Προς το περιεχόμενο

Apple iPod vs Sansa


gtsamour

Προτεινόμενες αναρτήσεις

...Όσο για το λειτουργικό της MS, το αποτέλεσμα μετράει. Σε λίγο η Apple θα πουλάει τα μηχανήματά της με Vista πάνω...

 

και 1 , 2 , 3 πάμε..."φαντασίιιιιιιιιιιιια μου πλανεύτρα...είσαι η πιο , μέεεγαλη ψεύτρα...."

 

ΕΛΕΟΣΣΣΣ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 59
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Αν σου έλεγα πριν 3 χρόνια ότι στα PowerMac η Apple θα βάλει Pentium 4, τα ίδια θα έλεγες και τότε. Τώρα που είναι πια γεγονός το κάνεις γαργάρα φυσικά.

 

Το ότι σε λίγο η Apple θα βάζει Vista το είπα φυσικά για χλευασμό σαν αστείο.

Πάντως χωρίς πολύ κόπο μπορούμε πια όλοι μας να τρέξουμε MacOS στα PC μας, αλλά όπως βλέπεις φαντάζομαι, κανείς δεν ασχολείται με μεσοβέζικες λύσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξεχνάς κάτι πολύ σημαντικό...Το δυνατό χαρτί της Apple στους υπολογιστές δεν είναι το hardware αλλά το software...αντίθετα για τις τακτικές της στο θέμα του hardware υπάρχουν πολλές διαφωνίες ακόμα και από φανατικούς της υποστηρικτές ...

Το ότι πλέον υπάρχουν λύσεις (παράνομες παρεπιπτώντος) , και πολλοί έχουν ΜacOS στα pc τους ,μάλλον δείχνει ότι το λειτουργικό της εξαπλώνεται , παρά εξαφανίζεται....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μέχρι χθες δυνατό χαρτί ήταν ΚΑΙ το hardware (τύπου, η σειρά G είναι RISC και είναι καλύτεροι από τους CISC), τώρα.... γαργαρα....

 

Βασικά δεν έχουν MacOS στο PC τους.... το βάζουν το βλέπουν και μετά ΟΞΩΩΩΩ! Δεν έχω ακούσει κανέναν που να το κράτησε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Μέχρι χθες δυνατό χαρτί ήταν ΚΑΙ το hardware (τύπου, η σειρά G είναι RISC και είναι καλύτεροι από τους CISC), τώρα.... γαργαρα....

 

Βασικά δεν έχουν MacOS στο PC τους.... το βάζουν το βλέπουν και μετά ΟΞΩΩΩΩ! Δεν έχω ακούσει κανέναν που να το κράτησε.

 

Εχμ άλλα ισχύουν όμως! Οι περισσότεροι που γύρισαν σε MAC osx ΔΕΝ επέστρεψαν ποτέ ξανά στα Windows! Ελπίζω να κρίνεις αφού πρώτα δοκίμασες το OSX! Και δεν εννοώ να έτρεξες απλά για λίγο καμιά έκδοση για εγκατάσταση σε PC, αλλά για κανονικό μηχάνημα από την Apple! Μπορεί εύκολα ο κάθένας να κάνει κριτική για οτιδήποτε, λίγοι όμως το κάνουν με πραγματικά επιχειρήματα! :P:cool:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά δεν έχουν MacOS στο PC τους.... το βάζουν το βλέπουν και μετά ΟΞΩΩΩΩ! Δεν έχω ακούσει κανέναν που να το κράτησε.

 

Έεεετσι...Εκεί που τελειώνουν τα επιχειρήματα, αρχίζει ο παραλογισμός :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όταν λέει "ΟΞΩΩΩΩΩΩ" μάλλον εννοεί όξω από το σπίτι γρήγορα να πάμε να πάρουμε Apple ...lol

 

anyway...το θέμα είναι ότι ο φίλος gtsamour προφανώς έχει κακή άποψη για την Apple και την υποστηρίζει φανατικά..προφανώς και δε μπαίνει στη διαδικασία διαλόγου για να ανταλλάξει απόψεις και να ακούσει και τη γνώμη των άλλων παρά μόνο για να εκφράσει τη δική του...

Υποθέτω ότι δεν υπάρχει περίπτωση να τον μεταπέισουμε για κάτι..οπότε ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
όταν λέει "ΟΞΩΩΩΩΩΩ" μάλλον εννοεί όξω από το σπίτι γρήγορα να πάμε να πάρουμε Apple ...lol

 

anyway...το θέμα είναι ότι ο φίλος gtsamour προφανώς έχει κακή άποψη για την Apple και την υποστηρίζει φανατικά..προφανώς και δε μπαίνει στη διαδικασία διαλόγου για να ανταλλάξει απόψεις και να ακούσει και τη γνώμη των άλλων παρά μόνο για να εκφράσει τη δική του...

Υποθέτω ότι δεν υπάρχει περίπτωση να τον μεταπέισουμε για κάτι..οπότε ...

