Προς το περιεχόμενο

Νέο Insomnia


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 450
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
  • Super Moderators

apo oti prose3a otan kapoios exei postarei mia photo thn 8eloume na kanoume resize sto actual size, nomizw oti gia kapoio logo den mporoume na kanoume scroll aristera de3ia wste na thn doume oloklhrh...exei parathrhsei kaneis allos auto to provlhma? (me firefox paizw btw)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνω με τον adi32. Τουλαχιστον το φορουμ να ηταν καθαρο απο τα γυρω γυρω πλαισια. Επισης η στοιχιση δεξια ειναι ενα χαλι μαυρο. Παλια το φορουμ επιανε ολοκληρη τη σελιδα και αυθορμητα το ματι ξεκιναει το διαβασμα απο τα αριστερα προς τα δεξια. Τωρα ενα 20% του χωρου παει χαμενο εξαιτιας της μπαρας στο πλαι, η οποια δεν υπαρχει τροπος να φυγει με τπτ. New insomnia is ass...thumbdown0.gif Μπορουσαμε να κανουμε ενα poll να δουμε γνωμες ποιοι προτιμουν το νεο και ποιοι το παλιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

apo oti prose3a otan kapoios exei postarei mia photo thn 8eloume na kanoume resize sto actual size, nomizw oti gia kapoio logo den mporoume na kanoume scroll aristera de3ia wste na thn doume oloklhrh...exei parathrhsei kaneis allos auto to provlhma? (me firefox paizw btw)

 

Εμένα μια χαρά είναι ThReSh... δουλεύει χωρίς πρόβλημα.

 

 

 

[Off topic]paredwse μια ερώτηση θα προσθέσετε κι άλλα Smilies με τον καιρό?[/Off topic]

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Members
εκτος απο τα χρωματα γινεται μεγαλη σπαταλη χωρου ασκοπα

αν μπορουσαν αυτα να περιοριστουν τουλαχιστον στο forum

 

Διαφωνώ στο θέμα της σπατάλης του χώρου. Ειδικά στα screenshots που παραθέτεις, ακόμη κι αν δεν υπήρχε η αριστερή στήλη και ο κυρίως χώρος άνοιγε τελείως, δεν θα κέρδιζες τίποτα απολύτως σε ύψος, αφού κάθε post έχει ένα ελάχιστο ύψος, λόγω avatar, υπογραφής κλπ.

Χώρο κερδίζεις μόνο στην περίπτωση που έχεις μακροσκελή posts. Αλλά και πάλι, το αν είναι εύχρηστο ή όχι είναι σχετικό - εγώ π.χ. στην 19άρα οθόνη μου θα το έβρισκα άβολο να πρέπει να διαβάζω τεράστιες σειρές κειμένου που εκτείνονται από την μία άκρη της οθόνης ως την άλλη.

Επίσης, ούτε και στη 17άρα CRT της δουλειάς βρίσκω να μου λείπει χώρος.

 

Προσωπικά είμαι υπέρ της αριστερής μπάρας, απλά θα μου άρεσε να εμπλουτιζόταν περισσότερο - π.χ., θα με βόλευε να έβλεπα εκεί τις νέες απαντήσεις σε 5-6 από τα θέματα που παρακολουθώ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στο πρωτο screen φαινεται οτι χανεις σε υψος το 60% της οθονης

και το 20% του πλαινου

και πρεπει να κανεις scroll προς τα κατω αφου βλεπεις μολις 2 posts

το πανηγυρι το μεγαλο γινεται αν μπεις στις συνδρομες σου

οπου υπαρχουν 6-7 μπαρες

 

βεβαια για αναλυσεις μικροτερες του 1024 1280 οταν πρωτοανοιγει μια σελιδα ισα που βλεπεις το πρωτο μονο post

post-1431-129062953259_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ θα συμφωνήσω με τον gsarig. Η μπάρα στο πλάι χρειάζεται και για νέους χρήστες. Και είναι και πολύ ωραία η ιδέα της εμφάνισης θεμάτων του Forum που παρακολουθεί κάθε χρήστης.

 

Adi32, δε συμφωνώ και δεν καταλαβαίνω το λόγω για τον οποίο είσαι δυσαρεστημένος. Δε σου αρέσει επειδή πρέπει να κάνεις scroll για να διαβάσεις τα πόστ????

