Προς το περιεχόμενο

Sony Vaio VGN-FZ21Z !!!


lambroukos13

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 152
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Kάνοντας μια δοκιμή, μετά απο 3 βδομάδες που είχα εκτός την μπαταρία, είχε πέσει μόλις στο 92%.

 

Θα το δοκιμάσω κι εγώ για να δω κάποια στιγμή και θα σας πω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 7 μήνες μετά...
eides kaneis pos to plaisio stamatise na poulaei 21z?

kserei kaneis ton logo?

vgikan provlimatika?

Δεν νομίζω,μάλλον επειδή είναι περσινό μοντέλο!

Με μια αναζήτηση στο skroutz,απ'ότι βλέπω πωλείται εδώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 7 μήνες μετά...

Eπαναφέρω το θέμα.

 

Οι 800άρες μνήμες δουλεύουν τελικά ή μένουμε στις 667?

 

Eπίσης οι εργοστασιακές είναι PC2-5300@667Mhz, αλλά βάσει της Crucial παίζουν και οι 6400.

 

http://www.crucial.com/store/listparts.aspx?model=VAIO%20VGN-FZ21%20Series

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 μήνες μετά...

Καλησπερα παιδια.Πηρα μεταχειρισμενο πριν 4 μερες το εν λογω λαπτοπ,χωρις το recovery disk.Ενα θεμα ειναι αυτο.Καποιος κατοχος αν μπορει να βοηθησει.Δευτερο θεμα.Εχω καποια bluray απο το hitech τα οποια μου παιζουν σε ps3 και στο pc.Στο sony με το power dvd μου βγαζει μηνυμα οτι οι drivers ειναι ασυμβατοι,ακομα και οταν εχω περασει αυτους απο το site της sony με το windvd pro10 το βλεπει μεν,αλλα ξεκιναει και σταματαει να το διαβαζει και οταν το βαζω να βρει files μου βγαζει μηνυμα οτι δεν υποστηριζεται τετοιου ειδους αρχεια.Ολα αυτα με win7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικα βρηκα μια κοπια με win vista home premium και μου παιζει τα bluray με total media theatre 3.Το θεμα ειναι οτι σε επικοινωνια με e-mail με τη sony μου ζητανε 46,96e για το recovery disc.Καποιος χριστιανος συμφορουμιστης μπορει να βοηθησει την κατασταση με καποιο τροπο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...

φιλε εχω το εν λογο laptop.δεν εχει recovery disk αλλα ενα recovery manager που ενεργοποιειται οταν κρατησεις πατημενο το f10 κατα την εκιννηση.αν δεν κανεις δουλεια στειλε email.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

Γεια σας παιδια!!Εχω και εγω το Sony Vaio VGN-FZ21Z εδω και 4 χρονια περιπου. Eχω βαλει τον Seagate Momentus XT Hybrid ssd 500gb και 4Gb μνημη στα 800 της Transcend το τελευταιο μηνα και το μηχανημα πηρε παρα πολυ τα πανω του σε 25-30'' ανοιγει στην επιφανεια εργασιας και τα προγραμματα τα τρεχει αμεσως!!!.Επιδει εχω ξαναζεσταθει με το λαπτοπ μετα απο αυτην την αναβαθμιση θα ηθελα να βαλω εναν μεγαλητερο CPU. Αν εχει ασχοληθει κανενας με το θεμα η αν εχει αλλαξει καποιος ας μου πει.Ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας παιδιά και από μενα. Εχω τον ιδιο υπολογιστη και θελω να αλλαξω τον σκληρο μπορει να μου καποιος τι χαρακτηριστικα πρεπει να κοιταξω μην αγορασω καποιον που δεν κανει. Δηλαδη 2,5 Sata αλλα τι 1,2 γιατι ο δικος μου λεει σκετο sata. Εσυ φιλε newbie αυτον που εβαλες τον πηρε κατευθειαν η εκανες καποια αλλα πραγματα για να τον δεχθει, θελει οπωσδηποτε και τα ram για να δουλεψει. Και με ποιο τροπο τοω δουλεψες μετα με τα recovery disk η με ghost. Ευχαριστω για την φιλοξενια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας παιδιά και από μενα. Εχω τον ιδιο υπολογιστη και θελω να αλλαξω τον σκληρο μπορει να μου καποιος τι χαρακτηριστικα πρεπει να κοιταξω μην αγορασω καποιον που δεν κανει. Δηλαδη 2,5 Sata αλλα τι 1,2 γιατι ο δικος μου λεει σκετο sata. Εσυ φιλε newbie αυτον που εβαλες τον πηρε κατευθειαν η εκανες καποια αλλα πραγματα για να τον δεχθει, θελει οπωσδηποτε και τα ram για να δουλεψει. Και με ποιο τροπο τοω δουλεψες μετα με τα recovery disk η με ghost. Ευχαριστω για την φιλοξενια.

