding.. έχει αρκετό!! Εντάξι όμως το έχω συνηθήσει.

 

Τώρα για την εγγύηση... νομίζω στην αλλάζουν στα 3 καμένα pixel, αλλά πρέπει να έχουν κάποια συγκεκριμένη απόσταση μεταξύ τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η οθόνη είναι τέλεια!!! Δέν είχε κανένα καμένο pixel. Δεν μπορώ να δώ τι πάνελ έχει αλλά κάπου διάβασα ότι η Samsung είπε πως θα κυκλοφορεί μόνο S panel απο δώ και πέρα (αυτές χωρίς ένδειξη) λόγω της φασαρίας που δημιουργήθηκε. Χωρίς να κάνω καμία ρύθμιση , τα χρώματα φαίνονται κανονικά!! (Δεν υπερισχύει το μπλέ όπως στις Α και C panel). Είμαι απόλυτα ευχαριστημένος.

Η 226BW ανεξαρτήτως πάνελ είναι καλύτερη απο την 226WTQ της LG.

 

Τώρα σχετικά με την 2232BW, δεν θα την έπαιρνα (προσωπικά πάντα) για τους εξής λόγους:

 

1) Η γυαλιστερή οθόνη μπορεί να κάνει τα μαύρα χρώματα πιο σκούρα, αλλά με το παραμικρό φως θα γυαλίζει... δε θέλω να βλέπω τις λάμπες του δωματίου να καθρεπτίζονται στην οθόνη :D

 

2) Η βάση της είναι πολύ λεπτή. Έχω ακούσει παράπονα από πολλά άτομα ότι κουνιέται πολύ η οθόνη.

 

3) Αδικαιολόγητα κάνει 370ε ... Κάτι που συμβαίνει μόνο και μόνο επειδή είναι καινούργιο προιόν και έχει νέο design εμφανισιακά.

 

 

Μη σε νοιάζει για το τι πάνελ έχει, πάρε την 226ΒW!!!

(και από τις παλιές να έπαιρνες που λένε τι πάνελ έχουν, υπάρχουν color profiles (δίνω link σε προηγούμενη σελίδα) που τα επιλέγεις απο τα windows και τις φέρνεις σε επίπεδο S panel στα χρώματα)

 

spera perryleros h othoni ( 2232 )exo den gializi h othoni para mono to plaisio kai ayto na fantastis oti akrivos dipla mou exo portatif kai den exo provlima, to oti kouniete h othini einai gegonos ama (kouniete) poli to grafio :lol:NAI lol kia 3ton exei 370 otan thn pira eixe 30 eyro diafora me thn 226kai fisika kanena kameno pixel kai kapio allo palikari ipe pos h 2232 einai gnisies logo apo thn xora pou proerxode ayta

EDIT panta filika Giannis3000

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Thanks, δεν μπόρεσα να κρατηθώ...

Για πες όμως, ενώ κατέβασα τη φωτεινότητα απο το 100% στο 45% , τώρα που γύρισα σπίτι και ξανανοίγω το pc η φωτ. πάει πάλι στο 100%, WHY;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ερώτηση : Η 226CW έχει γυαλιστερή ή ματ επίστρωση?Γιατί αν είναι γυαλιστερή τότε θα υπάρχει πρόβλημα.Έχω δει σε laptop οθόνη glossy και είναι άστα να πάνε.Μπορεί να δείχνει πολύ καλό το μαύρο αλλά αν έχεις φως στο δωμάτιο το δείχνει μέσα στην οθόνη και είναι πολύ ενοχλητικό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...