Προς το περιεχόμενο

AMSTEL = Χημεία & τερατα


MrSeanKon

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μπύρα που πλέον βρίσκεις σε αρκετά μαγαζιά στην ΕΛλάδα και είναι η κορυφαία ξανθιά στην Ελλάδα: Κάιζερ

 

Μπύρα που αν ξέρεις και πιεις 2-3 φορές δε θα ξαναπιείς άλλη: Guinness ( βαρέλι κατα προτίμηση, είναι μάυρη πικρή ).

 

 

Chimay Κλπ που αναφέρονται είναι χειρότερες απο την Κάιζερ και δε θα τις συνιστούσα.

 

Amstel-Mythos-Heineken-Alfa-Korona-Carib κλπ είναι πατάτες και δε θα τις συνιστούσα ούτε στον εχθρό μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 51
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Πολύ καλή (και σε πάρα πολλά μαγαζία πλέον) είναι η McFarland. Iρλανδική κόκκινη μπύρα. Για όποιους μπορούν θα σύστηνα να δοκιμάσουν την Franziskaner (Γερμανική μπύρα), που είναι άριστη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι Κάιζερ και Μύθος στο ίδιο εργοστάσιο δεν παράγονται;

Οι μπύρες της craft είναι ωραίες και το δίλιτρο βγαίνει πολύ πιο οικονομικά από τις μοναστηριακές :D

Kαι η paulaner weiss αξίζει, την έχω πετύχει σε μαγαζιά σε μπουκάλι 500ml σε τιμή παραπλήσια με τις amstel-heineken.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

RSPCT στην Καιζερ αλλα λουσιφερ και η στελλα κατι λεει ;P

 

Αμστελ γτπ η πρασινη προτιμοτερη.

 

KWSN: Εχει διαφορα η Amstel του εξωτερικου απο τις ελλαδας?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

nick[;1829161']

KWSN: Εχει διαφορα η Amstel του εξωτερικου απο τις ελλαδας?

 

ναι ναι..ήπια στην Γαλλία και ήταν διαφορετική..δεν μπορώ να πω ότι μου άρεσε απλά ήταν άλλη μπύρα από της Ελλάδας..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αμστελ μονο στον "Χαρτη" γιατι κοστιζει οσο και η πρασινη, αλλα η μεν Αμστελ ερχεται σε μπουκαλακι των 500ml, η δε πρασινη σε 330ml...

Καλο ειναι να ξερεις ποιες ειναι καλες μπυρες, αλλα οταν θες να λιωσεις με παρεα, απλα χρειαζεσαι ποσοτητα:-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eνα θα σας πω, Amstel και Heineken βγαινουν απο το ιδιο ακριβως εργοστασιο. Απλα η μια ψηνεται λιγο περισσοτερο. Παντως το εργοστασιο οποτε ειχα παει πολυ μποχα. Δεν παλευεται. Ειδικα εχει που ειναι οι φουρνοι που τις βραζουν πας μονο με μασκα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...