Προς το περιεχόμενο

Κυκλοφορία Samsung 226CW


perryleros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δυστηχώς σε κλειστή οθόνη 226 BW που ανοιξα στο πλαίσιο δεν υπήρχε το S...Μάλλον το έχουν βγάλει στις νέες φουρνιές για ευνόητους λόγους..

 

Αν δεν έχει την ταμπελίτσα (όπως η δικιά μου που πήρα χτες), πώς μπορώ να καταλάβω τι panel έχει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 108
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Ηρθε και η δικιά μου!! είμαι πολύ ευχαρηστημένος!!! δεν ξλερω το πάνελ γιατί δεν έχει ταμπέλα απο πίσω. είναι από τις καινούργιες!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

jhatzi και perryleros παρακαλω κοιταξτε το παρακατω αρθρο σχετικα με το πως να αναγνωρισετε το panel των οθονων σας : http://www.behardware.com/articles/667-1/samsung-226bw-a-and-s-series-the-verdict.html

και πειτε μας τελικα τι πηρατε S A ή C ?

 

επισης πολυ ενδιαφερον ειναι αυτο: http://www.behardware.com/articles/673-1/samsung-syncmaster-226bw-c.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ηρθε και η δικιά μου!! είμαι πολύ ευχαρηστημένος!!! δεν ξλερω το πάνελ γιατί δεν έχει ταμπέλα απο πίσω. είναι από τις καινούργιες!

kalorizikh me giaaa ante kai kala games:-D

edit psifiaki thira to exeis sindesi?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η cw έχει σίγουρα S panel;

Ετσι μού`ρχεται να τη χτυπήσω από εδώ http://cgi.ebay.de/Samsung-Syncmaster-226CW-22-Wide-Screen-2ms-Neu_W0QQitemZ120170727885QQihZ002QQcategoryZ129334QQssPageNameZWDVWQQrdZ1QQcmdZViewItem

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tonysix η δικιά μου στο κρυφό μενού έβγαλε αυτό:

 

Version: M-ME22WOBDA-1003

 

αν κοιταξεις καλα στις φωτογραφιες θα δεις οτι αυτο ειναι το version και οχι το panel info οποτε.. δεν εχω ιδεα περι τινος προκειται :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά, αυτό το monitor υπάρχει αυτή τη στιγμή στην Ελλάδα? Μπορούμε να το προμηθευτούμε απο κάπου? Με μία μικρή έρευνα που έκανα, έχετε δίκιο... είναι όντως ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ monitor για gamers...

 

Με έχετε βάλει σε tripaki και εμένα.... :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tonysix den exei tin endeiksi A/S/C se mas ...

einai apo tis kainourgies , kai to krifo menu exei afairaithei episis

 

Για πες εντυπώσεις!! Και εγώ αυτή λέω να πάρω! Κατάφερες να δεις ποίο panel έχει?

Είχες καμένα pixels(στα πόσα στην αλλάζουν)? Επίσης αξίζει η διαφορά στη τιμή με την LG? Όσον αφορά το καινούριο μοντέλο 2232bw γιατι διαφωνείς? Είναι σίγουρο οτι "φεγγίζει" το glossy πλαστικό? Πως ακριβώς επιρεάζει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η οθόνη είναι τέλεια!!! Δέν είχε κανένα καμένο pixel. Δεν μπορώ να δώ τι πάνελ έχει αλλά κάπου διάβασα ότι η Samsung είπε πως θα κυκλοφορεί μόνο S panel απο δώ και πέρα (αυτές χωρίς ένδειξη) λόγω της φασαρίας που δημιουργήθηκε. Χωρίς να κάνω καμία ρύθμιση , τα χρώματα φαίνονται κανονικά!! (Δεν υπερισχύει το μπλέ όπως στις Α και C panel). Είμαι απόλυτα ευχαριστημένος.

Η 226BW ανεξαρτήτως πάνελ είναι καλύτερη απο την 226WTQ της LG.

 

Τώρα σχετικά με την 2232BW, δεν θα την έπαιρνα (προσωπικά πάντα) για τους εξής λόγους:

 

1) Η γυαλιστερή οθόνη μπορεί να κάνει τα μαύρα χρώματα πιο σκούρα, αλλά με το παραμικρό φως θα γυαλίζει... δε θέλω να βλέπω τις λάμπες του δωματίου να καθρεπτίζονται στην οθόνη :D

 

2) Η βάση της είναι πολύ λεπτή. Έχω ακούσει παράπονα από πολλά άτομα ότι κουνιέται πολύ η οθόνη.

 

3) Αδικαιολόγητα κάνει 370ε ... Κάτι που συμβαίνει μόνο και μόνο επειδή είναι καινούργιο προιόν και έχει νέο design εμφανισιακά.

 

 

Μη σε νοιάζει για το τι πάνελ έχει, πάρε την 226ΒW!!!

(και από τις παλιές να έπαιρνες που λένε τι πάνελ έχουν, υπάρχουν color profiles (δίνω link σε προηγούμενη σελίδα) που τα επιλέγεις απο τα windows και τις φέρνεις σε επίπεδο S panel στα χρώματα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...