Προς το περιεχόμενο

Κυκλοφορία Samsung 226CW


perryleros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Α ωραία..Και να ρωτήσω και κάτι άλλο μιας και την έχεις πάρει από το pixmania...Επειδή το κόβω χλωμό να τη βρίσκω σε άλλο e-shop , πώς γίνεται η πληρωμή από το pixmania?Αντικαταβολή?Έχει έξοδα courier?

To μαγαζί λέει αν δεν είσαι ευχαριστημένος με την αγορά μπορείς να κάνεις επιστροφή του προιόντος και σου δίνουν πίσω τα χρήματά σου.Σε περίπτωση καμένων pixels τη γυρνάς πίσω?Σε καλύπτει κάποια εγγύηση από τη Samsung?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 108
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Πληρωμή με paypal και τα έξοδα είναι στην παραπάνω φώτο.

Για καμ. pixel νομίζω υπάρχει εγγύηση για 7 και πάνω,αλλαγή.

Προσωπικά αν έβλεπα καμμένο θα τη γύριζα(μέσα σε 7 μέρες) με αιτιολογία οτι δε μου αρέσει η εικόνα της...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αλλά αν τύχει και έχει καμένα pixels και την επιστρέψεις πίσω με την δικιολογία οτι δεν σου άρεσε η εικόνα της,μετά δεν μπορείς να τους πεις φέρτε μου την ίδια οθόνη...

Οπότε έχεις μια ευκαιρία μόνο να σου κάτσει καλό μοντέλο χωρίς προβλήματα.Αν και τώρα που το σκέφτομαι μπορώ να έχω κι άλλες ευκαιρίες.Δίνω παραγγελία μέσω κάποιου φίλου....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αλλά αν τύχει και έχει καμένα pixels και την επιστρέψεις πίσω με την δικιολογία οτι δεν σου άρεσε η εικόνα της,μετά δεν μπορείς να τους πεις φέρτε μου την ίδια οθόνη...

 

oops δεν το σκέφτηκα αυτό πριν τη παραγγείλω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

την παραγγειλα και γω....

 

εχει 350 ευρωπουλα ΑΛΛΑ με τα μεταφορικα και με την μεχρι τωρα καλη συμπεριφορα του θα την προτιμισω απο κει

 

στο Pixmania ειναι καπου 30 πιο φτηνη ΑΛΛΑ αμα παθει κατι αντε να βγαλεις ακρη

 

Τhanx Apateonas για το update!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν θέλω να σας απογοητέυσω αλλά την CW την έχουν βγάλει χειρότερη από την BW , και εκτός αυτού είναι 5ms και όχι 2ms λόγω λάθους στο overdrive.

 

The 226CW fails to make a grand entrance with colors that are impossible to adjust, lesser reactivity, and a higher price. The second version we received failed to change our first impression.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν θέλω να σας απογοητέυσω αλλά την CW την έχουν βγάλει χειρότερη από την BW , και εκτός αυτού είναι 5ms και όχι 2ms λόγω λάθους στο overdrive.

 

Για τα 3ms διαφορά,έ εντάξει σιγά τα αβγα κι αν συμβαίνει κάτι τέτοιο,τουλάχιστον παιχνίδια δεν θα παίζω σε αυτές,για δουλειά τις θέλω.Οσο για το καλύτερη χειρότερη εγώ έχω διαβάσει και εδω και σε άλλα φορουμ ότι ειναι καλύτερη η 226CW άλλα εφόσον είσαι σίγουρος δεν θα διαφωνήσω μαζί σου.

 

YΓ Αdtasop φίλε μου δεν κάνεθ τπτ,άλλωστε έιχα 20 μέρες που περίμενα και διάβαζα απο post σε post μέχρι να δώ πότε θα την κυκλοφορήσουν.Οι 226BW τελειώνουν στα αποθέματα και έβγαλαν στην φόρα τις CW

 

Τέλος με την CW δεν παίζεις λοταρία για πιό πάνελ φοράει C,S ή Α και έχει και 97% Gamut Color (97%)....backlight ccfl

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν θέλω να σας απογοητέυσω αλλά την CW την έχουν βγάλει χειρότερη από την BW , και εκτός αυτού είναι 5ms και όχι 2ms λόγω λάθους στο overdrive.

Έχω την 226CW εδώ και ένα μήνα σχεδόν και είμαι κατευχαριστημένος και από απόκριση στα παιχνίδια και σε internet και σε ταινίες και σε όλα.Επειδή πολλές παπαριές ακούγονται από διάφορα "ειδικά" reviews (ελληνικά και μή) άμα δεν την δείτε με τα μάτια σας μια οθόνη,μην ακούτε τον ένα και τον άλλο.Συγκεκριμένα για την 226CW έλεγαν οτι έχει πολύ μικρές γωνίες θέασης και όχι 160 μοίρες όπως λέει στα specs.Ε σας πληροφορώ από τελείως πλάγια (σχεδόν 180 μοίρες) μπορείς να δεις άνετα (στα πλαίσια του λογικού πάντα).Τα specs είναι μόνο νούμερα.

Όσο αφορά το ghosting δεν υπάρει καθόλου σε παιχνίδια που έπαιξα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Συγκεκριμένα για την 226CW έλεγαν οτι έχει πολύ μικρές γωνίες θέασης και όχι 160 μοίρες όπως λέει στα specs.Ε σας πληροφορώ από τελείως πλάγια (σχεδόν 180 μοίρες) μπορείς να δεις άνετα (στα πλαίσια του λογικού πάντα)

 

auta einai...vgalame kai ta TN Panels kalytera apo PVA/MVA/IPS se gwnies 8eashs...(ta alla exoun gwnies 178 moires)

 

ti allo 8a akousoume 8ee mou...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδιά χαλαρώστε και λίγο.. για οθόνη μιλάμε..δεν θα την παντρευτούμε κι όλας!Κι όταν με το καλό τα φράγκα είναι αρκετά θα πάμε σε καλύτερες επιλογές.Αν αρχίσει ο καθένας με το μακρύ του και το κοντό του δεν θα βγάλουμε άκρη.Να βράσω και γωνίες θέασης και ότι άλλο θέλεις.Τόσα έχω τόσο αγοράζω.Καλές γιορτές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

auta einai...vgalame kai ta TN Panels kalytera apo PVA/MVA/IPS se gwnies 8eashs...(ta alla exoun gwnies 178 moires)

 

ti allo 8a akousoume 8ee mou...

Δεν σύγκρινα τα ΤΝ πάνελ με τα PVA/MVA/IPS.Το συγκεκριμένο πάνελ μην ξεχνάς είναι οτι καλύτερο έχει βγεί σε ΤΝ.Οπότε μην μπερδεύεις τη βούρτσα με την ....ούτσα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

oti kalytero exei vgei se tn...aha malista stous tyflous vasileuei o monof8almos yay...

 

den sygkrines alla den mporeis na les oti exoun sxedon 180 moires gwnies 8eashs...apla eleos...

 

an dld exei toso mia o8onh me TN Panel tote mia me ta alla poso 8a exei? 200 moires? :P :p :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...