Προς το περιεχόμενο

El Greco


afentiko

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η καλύτερη ελληνική ταινία(από άποψη παραγωγής τουλάχιστον) που έγινε ποτέ!!Και από σενάριο πάντως καλή φαίνεται.

(Παίζει και ο συγχορεμένος Σωτήρης Μουστάκας)

18 Οκτωβρίου στους κινηματογράφους!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 38
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Δεν την έχω δεί για να σου πώ αν είναι καλή αλλά η καλύτερη δεν μπορεί να είναι μιας και από τις καλύτερες που έχω δεί ήταν οι Νύφες.Βέβαια εξαρτάται και από το γούστο του καθενός.Παντώς θα πάω σιγουρα να την δώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και στην σύνθεση της μουσικής ο μέγιστος Βαγγέλης. Πάντως πρέπει να είναι πολύ καλή. Γνώμη μου κακή η επιλογή για ελ Γκρέκο έναν ''ζεν πρεμιέ''. Αν και δεν τον έχω δει τον άνθρωπο να παίζει και δεν θέλω να βγάζω συμπεράσματα θα προτιμούσα έναν γνωστό για το ταλέντο του ηθοποιό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και στην σύνθεση της μουσικής ο μέγιστος Βαγγέλης.

 

Το παλικάρι πάντως έχει πάρει τρελό κατήφορο τα τελευταία χρόνια. Και το λέω αυτό ως τέως φαν. Ελπίζω να μην χαλάσει την ταινία με τις ανέμπνευστες (πλέον) συνθέσεις του και με κακής ποιότητας ήχους (όπως αυτοί που ακούγονται σε κάποια τρέιλερ που έχω δει).

 

Όσο για τον Μουστάκα τι να πεις... πρέπει να είναι ένας από τους ελάχιστους δραματικούς του ρόλους. Έχω και ένα προαίσθημα ότι θα είναι και ο καλύτερος των τελευταίων χρόνων. Φοβάμαι ότι ο άνθρωπος έφυγε πάνω στην αρχή μιας νέας πραγματικής καριέρας.

 

Τέλος πάντων, αρκετές αερολογίες για σήμερα, ας το δούμε και μετά μιλάμε.

 

Εύχομαι πραγματικά, μέσα από την καρδιά μου να είναι καλό. Μόνο το Αλαλούμ που έχω δει του Σμαραγδή με κάνει να ελπίζω.

 

Ίδωμεν λοιπόν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τον Αρναούτογλου ή για αυτό που είπε; :lol:

 

μάλλον για αυτό που είπε....:-)

 

για τον Αρναούτογλου...φρόντισε ο Paredwse :-)

 

πάντως ιδέα μου είναι ή η Ματσούκα...όντως παίζει με ρούχα στην ταινία??? είδα το τρεηλερ στα γρήγορα και δεν είμαι σίγουρος....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι ακριβώς είπε ο Αρναούτογλου; Την είδε, ξετρελάθηκε (που και αυτό να έγινε, δε μου λέει κάτι γιατί δεν ξέρω τα γούστα του) και θεωρεί ότι πρέπει να σπάσει ρεκόρ εισιτηρίων, ή πιστεύει ότι πρέπει να την δούμε όλοι γιατί είναι εθνική υπόθεση;

Αν ισχύει το πρώτο, είναι η γνώμη του και είναι δεκτή, αν και τα ρεκόρ εισιτηρίων δεν συμβαδίζουν συνήθως με την ποιότητα των ταινιών.

Αν ισχύει το δεύτερο, θα συμφωνίσω απόλυτα με τον paredwse.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω καιρο να γελάσω έτσι σε ταινια :-D:-D

 

 

χαλια!

 

Σοβαρά μιλάς ή πλάκα κάνεις? Γιατί σκοπεύω να πάω την Δευτέρα να το δώ και περιμένω κάτι μεγαλειώδες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εξακολουθώ να μην εχω δεί την ταινία αλλα πάντως μία κριτική που είδα ειχε στον el greco 2 αστερακια και στον rattatouille ειχε 5 αστεράκια.Οπότε καταλαβαίνεται μάλλον πολυ διαφημισμένη είναι όπως η πολίτικη κουζινα που την είδα και βαρέθηκα την ζωή μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...