Εγω εχω βαλει αυτον τον δισκο Momentus® XT Solid State Hybrid Drives σε 500GB και πηρε πολυ τα πανω του!!Στο συνιστω!! Τον δισκο οταν τον πηρα τον συνδεσα σε ενα εξωτερικο κουτι, το συνδεσα στο λαπτοπ με USB και με το Acronis True Image και τον εκανα Clone. Οταν τελειωσε εσβησα το λαπτοπ εβγαλα τον παλιο εβαλα τον καινουριο και ανοιξε κανονικα οπως ηταν πριν και το βασικοτερο γρηγοροτερα!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σκετο SATA λεει οτι ειναι ο Seagate αλλα ειναι συμβατός με οποιονδήποτε φορητό υπολογιστή με σύνδεση SATA, ανεξαρτήτως λειτουργικού.

Υποστηρίζει τα πρότυπα USB 3.0 και eSATA για τοποθέτηση σε εξωτερική θήκη. Χθες αλλαξα και τον CPU με τον T9500 6M Cache, 2.60 GHz και εγινε αρκετα καλο. Πηρε μια ακομα ανασα.. Θα μου πεις σε τοσο παλιο λαπτοπ (λεγοντας παλιο συμφωνα με τη σημερινη τεχνολογια) τι κανω αναβαθμησεις και δεν παιρνω ενα καινουριο. Τοτε το ειχα παρει για δουλεια που ακομα το εχω για δουλεια και δουλευει 10-12 ωρες τη μερα (+ καμια φορα τα εξτρα) και τοσο καιρο δεν εκανε γκουκ ουτε μουκ :D αρα για μενα τα αξιζει.Ενοειτε οτι οι μνημες και επεξεργαστες δεν εχουν καιμια σχεση με της τοτε τιμες..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Γεια σου φίλε bairas εξαφανίστηκα λόγω διακοπών χαιρετώ και όλο τον υπόλοιπο κόσμο εδώ μέσα.

Λοιπόν εγώ δεν έκανα τίποτα ακόμα. Αλλά θα ακολουθήσω αυτά που έκανες εσύ, όμως έχω ερωτήσεις.

Την cpu την άλλαξες εσύ και σε τι επίπεδο είσαι δηλαδή ένας άσχετος σαν και μένα θα μπορούσε να το κάνει?

Αν ναι αξίζει τον κόπο είδες σημαντική διαφορά?

Εκτός από τον σκληρό που του δίνει μεγάλη ανάσα να αλλάξω και τα ram όπως εσύ ή με την ram δεν κάνει κάποια διαφορά.

Το μηχάνημα είναι φοβερό το έχω και εγώ 4 χρόνια με Vista και είναι ότι καλύτερο είχα ποτέ, απλά εδώ και 1 χρόνο έχει βαρύνει

πάρα πολύ και άρχισε να με εκνευρίζει, αλλά μήπως μόνο με τον σκληρό λύσω αυτά τα προβλήματα.

Τέλος μπορείς να μου πεις τιμές για όλα που άλλαξες για να κάνω έρευνα αγοράς, και χρειάζεται να πάρω εξωτερικό κουτί για να το κάνω όπως εσύ?

Μάλλον σε ζάλισα λίγο πάντως ευχαριστώ πολύ.

Αν έχει κάποιος να προσθέσει κάτι θα βοηθήσει.

Vaio Greetings

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...