 

Ίσως με ένα ηλεκτροσοκ να "στρώσει" :P:cool:

 

Ή αν αυτό σας φαίνεται απάνθρωπο μπορεί να αρχίσει από πιο απλά πράγματα όπως το να τρώει κάθε πρωί ....Μήλα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όταν λέει "ΟΞΩΩΩΩΩΩ" μάλλον εννοεί όξω από το σπίτι γρήγορα να πάμε να πάρουμε Apple ...lol

 

αν και ευτυχώς δεν έχουμε ξεφύγει πολύ από το θέμα μας (μόλις καμιά 20-25 ναυτικά μίλια) έχω να προσθέσω ότι και εγώ "ΟΞΩΩΩΩΩΩ" τα έβγαλα από το ΠιΣι μου γιατί σερνόταν χειρότερα και από το φόρουμ χτες. Φυσικό και επόμενο θα μου πει κάποιος αφού δεν είναι για ΠιΣι (πόσο μάλλον για τον δικό μου βετεράνο) αλλά είπαμε... μιας και είμαστε στο θέμα είπα να το πω και εγώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα πιά είναι για PC... lol

 

Καλά αστους να τραγουδάνε, το 99% του πλανήτη έχει XP ή Vista στο PC τους και εσείς στην κοσμάρα σας....

 

Dream on....

 

Nα μου έλεγες τίποτα linux, ubuntu και τα τοιαύτα να κάτσω να συζητήσω, αλλά MacOS... ELEOS LEME

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Τώρα πιά είναι για PC... lol

 

Καλά αστους να τραγουδάνε, το 99% του πλανήτη έχει XP ή Vista στο PC τους και εσείς στην κοσμάρα σας....

 

Dream on....

 

Nα μου έλεγες τίποτα linux, ubuntu και τα τοιαύτα να κάτσω να συζητήσω, αλλά MacOS... ELEOS LEME

 

Τρομερή λογική.

 

Η Fiat πουλάει παραπάνω αυτοκίνητα από την Porsche οπότε:

  • α. η Fiat φτιάχνει καλύτερα αυτοκίνητα από την Porsche.
  • β. όλοι πρέπει να πάρουμε Fiat και όσοι έχετε Porsche είστε ανίκανοι.

 

:-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τρομερή λογική.

 

Η Fiat πουλάει παραπάνω αυτοκίνητα από την Porsche οπότε:

  • α. η Fiat φτιάχνει καλύτερα αυτοκίνητα από την Porsche.
  • β. όλοι πρέπει να πάρουμε Fiat και όσοι έχετε Porsche είστε ανίκανοι.

 

:-)

 

Να σε καλά paredwse... αισθάνομαι δικαιωμένος για το Fiat μου :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πανάσχετη η σύγκριση όμως....

Σιγά τα πολλά χρήματα που κάνει ο Mac, γι'αυτό νομίζεις ότι δεν έχει πουλήσει πολύ σε όλο τον κόσμο? (καμια σχέση με την Porche που κοστίζει μια περιουσία).

Από εσένα paredwse περίμενα, περισσότερη λογική από αυτή που φανερώνει το ατυχές παράδειγμά σου.

 

Ο κόσμος θέλει να μπορεί να τρέξει ότι software γουστάρει και να το βρίσκει εύκολα. Χέσε μέσα με τον Mac όμως... με το MacOS μαλλον γιατί για PC μιλάμε πιά άρα και για συγκρίσιμα μεγέθη στην τιμή (εξού και η κουλαμάρα του παραδείγματος με την Porche).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Πανάσχετη η σύγκριση όμως....

Σιγά τα πολλά χρήματα που κάνει ο Mac, γι'αυτό νομίζεις ότι δεν έχει πουλήσει πολύ σε όλο τον κόσμο? (καμια σχέση με την Porche που κοστίζει μια περιουσία).

Από εσένα paredwse περίμενα, περισσότερη λογική από αυτή που φανερώνει το ατυχές παράδειγμά σου.

 

Ο κόσμος θέλει να μπορεί να τρέξει ότι software γουστάρει και να το βρίσκει εύκολα. Χέσε μέσα με τον Mac όμως... με το MacOS μαλλον γιατί για PC μιλάμε πιά άρα και για συγκρίσιμα μεγέθη στην τιμή (εξού και η κουλαμάρα του παραδείγματος με την Porche).

 

Το παράδειγμα έχει να κάνει με το (ατυχές, κατά τη γνώμη μου) επιχείρημά σου περί όγκου και market share: Ότι δηλαδή επειδή η πλειοψηφία των PC τρέχουν κάποια μορφή των Windows, τα Windows είναι καλό λειτουργικό. Προσπάθησα λοιπόν να σου αποδείξω ότι η ποσότητα δεν είναι πάντα ποιότητα.

 

Τίποτε άλλο.

 

Μου φαίνεται βέβαια αστείο να προσπαθείς να 'θάψεις' ένα λειτουργικό σύστημα που δεν έχεις δουλέψει αλλά δεν επιθυμώ να υπεισέλθω στον όλο καυγά (ο οποίος από iPod vs Sansa πήγε στο MacOS vs Windows).

 

Καλή συνέχεια. :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...