 

Hal9000 πολύ καλή δουλειά. Μπράβο σας!!! ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

apo oti prose3a otan kapoios exei postarei mia photo thn 8eloume na kanoume resize sto actual size, nomizw oti gia kapoio logo den mporoume na kanoume scroll aristera de3ia wste na thn doume oloklhrh...exei parathrhsei kaneis allos auto to provlhma? (me firefox paizw btw)

 

σε μενα δουλευει μια χαρα παντως ThReSh

 

Σε μένα πάλι όχι.

 

Δείτε εδώ.

 

Όσο για την πλαϊνή μπάρα, θα μπορούσε να μετακινείται όσο κάνουμε scroll προς τα κάτω, ώστε να μπορούμε να πάμε σε ένα link της χωρίς να ανέβουμε (ουφ!) μέχρι την αρχή της σελίδας; Ξέρετε, σαν κάτι εκνευριστικές διαφημίσεις :-).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρώτον: Αυτή την στιγμή που γράφω το site πάει "κομμάτια" με Dial Up (όσο κομμάτια μπορεί να πάει). Δεν μπορώ να καταλάβω διαφορά με πριν από την αλλαγή. Ελπίζω να μείνει έτσι.

 

Δεύτερον: Συμφωνώ με τον adi32. Το τόνισα και εγώ παραπάνω. Θα ήταν πολύ καλό να υπήρχε επιλογή στο cp του κάθε χρήστη ώστε να μπορεί να έχει το forum καθαρό από side bars κ.τ.λ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένα πράγμα ξέρω... Ένα forum δε χρειάζεται πολλά πολλά. Η επιτυχία του βασίζεται στην απλότητα και την ταχύτητα. Εδώ, στο νέο insomnia τα πράγματα είναι πια λιγάκι περίεργα και απογοητευτικά...

Βέβαια, αυτά που γράφω δεν είναι παρά η γνώμη μου. Για άλλους η νέα εμφάνιση μπορεί να είναι super...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Members
στο πρωτο screen φαινεται οτι χανεις σε υψος το 60% της οθονης

και το 20% του πλαινου

και πρεπει να κανεις scroll προς τα κατω αφου βλεπεις μολις 2 posts

το πανηγυρι το μεγαλο γινεται αν μπεις στις συνδρομες σου

οπου υπαρχουν 6-7 μπαρες

 

βεβαια για αναλυσεις μικροτερες του 1024 1280 οταν πρωτοανοιγει μια σελιδα ισα που βλεπεις το πρωτο μονο post

 

Να σου πω... καταλαβαίνω αυτό που λες και εν μέρει δεν διαφωνώ ότι θα μπορούσε στο ύψος να είναι λίγο πιο μαζεμένο. Δεν θα ήθελα όμως από την άλλη να είναι και πολύ "στριμωγμένες" οι οριζόντιες μπάρες, καθώς περιέχουν σημαντικές πληροφορίες και καλό είναι να ξεχωρίζουν. Αυτό που θα μπορούσε ίσως να παραλειφθεί είναι το πλαίσιο που περιγράφει το φόρουμ στο οποίο βρίσκεσαι (π.χ. εδώ πέρα το: "Ειδήσεις 'Ολες οι ειδήσεις της κεντρικής σελίδας που έχουν περάσει από το Lobby, διαθέσιμες για σχολιασμό."), έστω κι αν το θεωρώ χρήσιμο, ειδικά για τους νέους χρήστες.

 

Επίσης, και το πράσινο πλαίσιο με το: "καλώς ήλθες --όνομα χρήστη--! Δεν έχεις νέα προσωπικά μηνύματα", θα μπορούσε να βρίσκεται στην αριστερή κάθετη μπάρα.

 

Πέρα από αυτά, νομίζω πως όλα τα υπόλοιπα στοιχεία είναι απαραίτητο να βρίσκονται ως έχουν.

 

Ασφαλώς, το να δίνεται η δυνατότητα στους χρήστες να παραμετροποιούν ως ένα σημείο την εμφάνιση αυτών των στοιχείων θα ήταν ιδανικό - αυτό που δεν γνωρίζω είναι εάν αυτό μπορεί να υλοποιηθεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...